Login lub e-mail Hasło   

Ślub w plenerze? To już możliwe także i w Polsce!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/slub-w-plenerze-to-(...)ce/342/
Dla wszystkich tych, którzy marzyli o niestandardowym ślubie, jakim jest niewątpliwie ślub w plenerze mam bardzo dobrą wiadomość.
Wyświetlenia: 1.001 Zamieszczono 04/03/2015

Od 1 marca 2015 roku zawarcie związku małżeńskiego poza murami Urzędu Stanu Cywilnego nie będzie już problem, jednak aby był możliwy trzeba będzie uiścić dodatkową opłatę.

Zmianę przepisów na korzyść wielu par, przewiduje nowa ustawa „Prawo o aktach stanu cywilnego”. Do chwili obecnej była możliwość zawarcia związku małżeńskiego w innym miejscu niż USC, ale była do tego potrzebna zgoda, która wydawano tylko w szczególnych przypadkach. Te wyjątkowe zdarzenia, przez które małżeństwo mogło być zawarte poza USC to na przykład choroba – ślub w szpitalu, odbywanie kary – ślub w zakładzie karnym.

Jak udało mi się dowiedzieć, w 2014 roku udzielonych zostało 69 tysięcy ślubów, z czego tylko 2 tysiące z nich zostało zawartych poza Urzędem Stanu Cywilnego. Większe możliwości daje narzeczonym nowa ustawa. Zainteresowanie tego typu ślubami jest bardzo duże, a dzięki tej ustawie na pewno jeszcze wzrośnie. Młodzi ludzie pobierając się oczekują czegoś więcej, niż ślub w murach urzędu. Mimo, iż za ślub „pod chmurką” trzeba zapłacić, chętnych nie zabraknie.

Ślub w plenerze – koszty.

Koszt ślubu cywilnego poza Urzędem Stanu Cywilnego to 1 tysiąc złotych. Opłata ta będzie stanowiła dochód gminy, który pokryje koszty organizacyjne. Jedynym problemem na jaki możemy się natknąć jest fakt, że wiele urzędów jest jednoosobowych. W takim wypadku konieczne będzie zatrudnienie dodatkowych osób, co nie zawsze będzie możliwe. Urzędnicy zapowiadają, że dołożą wszelkich starań, aby wejście w życie nowej ustawy zadziałało w praktyce jak najsprawniej.

Warunki ślubu w plenerze.

Najważniejszym warunkiem, jaki należy spełnić, aby bez problemów uzyskać zgodę na ślub w plenerze jest zapewnienie, że miejsce, w którym ma odbyć się ślub gwarantuje zachowanie powagi i doniosłości ceremonii oraz bezpieczeństwa wszystkich jej uczestników. Wydawać by się mogło, że warunek ten jest jasny. Znając wyobraźnię młodych ludzi można się spodziewać, że będą zdarzały się przypadki, w których dojdzie do odmowy urzędnika na udzielenie ślubu w wybranym przez przyszłych małżonków miejscu. Uczulam już teraz – wybierając miejsce na ślub „pod chmurką” pamiętajcie o gwarancji uroczystej formy i przede wszystkim, miejcie na uwadze bezpieczeństwo Wasze i innych.

Urzędnicy wyszli naprzeciw tysiącom par, które marzą o ślubie w plenerze. Pozostaje tylko wybrać datę, godzinę i odpowiednie miejsce. Resztą zajmą się odpowiednie firmy, które już czekają na zlecenie realizacji ślubu „pod chmurką”.

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8814
29
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2594
27
komentarze: 42 | wyświetlenia: 2348
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 52978
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3443
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 15935
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2083
18
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6384
6
komentarze: 12 | wyświetlenia: 155
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15321
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska