Login lub e-mail Hasło   

Nienapoleoński Naród i Dyplomacja Byłych Imperiów

Otóż, na wschodie Europy, mieszka naród, który nie miał swego Napoleona
Wyświetlenia: 438 Zamieszczono 13/02/2015

NIENAPOLEOŃSKI NARÓD I DYPLOMACJA BYŁYCH IMPERIÓW

Ivan Petryshyn
ISPS/PWSI
Otóż, na wschodzie Europy, mieszka naród, który nie miał swego Napoleona: nie było bohatera w tym narodzie, którzy chciałby podbić ziemie innych narodów.
Naród ten jest spokojny. Nazywa się on Ukraińcy.
Ta nacja miała innych bohaterów:
Bohdan Zenobii Chmielnicki Bohdan Chmielnicki, który był bohaterem narodowym Ukrainy w 17 wieku, aby wyzwolić Ukrainę od ucisku Polaków, i podpisał traktat Perejasławia z Carstwem Rosyjskim w nadzieję że uzyskać niezależność i wolność ziem ukraińskich, ale został zdradzony przez cara Rosji, który zrobił Ukrainę terytorium Rosji, a kozaków i Ukraińców- oddał do niewoli;
Jan Mazepa Kołodyński, Iwan Mazepa, który, dla sprawy możliwej niepodległości od Rosji, zdradził Rosjan, na początku 18 wieku, i chciał użyć patronatu króla Szwecji Karola, będąc ad personam Książę Świętego Cesarstwa Rzymskiego;
Nestor Machno, ukraiński anarchista, podczas rosyjskiej wojny domowej, dowódca armii niezależnej w Południowej Ukrainie, próbuje zrobić Ukrainę niezależną i wolną od wszystkich i każdego ciemięzca, walcząc nacjonalistów, Rosjan, Niemców i Austro-Węgrów, wszystkich, kogo nienawidził. Musiał uciekać do Paryża, gdzie mieszkał przez resztę swego życia;
Symon/Szymon Petlura, ukraiński polityk, z Ukraińskiej Republiki Ludowej, w czasie wojny domowej w Rosji, który był także dziennikarzem, pisarzem i publicystą, starając się o niepodległość Ukrainy, był krajowym obrońcom żydów na Ukrainie, i został zamordowany później przez żyda;
Stepan Bandera, ukraiński patriota, który walczył przeciwko każdego ciemięzca, w czasie II Wojny Światowej, siedział w niemieckim obozie koncentracyjnym, kiedy było ogłoszono "czystki", zorganizował Ukraińską Powstańczą Armię, aby uzyskać niezależność Ukrainy za wszelką cenę. Został zamordowany przez agenta rosyjskiego w Monachium, Niemcy.
Wszystkie bohaterowie, że wspomniałem, pomimo swoich zasług lub / i błędów, walczyli tylko o jedno: Autonomia dla Ukrainy, co jest prawem każdego narodu, ŻE LOGICZNIE, JEST kontynuacją PRAW CZŁOWIEKA.
Każdy naród ma swoich bohaterów, którzy niekoniecznie są bohaterami dla innych narodów, którzy może dopuszczali się do błędów i obrażeni innych ludzi, ale ukraińscy bohaterowie walczyli o swoją ziemię, nie chcieli atakować innych krajów lub gnębić innych ludzi: walczyli o prawo Ukraińców być niezależnymi, wolnymi od ucisku, jak inne narody Europy. Otóż Ukraina nie ma Napoleonów podbijać inne ziemie. Miała jej obrońców i Rycerzy Wolności, suwerenności.
Dzisiejsza Ukraina planuje się suwerennym państwem. Ale rosyjski terroryzm kolonialny nie daje mu szansę być jedną, zintegrowaną Nacją. Rosyjski imperialistyczny, nacjonalistyczny terroryzm rozegrał brudną kartę " ochrony osób rosyjsko-mówjących " najechał Ukrainę, załączył sobie Krym, rozpoczął wojnę na terytorium Ukrainy, narusza jak wszystkie międzynarodowe prawa, co przyczyniło tysiące zabitych Rosjan, Ukraińców ...
Zaczynają pojawiać się teorie na temat możliwej przyszłości Ukrainy, nie jako integralnego kraju, ale jako kawałków, które mogą należać do różnych państw, którzy mają imperialną  przeszłość - Rosję i Polsce ...
Tak, istnieją cztery główne języki (ukraiński, rosyjski, SURZHYK i ZACHODNIO-SŁOWIAŃSKI), trzy części: najechany Krym, POŁUDNIOWY WSCHÓD, zniszczony ROSYJSKIM Terroryzmem RESZTA Ukrainy, gdzie nie ma JESZCZE wojny, i (według niektórych źródeł) BANDEROWSKI ZACHÓD.
Dyplomacja.
Międzynarodowy dyplomacja próbowała zatrzymać wojnę terrorystyczną Rosji i ... nie uzyskała pozytywnych rezultatów?
Podane gwarancje poza-blokowego statusu wojskowego okazały się słabością i tylko pięknym płynem miłych słów.
Idzie wojna- potrzebne nie tylko rzeczywiste działania, spotkania, oświadczenia, lecz uzyskanie pozytywnych rezultatów dziejów, ale to wszystko wygląda na to, że się czeka, że rosyjska maszyna wojenna zatrzyma się lub zostanie złamana.

HISTORIA rosyjskich inwazji nie nauczyła ŻADNYCH lekcji ani Zachodu, ani WSCHODU.
Te negocjacje wydają się spotkaniami Klubów Polityków za Pewnymi Interesami – spotkać się, porozmawiać, by stwierdzić, że nie ma postępu w powstrzymaniu ognia i czekać na kolejne spotkanie.
Suwerenność Ukrainy, wydaje się, została bez realnego wsparcia.
Ukraińcy nadzieją się, Zachód zauważa. Ludzie wciąż są zabijane ...
Prawa Człowieka, które zostały proklamowane przez Wspólnotę Światową okazały się regionalnymi, sytuacyjnymi i ograniczonymi: obywatele ukraińscy tracą ich najważniejsze Prawo-Prawo życia .
Wojna, która ma charakter obronny i uczciwy ze strony Ukrainy, wygląda następująco:
Formuła wsparcia Ukrainy w tej inwazji rosyjskiej!

Francja (negocjacje)>
Niemcy (negocjacje)>
Polska (dyplomatyczny okres oczekiwania):!
{UKRAINA} (w wojnie) Inwazją UKRAINY!!!<Rosja
możliwe skutki działań wojennych:
1. co będzie Ukraina robić, jeśli Rosja będzie kontynuować wojnę o rozpadzie Ukraina?
Będzie kontynuować walkę?

2. Będą walczyć aż do końca.

I co będzie wtedy Wschód głosić, jeśli Ukrainie nie udzielą realnej pomocy?
Prawa Człowieka? Prawo Międzynarodowe? Globalizację?

Czy oni oddadzą prorosyjskie tereny Rosji? Czy oni wszyscy zaakceptują "wyższość języka rosyjskiego" i przechowywanie języka ukraińskiego w muzeum starożytności?
A co z zasadą równości języków? Co? Kolejna część Ukrainy stanie się polską, zaakceptują język polski ,a język ukraiński odrzucą? Znowu?

3. Czy oni zgodzą się na podział Ukrainy? Czy oni podporządkują się i zostaną się terytorium Rosji ponownie? A zasady suwerenności? A Wolność, Równości, Bractwa? A Pokój?

4. Kim są kibice, prawdziwi przyjaciele Ukrainy? Kim są jej wrogowie?

Wróg nr 1 -?! Rosja!
Kto jeszcze nie chce, żeby UKRAINA istniała i żyła ich naturalnym prawem, demokratycznie?

Więc co z tą znaną rosyjską DEMOKRACJĄ? CO Z DEMOKRACJĄ, w ogóle?
A co na to Świat?
Kto nie chce pomóc Ukrainie w walce o prawo, które jest również PRAWO CAŁEGO ŚWIATA?
Kto nie jest gotowy, aby pomóc Ukrainie, i dlaczego?

Może, Ukraińcy mieliby uczyć się niemieckiego, wyuczyć ten język, i zwrócić się do Niemiec OCHRONIĆ niemiecko-języczne zaludnienie?

Lub- może, Ukraina, nie mając realnego wsparcia, będzie musiał się izolować, STWORZYĆ NOWE PAŃSTWO "PIORUNOSTAN" powróci ć do pogaństwa, bo prawosławie i katolicyzm rosyjscy, naprawdę, nie ochraniają, tego, co Bóg wzywa ich ochraniać?
Po sobocie rozpocznie nowy tydzień. Poniedziałek będzie musiał podjąć decyzję.

No, i co?
Jaki są wyniki misji dyplomatycznej?
1. Ukraina, faktycznie, straciła Krym i Wschód, chociaż Prawo Międzynarodowe i "Gwarancje" dane Ukrainie miałyby jej bronić od nieprawdy: po rosyjsku rozmawiają dużo ludzi, i nikt im to nie broni!
2. Francja i Niemcy nie stracili żadnej półwyspy, żadnej części. Europa — w pokoju. Putinu pomogli.
3. Rosja wygrała.
4. Zabici za nic ludzi, dzieci i starsi-to nic: można zabójców amnistować.
5. Rosjan nie ma na granicach z UE. Cena- wojna w Ukrainie, stracenie Ukrainą swych części, że nie są częściami Unii Europejskiej.
6. Ukraina została sama, z wojną, problemami, z granicą, że jest otwarta dla Rosji, z zagrożeniami...
Wartości Pokoju, Współpracy, Zakonności, Sprawiedliwości zostali mniej sensownymi i mniej jednakowymi dla Rosji i Ukrainy. Relatywizm Polityczny, Wojskowy, Dyplomatyczny.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1380
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1238
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 665
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 782
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 821
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 532
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 494
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska