Login lub e-mail Hasło   

Ślub za granicą – wybieram Wenecję!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/slub-za-granica-wyb(...)je/337/
Śluby za granicą są coraz bardziej popularne. Młode pary, chętniej niż kilka lat temu, decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w bardziej kameralnym gronie.
Wyświetlenia: 818 Zamieszczono 20/02/2015

Jeżeli Waszym marzeniem jest ślub za granicą, to w tym artykule proponuję romantyczne i wyjątkowe miasto jakim jest Wenecja.

Wenecja jest cudem, który warto zobaczyć. Niesamowite położenie na archipelagu ponad stu wysepek, ciche wody laguny, lazur nieba i morza, wyjątkowa architektura i niezwykle romantyczny pejzaż sprawiają, że ślub w tym miejscu jest niebywale zjawiskowy. Jak już wspomniałam, Wenecja sama w sobie jest piękna, ale posiada na swoim terenie takie miejsca, które są niemalże stworzone z myślą o narzeczonych, którzy chcą się pobrać.

Gdzie w Wenecji wziąć ślub? O ile wybór miejsca na ślub cywilny ogranicza się do Palazzo Cavalli, o tyle miejsc na ślub kościelny jest nieco więcej. Oto moje propozycje.

Palazzo Cavalli Franchetti – niezwykły neogotycki budynek, w którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, ale przede wszystkich ceremonie ślubów cywilnych. Stoi u stóp mostu Accademia i rozciąga się w kierunku Campo Santo Stefano. Jednak jego położenie jest o tyle istotne, ponieważ dotrzeć do pałacu można płynąc największym wenecki kanałem – Canal Grande, który mierzy 3,8 km długości. Ponadto Palazzo Cavalli uchodzi za jedno z najromantyczniejszych miejsc do zawarcia związku małżeńskiego w Europie. Podobnie jak w Polsce, ceremonię można wzbogacić o dekoracje kwiatowe czy nastrojową muzykę. Opcją dodatkową, której nie zapewni Wam żaden zakątek na świecie, jest możliwość dopłynięcia gondolą na miejsce ceremonii. Wspaniałe emocje towarzyszące tej wyjątkowej chwili pozostawiają piękne wspomnienia, których nikt Wam nie odbierze.

Chcąc wziąć ślub kościelny, Wenecja proponuje kilka wyjątkowych miejsc na tego typu ceremonię. Pierwszą z nich jest Bazylika Świętego Marka. Będąc we Włoszech nie możemy jej ominąć, gdyż jest najważniejszym punktem dla zwiedzających. To właśnie tutaj złożone zostały relikwie Świętego Marka. Bazylika ta jest kościołem katedralnym wyznawców religii rzymskokatolickiej. Jest niewątpliwie najsłynniejszą świątynią w mieście i idealnym przykładem architektury bizantyńskiej. Symbolizuje ona potęgę i bogactwo miasta, gdyż od wielu pokoleń mieszkańcy gromadzili w niej cenne przedmioty, dzieła sztuki. Śluby udzielane są w przepięknej kaplicy, która przeszła w ostatnim czasie gruntowną renowację.

Kościół Redentore – świątynia ta została wzniesiona jako wotum wdzięczności dla Pana od mieszkańców Wenecji, ocalonych podczas epidemii dżumy. Jest to jeden z największych kościołów w mieście, położony na jednej z wysp, zwanej Giudecca. Unikalna sceneria tego miejsca przyciąga wielu nowożeńców, którzy chcą tutaj wstąpić w związek małżeński.

Kościół Świętego Mojżesza (San Moise) jest jednym z najstarszych kościołów zbudowany w architekturze barokowej. Położony jest w centrum miasta, w ciekawej dzielnicy San Marco. Polecam ten urokliwy kościółek, który z pewnością przypadnie do gustu przyszłym małżonkom.

Przedstawione wyżej miejsca są nielicznymi, które ma na swoim koncie Wenecja. Każda z tych świątyń ma swoją duszę, a każdy ślub w nich udzielony zapisuje się na kartach ich historii. Dlaczego na ślub za granicą wybrać właśnie Wenecję? Może dlatego, że to miasto proponuje nam niezwykle piękne, urokliwe zakątki, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu.

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8902
29
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2677
27
komentarze: 42 | wyświetlenia: 2422
22
komentarze: 6 | wyświetlenia: 53756
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3527
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 16034
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2144
18
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6501
6
komentarze: 12 | wyświetlenia: 559
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15595
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska