Login lub e-mail Hasło   

Czego wymagać od dobrej maszynki do golenia?

Kiedy mówimy „dobra maszynka do golenia”, co właściwie mamy na myśli? Dobra – czyli jaka? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w poniższym artykule.
Wyświetlenia: 505 Zamieszczono 04/02/2015

. Pierwsze skojarzenia, które pojawiają się spontanicznie w głowie osoby zapytanej o najbardziej pożądane cechy dobrej maszynki do golenia, to bez wątpienia umiejętność poradzenia sobie nawet z najtwardszym zarostem oraz golenie, które nie powoduje podrażnień. Niestety, rzadko się zdarza, żeby jeden model miał naraz obie cechy – z reguły golarka jest albo delikatna dla skóry z podrażnieniami, albo potrafi bezlitośnie rozprawić się ze sztywnym zarostem. O wygodzie urządzenia decyduje głównie typ zasilania – maszynki do golenia wyposażone w akumulator gwarantują większą swobodę użytkowania niż te z dołączonym kablem.

Maszynki do golenia – tradycyjne czy elektryczne?
Klasyczne maszynki do golenia świetnie dają sobie radę z mocnym, twardym zarostem i umożliwiają dokładne wygolenie wszystkich części twarzy. Skuteczność takiej maszynki jest mierzona jej wytrzymałością i ilością ostrzy, w które została zaopatrzona. Modele przeznaczone do wielorazowego użytku, takie z wymienną główką, mogą posiadać od 3 do 5 ostrzy, które wystarczają na dość długi okres czasu. Nie dajcie się jednak zwieść, nie oznacza to, że maszynki jednorazowej można użyć tylko raz. Te lepszej jakości starczą nawet na kilka goleń.

A jeśli golarka, to…
Golarki elektryczne zdecydowanie lepiej niż inne tego rodzaju urządzenia dopasowują się do kształtu twarzy. Do wyboru mamy modele foliowe oraz głowicowe. Te pierwsze wyposażone są w ostrza pokryte jedną, lub kilkoma warstwami porowatej folii, która ścina włosy, jednocześnie uniemożliwiając kontakt żyletek ze skórą, dzięki czemu można uniknąć podrażnień. Głowicowe maszynki do golenia jeszcze lepiej są dostosowane do kształtu twarzy i mogą mieć od 1-5 głowic. Efekt uzależniony jest zazwyczaj od ich ilości, im jest ich więcej – tym jest lepszy. W przypadku golarek elektrycznych łatwość użycia również będzie uzależniona od typu zasilania: na baterie, sieciowego (czyli podłączane kablem do kontaktu) lub akumulatorowego. W tym ostatnim przypadku, golarki nadają się do użycia bezpośrednio po naładowaniu, często umożliwiając golenie na mokro, pod prysznicem.

Tak jak z każdym zakupem jednak – na ostateczną decyzję powinny wpłynąć indywidualne potrzeby i preferencje, choć mamy nadzieję, że przegląd cech poszczególnych maszynek, umieszczony w powyższym artykule okazał się na tyle pomocny, że pozwolił wspomniane potrzeby i preferencje jasno sprecyzować.

Więcej na temat maszynek do golenia znajdziesz na: http://www.superkoszyk.pl/mezczyzna/kosmetyki-i-maszynki-do-golenia/maszynki-i-wklady.html

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1443
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1103
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 806
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1060
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 372
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 651
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1124
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 478
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 861
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 456
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1009
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 666
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 601
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 727
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska