Login lub e-mail Hasło   

Puma Punku - dzieło "prymitywnej" cywilizacji.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2656
Puma Punku - " część monumentalnego kompleksu świątynnego – jeden z elementów przestrzeni archeologicznej Tiahuanaco w Boliwii."
Wyświetlenia: 1.079 Zamieszczono 03/02/2015

" Pierwsze wrażenie? Niedowierzanie… Kamienne bloki ważące po kilkaset ton są wykonane z taką precyzją, że wydaje się to po prostu niemożliwe do wykonania przez prymitywnych Indian zamieszkujący ten teren przed setkami lat. O zrobieniu bloków nawet nie ma sensu mówić, bo problemem jest nawet ich przesunięcie o kilka metrów.

Kompleks Puma Punku znajduje się w dzisiejszej Boliwii, w największym ośrodku kultury andyjskiej z okresu regionalnego. Położony jest w pobliżu jeziora Titicaca w departamencie La Paz w Boliwii na wysokości 3800 m n.p.m..

Składa się z dwóch zespołów ruin połączonych ze sobą na powierzchni ponad 3 km. kwadratowych. Pierwszy zespół złożony jest ze struktury architektonicznej zwanej Kalasassaya – monumentalnej budowli o powierzchni: 120 x 130 metrów (ponad 2 hektary powierzchni !!!) oraz z innej zwanej piramidą Akapana. Całość tej częsci dopełnia ośrodek architektoniczny pod nazwą Putuni.

Drugą częścią jest Puma Punku. To tak naprawdę zespół ruin, który wprawia w osłupienie i spędza sen z oczu niejednemu ekspertowi od archeologii. Budowle w Puma Punku wykonane były z granitu oraz diorytu o twardości odpowiednio 7 i 6 w 10-cio stopniowej skali twardości minerałów (Measurement of hardness).


W przypadku Puma Punku mamy do czynienia z ogromną masą gotowych elementów budowlanych. Od bardzo małych aż do kolosalnych wręcz płyt i bloków ważących po 400 ton i więcej. Wszystkie te kamienne elementy zostały przycięte z zaskakującą precyzją, montowane były bez zaprawy i – co najważniejsze – zostały idealnie dopasowane o dokładności godnej konstruktorów szwajcarskich zegarków.


Wszystkie płaszczyzny, kąty proste, odległości pomiędzy wierceniami są wykonane z niesłychaną dokładnością. Współczesnych inżynierów zdumiewa to, że w dzisiejszych czasach do takiej obróbki granitu lub diorytu potrzebne są urządzenia wiertnicze używane do największych projektów budowlanych. Wiertarki oraz piły wyposażone muszą być w końcówki diamentowe, ponieważ jedynie diament o twardości 10 MH może ciąć lub piłować granit. Najgorsze jest to, że użycie nawet takich narzędzi nie daje gwarancji, że uzyska się właściwy efekt.

"Okolice te zamieszkuje lud Aimara. Miejscowi mieszkańcy opowiadają, że ich przodkowie nie brali udziału w budowie Puma Punku. Jeśli zapytać kto w takim razie je zbudował, wskazują na niebo i mówią "Los dioses- bogowie"


"Tu w tym momencie zachowanie przy tak dużym bloku tych proporcji co do milimetra świadczy o tym, że musiało być jakieś urządzenie techniczne. Na 4 tys. metrów udządzenie techniczne które wierci w jadnym z najtwardszych granitów na świecie takie otwory - musiało być zasilane energią elektryczną. No ale przecież to gwałci rozum. 6,5 tys. lat temu ktoś używał urządzeń technicznych i energii elektrycznej? Czyli co, to musiałoby zmienić nasze pojęcie o świecie, to by spowodowało, że musielibyśmy od jutra pisać zupełnie nowe książki. Autorytety by pospadały z katedr, nagrody nobla wzięte trzeba by oddać bo byłyby błędnie dane tym ludziom. I dlatego naukowcy na ten temat milczą."

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2656

https://www.youtube.com/watch?v=oagx6eLbb9o

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1541
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2692
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3205
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1293
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1067
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2042
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2108
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3519
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 511
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2533
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 858
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2110
 
Autor
FN
Dodał do zasobów: kamil30
Artykuł

Powiązane tematy

  rekurent,  04/02/2015

Historię do nauczania przegotowaną "mądre głowy", stąd gwałt rozumu.
Jeżeli przyjąć że konstruktorami tych wszystkich niezwykłych, niewytłumaczalnych budowli z dalekiej przeszłości ,są przybysze (lub właściciele ) z gwiazd, wszystko staje się wtedy proste.

  kamil30,  04/02/2015

@rekurent: Są dwie teorie - jedna ta o której mówisz, o przybyszach z gwiazd a druga o tym, że tamta cywilizacja była równie zaawansowana jak nasza. Ja stawiam na tą pierwszą choć jestem także świecie przekonany, że w przeszłości istniały cywilizacje o równym a może nawet wyższym stopniu rozwoju jak nasza np. mieszkańcy Atlantydy.

  tiga,  05/02/2015

@kamil30: Polecam zobaczyc, jak sprawa z tolerancjami ma sie w dzisiejszych czasach, w "super nowoczesnej i zaawansowanej cywilizacji|:
http://www.wandtke.pl/wp-conte(...)upa.pdf
Lwia czesc wykonywanych rzeczy, robi sie z klasa dokladnosci M, jak widac nawet w najwyzszej klasie odchylki dla ...  wyświetl więcej

@tiga: Te tabele to dla mnie czarna magia ale masz rację - nikt dzisiaj nie potrafiłby zbudować piramid albo Puma Punku na nowo...

Michel Desmarquet - Misja
Władymir Medre - Dzwoniące Cedry Rosji

Tam szukajcie.

@Łukasz Parzychowski: Są różne teorie ale dzięki za namiary.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska