JustPaste.it

Inwestuj w siebie! Czy szkolenie to inwestycja we własny rozwój?

Inwestowanie we własny rozwój, podnoszenie kwalifikacji i umiejętności jest nie tylko bardzo przydatne, ale stało się koniecznością.

Inwestowanie we własny rozwój, podnoszenie kwalifikacji i umiejętności jest nie tylko bardzo przydatne, ale stało się koniecznością.

 

W obecnych czasach większa sztuką od zdobycia zatrudnienia jest jego utrzymanie. W związku z tym inwestowanie we własny rozwój, podnoszenie kwalifikacji i umiejętności jest nie tylko bardzo przydatne, ale stało się koniecznością. Szkolenie to bezapelacyjnie duża inwestycja we własny rozwój.

Istnieje wiele różnych form szkoleń(m.in. szkolenia otwarte, zamknięte, indywidualne), jednakże wybór formy powinienyć uzależniony od osobistych preferencji.

Jak powinno wyglądać szkolenie?

Szkolenia przynoszą zamierzone skutki pod warunkiem, że są one poprzedzone odpowiednim przygotowaniem, a także przeprowadzane w ciekawy i atrakcyjny dla uczestników sposób.

Ponadto istotny wpływ ma nie tylko forma i treść szkolenia, ale również pora dnia zajęć, lokalizacja, grupa uczestników oraz relację z wykładowcą.

Nieszablonowe metody nauczania stają się coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach, uczestnicy kursów preferują zajęcia praktyczne oraz interaktywne materiały dydaktyczne.

Szkolenia na minus?

Często się zdarza tak, że szkolenia przeprowadzane są w niezrozumiały i skomplikowany sposób, przez co uczestnicy nie wynoszą z nich wystarczająco dużo. Co więcej, tematy bywają traktowane zbyt teoretycznie oraz powierzchownie, co również przyczynia się do nieskuteczności owego szkolenia.

Tak czy inaczej nie można powiedzieć, że takie szkolenia są bezskuteczne. Każdy rodzaj nauki zwiększa wiedzę i umiejętności, jednak jeśli zajęcia są przeprowadzane w mało efektywny sposób, jest to po prostu strata zarówno czasu jak i pieniędzy, które można dużo korzystniej spożytkować.

Certyfikat ze szkolenia – „zwykły papier” czy ważny dokument?

Wiadomym faktem jest, że ukończone szkolenie nie jest w stanie zastąpić zajęć praktycznych, z których wynosi się wiele cennego doświadczenia. Niemniej jednak posiadanie certyfikatu ukończenia szkolenia jest dowodem na intensywne poszukiwanie wiedzy i podwyższenia swoich kwalifikacji. Taka aktywność w samokształceniu się z pewnością zostanie pozytywnie odebrana i doceniona przez  pracodawcę w kontekście ubiegania się o dane stanowisko.

Autor : Grzegorz Kozłowski

Więcej artykułów znajdziesz na www.cognity.pl