Login lub e-mail Hasło   

CupCakes, czyli tort weselny inaczej…

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/cupcakes-czyli-tort(...)ej/335/
Większość z par, które poszukują tego najlepszego tortu na swoje wesele, często traci głowę już po propozycjach smakowych jednej cukierni.
Wyświetlenia: 1.084 Zamieszczono 18/02/2015

Zdarza się tak, że wybieramy się do cukierni i od razu zamawiamy tradycyjny tort. Coraz częściej narzeczeni szukają czegoś nowego, wyjątkowego i oryginalnego zarazem. Wybór pada na CupCakes - alternatywę dla tradycyjnego tortu weselnego. Pomysł na ten rodzaj alternatywy miał swój początek w Ameryce, skąd przywędrował i chyba na dobre zagościł również na polskich weselach.

Co to jest CupCakes? Najprościej rzecz ujmując, jest to małe ciastko, które przeznaczone jest dla jednej osoby, zwykle w małej papierowej foremce. Te kolorowe babeczki, wyglądem przypominają muffiny, jednak nimi nie są. Większość z Was pewnie o tym nie wiem, ale muffiny i CupCakes – to są dwa różne ciastka, mimo iż wyglądają bardzo podobnie. Co je odróżnia? Przede wszystkim receptura i sposób przygotowania. Zabierając się do tworzenia tych słodkości należy mieć na uwadze rodzaj tłuszczu. Do CupCakes stosuje się masło, a do muffinek – olej. Różnica między tymi dwoma zaznacza się również w wyglądzie, a dokładniej w dekoracjach. Muffinek zwykle się nie dekoruje, gdyż wyrastają dość wysoko i nie ma na nie miejsca. Natomiast CupCakes słyną z kuszących oczy, barwnych i smacznych dekoracji.

Jak już wspomniałam CupCakes od innych babeczek odróżniają dekoracje. Tutaj jedynym ograniczeniem jest ludzka wyobraźnia. Zdobienia mogą być różne, począwszy od kremów, wszelkiego rodzaju kolorowych mas, po różnorodne posypki, a nawet świeże lub kandyzowane owoce. Możliwości jest mnóstwo, jednak najczęściej narzeczeni wybierają zdobienia takie jak kwiaty, serca czy kokardki, a wśród kolorów dominują pastele, które najczęściej nawiązują do kolorystyki pozostałych dekoracji.

Nasze kolorowe babeczki mogą mieć różne smaki. Kryją w sobie nadzienie niekiedy o zaskakujących smakach: wiśniowym, malinowym, truskawkowym, waniliowym, pomarańczowym i oczywiście czekoladowym, a nawet kawowym czy marchewkowym! Wybierając tradycyjny tort jesteśmy ograniczeni, ponieważ wybór jego smaków ogranicza się zazwyczaj do dwóch, trzech… decydując się na tort z babeczek mamy większe pole manewru, bo w zasadzie każda z babeczek może mieć inne nadzienie i inny smak. Nie ukrywajmy, że na każdym weselu znajdzie się ktoś, kto nie lubi bitej śmietany czy czekolady, nie mogą patrzeć na truskawki i nigdy w życiu nie wezmą do ust czarnej porzeczki. Dlatego CupCakes są idealnym rozwiązaniem, ponieważ wybierając kilka różnorodnych smaków, unikniemy nieprzyjemnych komentarzy, a każdy z gości znajdzie coś dla siebie. Ułatwiając przybyłym wybór odpowiedniej babeczki, możemy poprosić w cukierni, aby w dekoracja zasygnalizować, o jakim smaku jest każda z nich. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie rozpiski (na wzór Table Plan) z opisem smaków i nadzień każdej grupy babeczek.

Wszystko super, ale jak to wygląda finansowo? Za jedną babeczkę zapłacimy od 5 do nawet 15, 20 złotych. Niestety jest to wyrób bardzo pracochłonny. Oczywiście cukiernie przy zamówieniu większej ilości ceny obniżają, jednak orientacyjnie trzeba się liczyć z wymienionym powyżej kosztem.

Nieodłącznym elementem każdego wesela jest tort, ale czy musi być tradycyjny? To wszystko zależy od pary młodej. Dodam tylko, że coraz więcej jest chętnych na alternatywny tort weselny składający się z CupCakes. Dlaczego? Ponieważ ma wiele zalet. Pierwszą jest wygoda, gdyż nie wymagają krojenia. Drugą jest ich różnorodność – każdy z gości znajdzie idealną dla siebie. Trzecią jest ich wygląd – bogate zdobienia, różne kolory i smaki, a przede wszystkim dłużej niż tradycyjny tort utrzymują świeżość. W obecnym czasie mamy mnóstwo możliwość, a przede wszystkim dostępność oryginalnych produktów, które pozwolą stworzyć niepowtarzalny, alternatywny tort weselny, który spełni oczekiwania nie tylko nasze, ale przede wszystkich zgromadzonych gości weselnych.

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8901
11
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1638
7
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1360
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15594
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6422
35
komentarze: 39 | wyświetlenia: 6076
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6188
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4030
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371911
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 6383
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18883
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska