Login lub e-mail Hasło   

Wszystko zaczęło się od Kosova. 

18.XI.2014 Czas pisze historie dalej, czyli Kosovo je Servie z perspektywy czasu
Wyświetlenia: 533 Zamieszczono 01/02/2015


UE chciała osłabić prestiżowo Rosję, a może to spowodować, że Europę zwycięży Islam. 
Parę lat temu grupka muzułmanów wg. pracy powiązana ze światem zorganizowanych grup przestępczych o wymiarze globalnym wymyśliło chęć posiadania państwa w sercu Bałkanów. UE spodobał się ten pomysł, bo.... osłabiał sojusznika Rosji - Serbię, a państwa zachodnie zdobyły kolejny przyczółek blisko "dużego Brata". Proroctwem były słowa W. Putina, że Europa może tego żałować. Faktycznie patrząc z perspektywy lat europa w tym Polska dużo straciła. Fortel jaki użyły państwa zachodnie uznając Kosowo jako suwerenne państwo - zdecydowana większość albańsko-muzułmańska został wykorzystany przez W. Putina nie jednokrotnie przeciw światu zachodniemu. Wiadomo, że fortel został wykorzystany do przykrycia celu jaki im przyświecał - osłabienie Serbii - sojusznika Rosji na obronę "biednych" mieszkańców tej prowincji. 
Pierwszy raz na taką skalę został wykorzystany w Gruzji. Gdy w Pekinie odbywała się Olimpiada i działania wojenne na świecie ustały, grupy rosyjskojęzyczne z Osetii południowej i Abchazji postanowiły ( przy wsparciu Rosji) wywalczyć niepodległość by później oddać się w jej opiekę. 
Ciekawym faktem jest, że przez terytorium jednej z prowincji miał przechodzić rurociąg omijający Rosję do Polski, wynegocjowany przez śp. Lecha Kaczyńskiego - jak się nie mylę dla tego pomysłu drugi raz Polska, i ostatecznie Norwegia zerwała rozmowy nt. ropy w celu dystryfikacji dostaw od Rosji. Swoją drogą ten ruch by zablokował budowę Nord Streem. Unia poświęciła w imieniu mniejszości rosyjskojęzycznej cześć Gruzji, znajdującej się w bardziej strategicznym miejscu niż Kosovo i dystryfikacja dostaw gazu do Polski. Kolejnym momentem który został wykorzystany fortel mniejszości narodowej jest Krym, Dombas... ale tego nie trzeba tłumaczyć. 
Europa nie potrzebnie uwikłała się w konflikt, gdzie walczy się o tysiące kilometrów, co może wykorzystać Islam zdobywając Europę, a to setki tysięcy kilometrów. Kosowo jest to mafijno- muzułamńska przystań, na tyłach chrześcijańskiej Grecji, która jak niegdyś Konstantynopol jest na linii frontu z Islamem. Utworzenie "państwa" Kosowo osłabia pozycję świata chrześcijańskiego i wprowadza wewnątrz kłótnię między potencjalnymi sojusznikami (państwa zachodnie i Rosję), a muzułmanom daje już teraz moralne zwycięstwo. Bo Pola kosowskie były świadkiem dwóch bitew świata chrześcijańskiego z Islamem. Jedna wygrana druga przegrana przez chrześcijan, dziś stając się na powrót ziemią muzułmanów tracimy dorobek jaki zyskaliśmy po pokonaniu państwa osmańskiego w innych częściach Europy i wpuszczamy ich w rodzinę państw, które od ponad X wieków walczyły z islamem. 
Oczywiście, dziś nie możemy cofnąć uznania państwowości, ale możemy nałożyć takie sankcje by ta prowincja stała się na powrót częścią Serbii. Obyśmy w przyszłości słono nie zapłacili za to pochopne uznawanie państw wrogich naszej cywilizacji.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1319
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1167
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 728
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 605
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 796
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 725
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 824
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 435
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Jak Pan sobie wyobraza powrot Kosowa do Serbii?
Nawet przed rozpadem Jugoslawii bylo ono zamieszkiwane w 90% przez etnicznych Albanczykow... Proponuje Pan czystki etniczne a moze zmuszenie ludnosci albanskiej do przejscia na prawoslawie?

PS:
Prawidlowo:
"Kosovo je Srbija".

Dziękuję za poprawienie, błędu. Terytorialnie może być znowu serbskie podobny mechanizm jak wydzielenie Kosova z części Serbii, czy jak Osetii południowej. Odnośnie ludności, nie widzę problemu by Albańczycy żyli pod rządami Serbów, podobne problemy mamy w Polsce, z RASiem, Ukraińcami koło Bartoszyc... mają swoje instytucje językowe :) dla Świata i Serbii ta prowincja się nie opłaca.
Mój ar ...  wyświetl więcej

"nie widzę problemu by Albańczycy żyli pod rządami Serbów"
W porzadku ... A teraz proponuje Panu jechac do Prishtiny i wyjasnic to lokalnej ludnosci albanskiej.

Putin mieszkańcom Osetii południowej Abchazji i Krymu niczego nie proponował :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska