Login lub e-mail Hasło   

Jak Nie Zostać Babochłopem

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://fitnesowiec.pl/kobiety/jak-nie-zo(...)hlopem/
Wiele kobiet boi się ćwiczeń na siłowni, ponieważ nie chce za bardzo urosnąć i mieć męskiej sylwetki. Wybierają bieganie i fitness zamiast podnoszenia ciężarów.
Wyświetlenia: 1.225 Zamieszczono 06/02/2015

Czytałem ostatnio post na forum jednej blogerki o tym dlaczego boi się ona pójść na siłownię i główny argument przeciw był taki, że nie chce mieć męskiej sylwetki, czyli potocznie mówiąc nie chce zostać babochłopem.
 

99% kobiety chce mieć fitnesową sylwetkę, a nie kulturystyczną

Czy ćwiczenia na siłowni są zabronione dla kobiety i nie powinny one tam chodzić, żeby nie miały za dużych mięśni? Absolutnie nie. Ćwiczenia na siłowni są jak najbardziej korzystne dla kobiet. Dzięki fitnesowi i bieganiu zrzucimy trochę tłuszczu, ale żeby podkreślić dodatkowo mięśnie poprzenoszenie trochę ciężarów jest bardzo wskazane.
 

Testosteron

Kobiety, jeżeli nie są zawodowymi kulturystkami nigdy nie będą miały tak umięśnionej sylwetki jak panowie. Ćwiczenia na siłowni nie powodują rozrostu mięśni. Są one tylko iskrą, która podpala drewno na ognisku. To dzięki temu ognisku nasze mięśnie rosną. Tym drewnem, tym co powoduje rozrost mięśni jest testosteron. Produkcja tego hormonu u kobiet jest o wiele niższa niż u mężczyzn dlatego pomimo nawet najcięższych ćwiczeń nigdy nie będą one miały sylwetki jak mężczyźni.
 
Ćwiczenia z ciężarami, ćwiczenia na siłowni powodują u kobiet wysmuklenie mięśni, powodują, że lepiej one wyglądają i ładniej się prezentuja. Następuje również ich wzrost ale jest on bardzo minimalny. Powtórzę to jeszcze raz. Mięśnie nie rosną od treningu. Mięśnie rosną w czasie regeneracji, kiedy nasz organizm i mężczyzn i kobiet wytwarza testosteron i hormon wzrostu. Jednak wytwarzanie go u kobiet jest na niskim poziomie i nie powoduje znaczącego wzrostu objętości mięśni.
 

Męskie marzenie

Czy po kilku wizytach na siłowni nie będę babochłopem? Każdy facet marzy o tym, żeby po kilku wizytach na siłowni wyglądać jak Arnold Schwarzenegger. Niestety. To tak nie działa. Potrzeba tygodni pracy na to żeby fajnie wyrzeźbić swoje ciało i nie da się tego zrobić w 3 wizyty na siłowni.
 

Ćwiczenie na siłowni? Tak Tak Tak

Ćwiczenie na siłowni jest dla kobiet jak najbardziej korzystne i daje niesamowite efekty. Biegając i chodząc na aerobik spalisz tłuszcz i będziesz w lepszej kondycji. Jednak bieganie nie sprawi, że Twoje mięśnie będą twarde i seksowne. Będą one po prostu zwykłe, bardziej lub mnie zbite w zależności ewentualnie od rodzaju aerobiku. Jednak gdy dołożysz do tego siłownię, to nie dość, że spalisz tłuszcz to dodatkowo poprawisz wygląd mięśni i nie musisz się obawiać zbyt męskiej sylwetki.
 
PS: A co jeżeli chcesz zostać zawodową kulturystką? Przepis jest prosty: Siłownia 5 razy w tygodniu i 4 tysiące spożytych kalorii dziennie.

PS2: Na zdjęciu jest Elena Seiple – amerykańska kulturystka i strongwoman.
„Elena Seiple” autorstwa petechons – originally posted to Flickr as 100_1589. Licencja CC BY-SA 2.0 na podstawie Wikimedia Commons – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Elena_Seiple.jpg#mediaviewer/File:Elena_Seiple.jpg

Podobne artykuły


16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6055
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 21419
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 14845
149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81627
46
komentarze: 24 | wyświetlenia: 15424
42
komentarze: 24 | wyświetlenia: 6322
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 2161
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2780
29
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3858
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 3245
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4453
24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5109
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

genialny tekst mający na celu zniechęcić ,,babochłopy'' do ćwiczenia... co to za określenie?? kto pisze te teksty??
tak się zastanawiam kim ja jestem - skoro ćwiczę no może 4 x w tyg od ponad 20 lat i faktycznie mogę dostarczać organizmowi 3-4 tys. dziennie. idę do lustra popozować...
gdyby ten tekst ukazał się jakieś 150 lat temu to może może... przepraszam, ale jestem uczulona na takie brednie...

  gluptak,  06/02/2015

@vivi91: "babochłop" który liczy na ... miłości przymierze ....

... to tylko tykanie zegara,, lub miara zanikającego tłuszczu ... wiedzą o Tobie lepiej ... A zabiegi sflaczałych facetów, mówiących o ... miłości ... ciała, które nie jest pod pręgieżem linii .... jest wyrazem całej rozpaczy Ciebie ... którą tłuczesz w swoich tekstach.

Chciało masło chleba, ale chleb dawno spleśniał. Nie mógł zrozumieć dlaczego masło tak stara się prężyć z doskonałości ... niczegoDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska