Login lub e-mail Hasło   

Inwestuj w siebie! Czy szkolenie to inwestycja we własny rozwój?

Inwestowanie we własny rozwój, podnoszenie kwalifikacji i umiejętności jest nie tylko bardzo przydatne, ale stało się koniecznością.
Wyświetlenia: 625 Zamieszczono 20/02/2015

W obecnych czasach większa sztuką od zdobycia zatrudnienia jest jego utrzymanie. W związku z tym inwestowanie we własny rozwój, podnoszenie kwalifikacji i umiejętności jest nie tylko bardzo przydatne, ale stało się koniecznością. Szkolenie to bezapelacyjnie duża inwestycja we własny rozwój.

Istnieje wiele różnych form szkoleń(m.in. szkolenia otwarte, zamknięte, indywidualne), jednakże wybór formy powinienyć uzależniony od osobistych preferencji.

Jak powinno wyglądać szkolenie?

Szkolenia przynoszą zamierzone skutki pod warunkiem, że są one poprzedzone odpowiednim przygotowaniem, a także przeprowadzane w ciekawy i atrakcyjny dla uczestników sposób.

Ponadto istotny wpływ ma nie tylko forma i treść szkolenia, ale również pora dnia zajęć, lokalizacja, grupa uczestników oraz relację z wykładowcą.

Nieszablonowe metody nauczania stają się coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach, uczestnicy kursów preferują zajęcia praktyczne oraz interaktywne materiały dydaktyczne.

Szkolenia na minus?

Często się zdarza tak, że szkolenia przeprowadzane są w niezrozumiały i skomplikowany sposób, przez co uczestnicy nie wynoszą z nich wystarczająco dużo. Co więcej, tematy bywają traktowane zbyt teoretycznie oraz powierzchownie, co również przyczynia się do nieskuteczności owego szkolenia.

Tak czy inaczej nie można powiedzieć, że takie szkolenia są bezskuteczne. Każdy rodzaj nauki zwiększa wiedzę i umiejętności, jednak jeśli zajęcia są przeprowadzane w mało efektywny sposób, jest to po prostu strata zarówno czasu jak i pieniędzy, które można dużo korzystniej spożytkować.

Certyfikat ze szkolenia – „zwykły papier” czy ważny dokument?

Wiadomym faktem jest, że ukończone szkolenie nie jest w stanie zastąpić zajęć praktycznych, z których wynosi się wiele cennego doświadczenia. Niemniej jednak posiadanie certyfikatu ukończenia szkolenia jest dowodem na intensywne poszukiwanie wiedzy i podwyższenia swoich kwalifikacji. Taka aktywność w samokształceniu się z pewnością zostanie pozytywnie odebrana i doceniona przez  pracodawcę w kontekście ubiegania się o dane stanowisko.

Autor : Grzegorz Kozłowski

Więcej artykułów znajdziesz na www.cognity.pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1541
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2692
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3205
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1294
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1067
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2043
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2108
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3519
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 512
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2533
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 858
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2110
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lewi,  20/02/2015

Rozwój nie polega tylko na technicznych umiejętnościach czy wiedzy akademickiej która jest teorią. Prawdziwy rozwój człowieka następuje wtedy, kiedy człowiek wyzbywa się destrukcyjnych cech osobowości i przyzwyczajeń, zastępując pozytywnymi takimi jak: sumienność, wrażliwość, uczciwość, pokojowe nastawienie do innych, miłosierdzie, empatia itd
Ileż to ludzi ma ,,papierki'',( wyższe wykształ ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska