Login lub e-mail Hasło   

Jak zorganizować dzieciom czas w ferie?

Ferie zimowe to długo wyczekiwany przez dzieci czas. Warto rozejrzeć się wcześniej wśród propozycji organizatorów i wybrać najciekawsze oraz najwartościowsze pomysły.
Wyświetlenia: 523 Zamieszczono 29/01/2015

Najczęściej jest tak, że rodzice normalnie pracują podczas zimowej przerwy ich pociech. Trzeba więc zdecydować się na zapisanie dziecka na zajęcia w trybie całodniowym. Świetnym rozwiązaniem są półkolonie, czyli atrakcyjny wypoczynek w gronie rówieśników. W ciągu dnia dzieci mają zaplanowane ciekawe formy zabawy, spędzają aktywnie czas, mają zapewnione wyżywienie i są pod opieką wykwalifikowanej kadry. W godzinach popołudniowych pociechy są odbierane przez rodziców. W półkoloniach mogą brać udział już 4-latki.

Półkolonie z robotyką

Jednym z pomysłów na super zabawę i rozrywkę intelektualną zarazem są warsztaty z robotyki. Zajęcia polegają na budowaniu i konstruowaniu różnych robotów z klocków Lego. Dzieci uczą się mechanizmów rządzących w świecie robotyki, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą logiczne myślenie i sprawność manualną. Ponadto zdobywają wiedzę na temat ważnych zasad z dziedziny matematyki i fizyki. Podczas zajęć uczestnicy mają do dyspozycji specjalne zestawy edukacyjne Lego oraz laptopy i tablety dzięki którym uczą się jak od podstaw skonstruować robota. Gdy robot jest już gotowy, dzieci muszą go odpowiednio zaprogramować. Pod okiem doświadczonych instruktorów stawiają swoje pierwsze kroki w środowisku programistycznym. Dzięki temu podnoszą swoje kompetencje cyfrowe. Zajęcia podzielone są na poziomy, które obejmują dzieci rozpoczynające przygodę z robotyką, te które znają podstawy budowania i programowania oraz dzieci, które radzą sobie bardzo dobrze zarówno z konstrukcją jak i środowiskiem programistycznym. Warsztaty z robotyki to 100% dobrej zabawy i edukacji w jednym. Minimalny wiek uczestnika półkolonii z robotyką to 5 lat.

Półkolonie sportowe i artystyczne

Artystyczne półkolonie skierowane są do dzieci w wieku 7 - 12 lat, które lubią malować, rzeźbić czy grać na różnych instrumentach. Program warsztatów artystycznych jest skonstruowany tak, aby uczestnicy mogli wziąć udział w różnych formach aktywności. Część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu, gdzie najmłodsi mogą inspirować się otaczającą przyrodą. Zabawa w teatr, malowanie czy rzeźbienie rozwijają zmysł artystycznych dziecka, jego wrażliwość, wyobraźnię oraz sprawność manualną. Półkolonie artystyczne to także warsztaty ceramiczne, fotograficzne czy tańca. Wybór jest naprawdę duży, ale wszystko zależy od preferencji dziecka. Jeśli nasza pociecha nie zadowoli się zajęciami, które koncentrują się wokół malowania czy robienia zdjęć, może warto spróbować zapisać ją na półkolonie sportowe? Minimalny wiek to 7 lat. Przykładowy program takich zajęć to np.: codzienne treningi piłki nożnej lub kosza, wyjście do kina lub muzeum, basen, ponadto różne gry i zabawy. Warto przemyśleć jaka forma rozrywki będzie najbardziej odpowiednia dla naszej pociechy. Najlepszym wyborem byłaby opcja która łączy „przyjemne z pożytecznym” - tak aby czas wolny był atrakcyjnym połączeniem zabawy oraz rozwoju umysłowego.

www.warsztatyrobotow.pl

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1319
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1167
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 728
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 605
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 796
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 725
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 824
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 435
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska