JustPaste.it

Pierwsza praca – dlaczego warto zacząć od praktyk?

Doświadczenie zawodowe jest jednym z najważniejszych aspektów w kontekście ubiegania się o dane stanowisko pracy.

Doświadczenie zawodowe jest jednym z najważniejszych aspektów w kontekście ubiegania się o dane stanowisko pracy.

 

Osoba, która miała w przeszłości styczność z podobną specyfiką pracy, do której aplikuje na stanowisko, sprawia pozytywne wrażenie na pracodawcy, udowadniając tym samym, że jest się właściwą osobą do tej posady. 

Niektórzy jednak ubiegają się o posadę pierwszy raz w życiu. W takim przypadku największa szanse na otrzymanie pracy mają osoby, które ukończyły różne praktyki związane z daną branżą. Praktyki są doskonałym startem na przyszłej ścieżce zawodowej.

Studia najlepszym okresem na praktyki

Studia są okresem w trakcie, których bardzo korzystne jest zdobywanie doświadczenia zawodowego w branży, z którą student wiąże swoją przyszłość. Jeśli ktoś nie ma jeszcze pewności co chcę robić w życiu, warto próbować swoich sił w postaci praktyk w różnych instytucjach, firmach, czy prywatnych przedsiębiorstwach. Każdego rodzaju praktyki w niczym nie przeszkodzą Twojemu CV, wręcz przeciwnie – możesz wiele zyskać.

Obowiązkowe praktyki w trakcie studiów

Bardzo często zdarza się, że w toku studiów danego kierunku wpisane są obowiązkowe praktyki, które musi odbyć każdy student. Daje to wiele możliwości, nabycie wstępnej wiedzy teoretycznej, zapoznanie się ze standardami pracy i jej specyfiką. Co więcej, student zapoznaje się z miejscem pracy, może nawiązać nowe kontakty zawodowe, które mogą okazać się nieocenione po ukończeniu studiów oraz przede wszystkim wiedza praktyczna daje do myślenia, czy owa praca jest tą, która będzie cieszyła przez wiele następnych lat swojego życia zawodowego.

Druga strona medalu

Równoczesna praca i studia mogą czasem okazać się zbyt wielkim ciężarem dla młodego człowieka, co może przejawiać się dużą ilością stresu i nadmiernego zmęczenia. Pogodzenie równoległej pracy ze studiami jest niesłychanie trudne, tym bardziej utrzymując zarówno wysoką wydajność w pracy jak i dobre oceny na studiach. Większość studentów, którzy decydują się na ten intensywny styl życia, ma duże trudności w efektywnym wypełnianiu swoich obowiązków na obu frontach.

Autor : Grzegorz Kozłowski

Więcej na www.cognity.pl