Login lub e-mail Hasło   

Pestka z planem drzewa

Wydaje się, że we wszelkich rozmowach o Bogu, Absolucie, przy zadawaniu najbardziej fundamentalnych pytań " Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, po co, dlaczego ? "...
Wyświetlenia: 1.007 Zamieszczono 27/01/2015

Wydaje się, że we wszelkich rozmowach o Bogu, Absolucie, przy zadawaniu najbardziej fundamentalnych pytań " Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, po co, dlaczego ? " dominuje chaos. Dlatego moim zdaniem największymi demaskatorami mądrości dorosłych są często dzieci - czyste istoty, które jeszcze nie zostały poddane religijnej i naukowej indoktrynacji.

Dlatego potrafią wymyślać mądre i genialne w swojej prostocie pytania, które obnażają na wskroś dorosłych. Wiedział o tym  Jezus, który mówił, że aby wejść do Królestwa Niebieskiego trzeba stać się spowrotem jak dziecko. 
Aby wyzbić się dumy swojego ego, któremu wydaje się, że nauka czy religia dają wiedzę o świecie, Wszechświecie, Absolucie. Ba, często ludziom wydaje się , że ta wiedza jest niepodważalna i kompletna.

A Grzegorz Turnau śpiewa przecież " Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz zawsze mieć w głowie tę samą pustkę i ciszę" ; " Słowo to zimny powiew nagłego wiatru w przestworze, może orzeźwi cię, ale donikąd dojść nie pomoże".
Słowa czyli twory słabego i rachitycznego intelektu, który jakoś nie potrafi wykroczyć swoją mocą poza czas i przestrzeń, w to co wieczne. 

No to jak więc jest z tą pestką, która zawiera w sobie drzewo? Kiedy patrzę na owoc - założmy brzoskwinię i po jej zjedzeniu mogę zasadzić pestkę a z niej wyrośnie takie samo drzewo, z którego została zerwana, nie potrafię wierzyć, że nie powstało to bez żadnego zamysłu. Pestka w której znajduje się plan drzewa i to wszystko przypadkowe?

Stworzenie, które zawiera w sobie Stwórcę i na odwrót ? Ktoś powie, że to herezja ale to przecież najprawdziwsza prawda.

A może człowiek też jest taką pestką, która zawiera w sobie cały Wszechświat, Boga?

https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84838260&v=mO4GPtCXb-8&x-yt-ts=1422327029

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1340
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1197
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 746
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 622
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 783
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 453
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 852
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 755
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska