Login lub e-mail Hasło   

Wyższość zakupów internetowych nad tradycyjnymi

XXI wiek zapoczątkował nową erę praktycznie w każdej dziedzinie rynku. Rozwój Internetu sprawił zepchnięcie niektórych mediów do lamusa.
Wyświetlenia: 637 Zamieszczono 06/02/2015

Otworzył za to bardzo szerokie perspektywy nie tylko w branży marketingowej, ale także handlowej i usługowej.

Wygoda i … trend 

Wraz z rozwojem medium, jakim jest Internet, coraz bardziej popularne zaczęły stawać się zakupy Internetowe. Rokrocznie na całym świecie zaczęła rosnąć lista e-klientów. Towar kupowany za pośrednictwem Internetu zazwyczaj był tańszy a zakupy robione były w domowym zaciszu. Szybko rozwinęła się moda na e-zakupy. Przemawia za tym trendem bardzo wiele zalet.

Dlaczego robimy zakupy przez Internet?

Śledząc strony sklepów w poszukiwaniu danego produktu można w bardzo szybki i sprawny sposób sprawdzić cenę, opinię i recenzje danego produktu. Dodatkowo za pośrednictwem specjalnych aplikacji lub portali z łatwością można porównać ceny i wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Aktualnie w sieci można znaleźć wszystko. Zakupy w sieci są bardziej rozważne od tradycyjnych, ponieważ nie jesteśmy atakowani z każdej strony chwytami marketingowymi, jakie można spotkać w każdym sklepie. Dodatkowo korzystając z promocji na stronach sklepów odzieżowych nie jesteśmy narażeni na tłok, ścisk i gwar klientów spowodowany wyprzedażami. Taki sam towar jest dostępny również na stronach. Ponadto, zawsze przysługuje nam możliwość zwrotu zakupionego przez Internet dobra, nawet, jeśli jest to produkt promocyjny. Nie możemy mówić o tym samym w zwykłych sklepach.

Profil e-klienta

Wiele osób zastanawia się z pewnością nad fenomenem galerii handlowych. Skoro większość zakupów dokonujemy przez Internet to, dlaczego zawsze jest tak wiele osób w punktach handlowych. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Otóż bardzo wielu klientów galerii sprawdza nowe trendy, szuka produktów unikalnych i ciekawych i zapisuje kod produktu, który wyszukuje później na stronach producenta. Ceny w sklepach są nieco zawyżone ze względu na naliczoną marżę i inne opłaty manipulacyjne. Kupowanie przez Internet jest najzwyczajniej opłacalne, szybkie i, co najważniejsze, z dostawą do domu co szczególnie doceniają e-konsumenci.

TOP 5 produktów e-zakupów

Jak wynika z analizy rynku e-commerce do najbardziej popularnych zakupów można zaliczyć ubrania, obuwie, perfumy, kosmetyki oraz muzyka i filmy. Zazwyczaj za takie zakupy płacimy również e-płatnościami, ponieważ znaczna większość społeczeństwa posiada konta bankowe z możliwością uiszczania opłat za pośrednictwem Internetu.

Zakupy przez Internet nie są dziś nowością, wręcz przeciwnie – są codziennością. Wiele zalet związanych z e-transakcjami przyciąga codziennie bardzo wielu klientów, co sprawia, że Internet stał się nowym i obowiązkowym punktem dystrybucji na rynku.

Artykuł powstał przy współpracy z: http://www.diversesystem.com/

 

Podobne artykuły


81
komentarze: 61 | wyświetlenia: 128175
48
komentarze: 21 | wyświetlenia: 43289
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 24009
32
komentarze: 23 | wyświetlenia: 4429
26
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1796
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 10728
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 6091
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17919
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 71911
27
komentarze: 92 | wyświetlenia: 10325
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6523
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 14791
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40288
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17242
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska