Login lub e-mail Hasło   

Zarządzaj projektami w prosty sposób

Większość z nas, niezależnie od formy zatrudnienia, jest częścią jakiejś większej całości. Większość z nas, chociaż raz, chciała być swoim własnym szefem.
Wyświetlenia: 1.180 Zamieszczono 13/02/2015


Dzięki rozpowszechnianiu się elastycznych form zatrudnienia, nie jest to tylko pobożne życzenie. Coraz częściej możemy pracować zdalnie, niekoniecznie przez 8 godzin dziennie, robiąc przy okazji pranie, pilnując dziecka, czy wychodząc w międzyczasie do lekarza. Taka praca na dłuższą metę wymaga nie tylko motywacji, ale również sprawnego zarządzania czasem, współpracownikami, w końcu samym projektem.

Badania (2013 Regus Global Economic Indicator) pokazują, że obecnie to głównie kadra managerska korzysta z elastycznych form pracy przez połowę tygodnia (51%), ale jednocześnie notujemy wysokie wyniki, jeśli chodzi o odpowiedzialność za pracę na stanowiskach niższego szczebla. Ponad 2/3 pracowników (67%) jest zdania, że skuteczne zarządzanie pracownikami zdalnymi jest możliwe. To więcej niż w skali globalnej – 55%.

Oznacza to, że możemy spodziewać się rozwijania modelu pracy zdalnej. W połowie listopada ub. roku branżowy portal marketingowców – wirtualnemedia.pl poinformował, że Facebook planuje wdrożyć Facebook at Work (czytaj tutaj), serwis przeznaczony do pracy zdalnej i kontaktów zawodowych. Gigant z krzemowej doliny nie jest jednak pierwszy, który chce wypełnić tę nisze. Niespełna 3 lata temu (sic!) ruszyły prace nad całkowicie polskim narzędziem do organizowania pracy zdalnej.

O ile w sieci możemy znaleźć serwisy oferujące pojedyncze usługi (ogłoszenia, aukcje, katalogi, komunikatory itp.), to właśnie wspomniany portal „Od i dla” – odidla.pl łączy wszystkie te funkcjonalności w obrębie jednego. W chwili obecnej jest tam 6 modułów, skrzynka pocztowa oraz panel do zarządzania własnym kontem.

Po zalogowaniu przechodzimy na stronę startową – Projekty, na które znajduje się popularny w zarządzaniu projektami wykres Gantta. Na bieżąco można monitorować stan wykonania projektu i czas do jego końca. Z tego poziomu możemy również tworzyć teamy, grupy użytkowników powiązane jednym zadaniem.

Społeczność to nasza tablica podobna do tej chociażby na Facebooku. W Produktach i Usługach można kupować i sprzedawać na podobnej zasadzie jak na Allegro. Pomysły to z kolei miejsce, gdzie można pochwalić się własnym pomysłem, zebrać ludzi zainteresowanych jego wdrożeniem lub udoskonaleniem. W odróżnieniu jednak od Wsieram.to czy PolakPotrafi.pl nie ma możliwości zbierania funduszy na realizację celu. Ostatnim modułem są Strony – klasyczny katalog użytkowników i produktów.

Portal połączył, zdaje się, wszystkie niezbędne elementy do wspólnej zdalnej=efektywnej pracy. Na pewno jednak stał się konkurencją dla wielu programów deskopowych i webowych do zarządzania projektem. Co warte podkreślenie, rejestracja i korzystanie z serwisu są darmowe. „Szef” nie ponosi kosztów pracy zespołu, ale ma możliwość partycypowania w zyskach. Z punktu widzenia przełożonego grupy projektowej ma coś więcej niż znacząco niższe koszty pracy, ma komfort, kontrolę i wszystkich w jednym miejscu. I zero szeptów przy ekspresie z kawą.  

Podobne artykuły


8
komentarze: 113 | wyświetlenia: 776
21
komentarze: 34 | wyświetlenia: 3301
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3201
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6050
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3276
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1516
30
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2450
18
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1792
9
komentarze: 17 | wyświetlenia: 810
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2918
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19519
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 4534
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6361
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska