Login lub e-mail Hasło   

Kiedy najlepiej zorganizować szkolenie?

Profesjonalnie zaplanowane szkolenie jest celem każdej firmy.
Wyświetlenia: 316 Zamieszczono 26/02/2015

Skutkiem kompetentnego zaplanowania szkolenia będzie podniesienie umiejętności pracowników organizacji, a co za tym idzie podniesienie ich skuteczności na stanowisku pracy. Dla przygotowania dobrego szkolenia, niezbędny jest długofalowy plan szkoleniowy.

Odpowiedzialni pracodawcydbają o rozwój swojego zespołu, jednym z  jest zapewnienie swoim pracownikom odbycia odpowiedniego dla rodzaju wykonywanej pracy, szkolenia. Podczas takiego kursu pracownicy zapoznają się z informacjami i instrukcjami dotyczącymi wykonywanych przez siebie obowiązków oraz zajmowanego stanowiska pracy.

Plan szkoleniowy w firmie

Organizacja szkoleń wymaga wcześniejszego opracowania szczegółowej koncepcji ich przeprowadzenia. Szkolenia mają służyć przede wszystkim pracownikom, dlatego też cały plan powinien być ułożony z myślą o nich. Pierwszymi ustaleniami powinny być zakresy i forma szkoleń, liczba uczestników, miejsce, termin oraz możliwość jego przeprowadzenia.

Organizacja szkolenia: miejsce

Proces planowania szkolenia należy rozpocząć najlepiej z wyprzedzeniem 2-3 miesięcy, aby mieć wystarczającą ilość czasu na zarezerwowanie terminu oraz trenera, który spełni oczekiwania uczestników szkolenia.

Szkolenia organizowane są zazwyczaj w pomieszczeniach firmowych lub wynajętych salach. Bez względu na lokalizacje powinna byćona dostosowana do liczby uczestników - w związku z czym powinna zostać uwzględniona zarówno liczba krzeseł i jego ustawienie oraz stoły lub blaty do notowania. W przypadku organizacji szkolenia wyjazdowego, istotne jest niezwłoczne zarezerwowanie hotelu i określenia atrakcji przeznaczonych dla uczestników takiego wyjazdu.

Organizacja szkolenia: termin

Wybór odpowiedniego terminu szkolenia jest istotną kwestią przede wszystkim w przypadku szkolenia organizowanego dla pracowników firmy. Należy ustalić taką datę, aby nie dezorganizowała pracy w firmie. Termin, który najlepiej omijać w kontekście ustalania szkolenia jest końcówka roku. Wynika to z tego, że ostatnie miesiące roku są najgorętszym okresem w branży szkoleniowej w związku z czym mogą pojawić się trudności w rezerwacji miejsca, bądź zatrudnienia trenera szkoleniowego.

Autor : Grzegorz Kozłowski

Więcej na www.cognity.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1481
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1632
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1009
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 892
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 919
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 973
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 814
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 947
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 801
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 819
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska