Login lub e-mail Hasło   

Tablet, jako odtwarzacz DVD w samochodzie

Tablet dziś to jeden z najczęściej używanych urządzeń mobilnych. Mamy w samochodach radia, odtwarzacze DVD, kamerki a teraz jest czas na tablet samochodowy.
Wyświetlenia: 3.250 Zamieszczono 25/02/2015

Odtwarzacz dvd w samochodzie

             Aby korzystać z odtwarzacza DVD w samochodzie najczęściej kupujemy stacjonarne urządzenia typu   ODTWARZACZ DVD PHONOCAR SAMOCHODOWY VM071 USB 1-DIN lub ODTWARZACZ DVD 7 AUDIOMEDIA AMV 342D SAMOCHODOWY. Oba urządzenia są często kupowane ze względu na cenę i możliwości. Przy czym odtwarzacz Phonocara jest często wykorzystywany w autokarach ze względu na możliwość podłączenia zasilania 12V/24V. Posiada także funkcję montażu pionowo( co jest przydatne przy ograniczonej ilości miejsca). Oczywiście mamy tu wszystkie podstawowe funkcje, a więc DVD/VCD/SVCD/CD/CD-R/CD-RW/MP3/MPEG-4/XVID/WMA/JPG. Do tego instalujemy jeszcze monitory i możemy spokojnie cieszyć się muzyką, filmami w trakcie długiej jazdy.

           Można również zainstalować w samochodzie stację multimedialną. Wtedy mamy jeszcze bardziej rozbudowane urządzenie. Dodatkowe funkcje, np. zestaw głośnomówiący czy nawigacja na pewno ułatwią nam jazdę samochodem.

       Tymczasem dziś bardziej chciałabym przedstawić tablety samochodowe. Możemy mówić tablety, ale również często określane są one  jako np. przenośne odtwarzacze DVD.

Co je wyróżnia?

Przede wszystkim możliwość podłączenia za pomocą systemu android. Jest to na tyle ważne, że z łatwością możemy je podłączyć do naszego telefonu. Wówczas korzystanie z internetu w czasie jazdy jest o wiele łatwiejsze. Poza tym po zamontowaniu w zagłówkach foteli pasażerowie mogą oglądać filmy np. z jednej z wielu wypożyczalni w internecie.

Dodatkowym atutem takiego urządzenia jest np. w tablecie MIRA 7 DUO łatwy i bardzo intuicyjny interfejs. Mira 7 ma ekran podzielony na cztery grupy : film, muzyka, gry i infotainment. (Infotainment to rozbudowany system elementów łączących informację i multimedia. Może być uzupełniony o możliwość obsługi telefonu komórkowego, systemu nawigacji satelitarnej GPS, odtwarzacza TV lub odtwarzacza DVD. Infotainment pozwala na intuicyjną obsługę: za pośrednictwem menu wyświetlacza MFAplus, przycisków funkcyjnych radioodtwarzacza lub systemu nawigacji satelitarnej oraz elementów obsługi na kierownicy multifunkcyjnej, bardzo łatwo można wywołać i ustawiać wszystkie funkcje.)

mira 7 duo

System MIRO DUO to skorzystanie z technologii Miracast (zintegrowany ekran kanałowy TX / RX mirroring). Nie musimy używać kabla czy innych modułów  zewnętrznych lub sieci, mamy do dyspozycji jeden przycisk sterujący. Przy jego pomocy z jednego ekranu w tablecie przesyłana będzie  zawartość do drugiego  tabletu lub smartphona.

http://www.eioba.pl/files/user54218/a221669/mira20720duo20interfejs20steo.png

        Standardowo w takich odtwarzaczach mamy złącze USB, Micro USB i karty Micro SD i wyjście słuchawkowe i kanałów podczerwieni.

         Łatwość montażu to też bardzo ważna zaleta odtwarzacza. System MIRA TAB Click & Go to funkcja pozwalająca w kilka minut zamocować tablety w zagłówkach. Wszystko jest na zasadzie przyłóż - zapnij.

android nextbase dvd samochodowe

W tym zestawie mamy akurat dwa tablety współpracujące ze sobą. Można również skorzystać z tabletu LENCO CARTAB 925. Komplet stanowi jeden tablet. Ma bardzo podobne funkcje, choć jest większy, bo jego ekran to 9”. Tu taż mamy system Android, złącza USB, SD czy obsługę zewnętrznych modemów 3G na USB. Montujemy podobnie na zagłówku fotela, uniwersalnym mocowaniem będącym w zestawie. Nie będziemy mieli z tym problemu, co jest bardzo ważne, gdy kończymy podróż i chcemy wziąć tablet do domu. Oczywiście LENCO CATRAB posiada kamerę przednią i tylną, WiFi, Akcelerometr (G-sensor), 2 rdzenie.

TABLET LECO CARTAB SAMOCHODOWY

Wymieniać możemy jeszcze dużo ciekawych zastosowań w obu urządzeniach. Jednak przede wszystkim to wygoda w samochodzie. Zasilanie poprzez wtyk do zapalniczki, montaż i demontaż nadzwyczaj łatwy, a do tego korzystanie w samochodzie z dobrodziejstw internetu poprzez Android – to coś co powinno nas przekonać do zakupu takich systemów multimedialnych.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61397
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32868
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31553
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63953
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65367
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23573
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29282
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28813
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23955
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26512
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12732
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska