Login lub e-mail Hasło   

Tanie podróżowanie po świecie, czyli jak zobaczyć świat za grosze?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://pintrip.pl
Myślisz, że nie stać Cię na dalekie podróże? Azja, Ameryka czy Afryka brzmią zbyt drogo? Nic bardziej mylnego. Tanie podróżowanie po świecie jest w zasięgu ręki!
Wyświetlenia: 1.223 Zamieszczono 24/02/2015

Wiele osób uważa, że podróżowanie po świecie to bardzo kosztowna sprawa. Cóż, patrząc na ceny wycieczek w biurach podróży, łatwo o takie wnioski. A czy zastanawiałeś się nad zorganizowaniem takiego wyjazdu na własną rękę? Kupić bilet na samolot, zarezerwować hotel i po prostu lecieć? To naprawdę proste! Nagle okazuje się, że stać Cię nie na jeden wypad do Azji w życiu, a możesz tam latać co roku! Z reguły też takie wyjazdy są o wiele ciekawsze, niż wycieczki all inclusive z biurem podróży do Egiptu.

Jak tanio podróżować po świecie samolotem na dalekich dystansach?

Przy podróży między kontynentami, jedynym rozsądnym środkiem transportu jest samolot. Ciężko wyobrazić sobie wycieczkę z Europy do Azji pociągiem czy samochodem... A tak, wsiadasz do samolotu, zasypiasz na kilka godzin i budzisz się na drugim końcu świata!

Wiele linii lotniczych ma regularne promocje na bilety. Dzięki nim możesz tanio podróżować po świecie. Przykładowo Qatar Airways często oferuje promocyjne ceny - za niecałe 2000 zł dolecisz do Tajlandii czy Indii. Z reguły takie bilety kupuje się z dość dużym wyprzedzeniem i warto być elastycznym w datach. 

Zdarzają się też nieprzewidziane okoliczności obniżek cen. Ostatnimi czasy dzięki niskiemu kursowi rosyjskiego rubla, można skorzystać z niskich cen na połączenia lotnicze Aeroflotem, np. niecałe 1700 zł za loty do Chin, Japonii, czy na Malediwy! W takim przypadku łatwiej dobrać terminy lotów, z reguły jest o wiele większy wybór dat niż w przypadku promocji.

A czy wyobrażasz sobie, że możesz polecieć do Japonii nawet za 300 zł? Albo do Chin za 400 zł? A może wolisz Karaiby za 500 zł? Tak, jest to możliwe! Czasem zdarzają się tak zwane "błędy systemu", dzięki którym możesz kupić bilety właśnie za takie kwoty. Wtedy najlepiej być elastycznym, gdyż z reguły terminów nie jest dużo, a decyzję o podróży trzeba podjąć natychmiast. Nie zastanawiasz się - kupujesz i lecisz! Nie wierzysz, że tak się da? Ja poleciałam do Pekinu za 400 zł i do Bombaju za 900 zł, Ty też możesz! To dopiero nazywa siętanie podróżowanie po świecie :)

Tanie podróżowanie po świecie lokalnymi środkami transportu.

Będąc w kraju na drugim końcu świata, warto zwiedzić więcej miejsc niż tylko jedno miasto. To umożliwią Ci regionalne tanie linie lotnicze, a także niedrogie połączenia autokarowe. W Europie królem tanich połączeń lotniczych jest Ryanair, w Azji - AirAsia. W Stanach Zjednoczonych możesz wybierać spośród siedmiu różnych tanich linii. Dzięki niedrogim połączeniom między wieloma miastami, tanie podróżowanie po świecie staje się jeszcze prostsze.

Jeśli wolisz poruszać się wolniej, a przy tym zobaczyć więcej niż tylko niebo, wybierz autobus.MegaBus, podobnie jak w Polsce (Polski Bus), ma swoich odpowiedników w wielu krajach świata, m.in. w Finlandii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii czy USA. W większości krajów kursują też inni prywatni oraz narodowi przewoźnicy autokarowi, a także lokalne busy. Wyobraź sobie, że w Turcji w każdym międzymiastowym autobusie dostaniesz przekąskę i coś do picia. Jeśli jedziesz na dalekiej trasie to zapewne na jednej przekąsce się nie skończy. To bardzo przydatne, szczególnie kiedy spieszysz się na autobus i nie zdążysz po drodze wejść do sklepu, a trasa zajmuje jedyne... 12 godzin.

 
 
Tanie podróżowanie po świecie to też tanie spanie!

Masz już bilety na samolot i na lokalne autobusy. Czas pomyśleć o noclegach. Noclegi również warto zarezerwować jak najwcześniej, gdyż jak wiadomo – czas to pieniądz, a w przypadkutaniego podróżowania pieniądz gra bardzo istotną rolę.

Pamiętaj, że jeśli rezerwujesz hotel, zawsze warto korzystać z multiwyszukiwarek typuhotel.pintrip.pl. Szybko i sprawnie porównają ceny tych samych hoteli z wielu systemów rezerwacyjnych, przez co masz pewność, że kupujesz w najniższej możliwej cenie i nie przepłacasz!

Można też skorzystać z prywatnych apartamentów na www.airbnb.com, tu szczególnie w droższych regionach świata trafiają się niższe ceny niż w hotelach.

Jeżeli wszystkie oszczędności wydałeś na bilet lotniczy z pomocą przychodzą strony typuwww.couchsurfing.com, gdzie gospodarze oferują noclegi turystom za darmo! To dopierotanie podróżowanie po świecie!

Podobne artykuły


37
komentarze: 26 | wyświetlenia: 6250
37
komentarze: 12 | wyświetlenia: 60367
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19274
33
komentarze: 11 | wyświetlenia: 8589
31
komentarze: 24 | wyświetlenia: 8764
29
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2912
28
komentarze: 34 | wyświetlenia: 2008
29
komentarze: 45 | wyświetlenia: 3470
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5149
25
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1851
25
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6400
27
komentarze: 38 | wyświetlenia: 3589
24
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2446
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23328
22
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1739
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska