Login lub e-mail Hasło   

Kochankowie - Lustrzane odbicie

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.dywinatorium.pl/blog/kochanko(...)odbicie
O głębszym rozumieniu tego co kryje w sobie karta Kochanków. Spojrzenie z perspektywy człowieka i świata oraz relacji międzyludzkich. Zapraszam :)
Wyświetlenia: 1.342 Zamieszczono 21/02/2015

W poszukiwaniu znaczenia VI karty Wielkich Arkan, warto zadać pytanie - czego szukamy w drugiej osobie? Siebie samego czy też własnego przeciwieństwa?

"Seks jest nasieniem, miłość to kwiat, a współczucie to aromat." OSHO wyraża tym samym samą esencję karty Kochanków, ukazując jej znaczenie na trzech poziomach występowania, jednej i tej samej energii. Jak to rozumieć? Seks jest fizyczny, instynktowny, lecz bez niego, nie istniałyby nasze ciała. Dzięki nim, możemy dojrzewać do tego, aby kochać. Miłość jednak ma swoją granicę, a polega ona na tym, że kieruje się zawsze ona ku czemuś lub komuś. Miłość człowieka, w porównaniu do miłości Boga, stawia warunki, ma ona swą przyczynę i tworzy pewien skutek. Nawet najczystsza postać miłości jest logicznie wytłumaczalna ze względu na swą przyczynę, choć jej owocem może być szaleństwo. Czym zatem współczucie przewyższa ludzką miłość? Współczucie nie wybiera, jest tak bezstronne i obfite, jak promienie słońca. Miłość może na zawsze pozostać obiektem westchnień sama dla siebie, współczucie jednak nie istnieje bez innych. Można kochać jedynie siebie samego i na tym poprzestać, lecz współczucie powoduje przekroczenie miłości do samego siebie, bowiem pozwala prawdziwie poznać drugą osobę. Współodczuwanie jest zjawiskiem totalnym, nie dzieli ono świata na to, co jest warte kochania a co nie. Współodczuwanie, cnota Oświeconych, najwyższy dar od Boga, to istota tej karty Tarota.

Co widzimy dzięki numerologii? 6 to liczba makroskali, Kosmosu, heksagramu, uzupełnia ona liczbę 5, mikroskalę, człowieka, pentagram. Jedno z dodane do drugiego owocuje magiczną formułą ABRAHADABRA, o wartości numerycznej 11. Jej znaczenie jest tajemnicą, lecz wg. mnie, opisuje ona hermetyczną relację, która jest warunkiem wszelkiej magii.
Czego możemy się dowiedzieć z samej karty VI? 
Chociażby tego, że stanowi zawsze część grupy, wspólnoty, większej całości, nieustannie będąc w relacji z wszelkimi obiektami, zjawiskami, pojęciami istniejącymi dookoła nas. Ta plejada doznań, oczarowuje niczym gwieździste niebo. Kant zwykł mawiać "Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie" Czyżby? A jeśli świat jest lustrem, który jedynie odbija nas samych, to czyż nie może być na odwrót? We mnie jest wrażenie gwiazd na nieboskłonie, bez obserwacji, ich istnienie nie ma dla mnie znaczenia. Prawo moralne tymczasem, to prawo świata duchowego, dla którego narodziny i śmierć gwiazdy, są jak mrugnięcie okiem. Niebo i gwiazdy są wtórne, względem tego po co istnieją, to nie nasze życie stanowi tło dla ich istnienia, tylko one dla nas. Ważne, aby dostrzec, że karta Kochanków, opowiada historie o miłosiernym Bogu, który stworzył Wszechświat po to, współodczuwać Jego oraz kochać i być kochanymi.

Skoro tak, to dlaczego możemy czasem odnieść wrażenie, że świat robi nam na złość? Zgodnie z prawem Murphy'ego pokazuje nam to, czego najbardziej chcielibyśmy uniknąć? Dzieje się tak wtedy, kiedy nie znając własnej tożsamości, próbujesz się dowiedzieć kim NIE jesteś. Wtedy też poznajesz się przez redukcje samego siebie, stopniową negację, często trwa to tak długo, aż sięgniesz tego, czego zanegować się nie da. Znajdziesz niczym bursztyn na plaży, oczywiste, naturalne, dziewicze źródło miłości samego siebie i gdy prawdziwie pokochasz siebie, pojawi się w Tobie potrzeba podzielenia się tym doznaniem z innymi. Wtedy powstanie współczucie a potrzeba posiadania krzywego zwierciadła, czy też w ogóle lustrzanej rzeczywistości minie, zburzona razem z całą hierarchią wartości, jaką do tej pory wyznajesz. Zburzona? Już wiesz zatem czemu Wieża (XVI) dopełnia Kochanków?

Podobne artykuły


18
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6765
53
komentarze: 43 | wyświetlenia: 5538
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 59485
37
komentarze: 17 | wyświetlenia: 5273
37
komentarze: 61 | wyświetlenia: 13454
36
komentarze: 20 | wyświetlenia: 24909
36
komentarze: 10 | wyświetlenia: 93542
36
komentarze: 8 | wyświetlenia: 17612
35
komentarze: 31 | wyświetlenia: 11197
34
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3122
31
komentarze: 30 | wyświetlenia: 3725
23
komentarze: 5 | wyświetlenia: 4138
23
komentarze: 40 | wyświetlenia: 8346
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 7960
 
Autor
ArtykułKochanków to ja kojarzę jedynie z erotyką :P Jak nie mam co robić to sobie wbijam na jakieś portale randkowe i jazda :D Trzeba korzystać z życia póki można ! :) na http://ekstaza.pl/ można sobie poszaleć za friko :PDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska