Login lub e-mail Hasło   

Moja motywacja do codziennej pracy - jak ją wzmocnić i podtrzymać?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.szkolenia.com/news/703/moja-m(...)trzymac
Zaczynając od cytatu - dosyć przewrotnego ..."Ciężka praca jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale po co ryzykować?" Ronald Regan. ... ile w tym prawdy? Niech każdy sam oceni!
Wyświetlenia: 789 Zamieszczono 05/03/2015

Z technik motywacyjnych często korzystamy dobrowolnie i nieświadomie, równie często jesteśmy poddani manipulacji poprzez motywację, tak się dzieje w zakładach pracy, korporacjach, które mniej lub bardziej uczciwie korzystają ze sposobów motywacji pracowników.

Motywacja jest niezmiernie ważnym elementem pracy, zwłaszcza kiedy wykonujemy pracę na własny rachunek, bądź na samodzielnym stanowisku wymagającym samodzielnej organizacji planu dnia i realizacji zadań. Odpowiednio zmotywowany pracownik jest efektywniejszy, jednak nie tylko o efektywność się rozchodzi, bowiem stosowna motywacja wpływa również na rozwój pracownika, jego satysfakcję, kreatywność i potrzeby samorealizacji, chęć doskonalenia swoich umiejętności itd. Pielęgnowanie motywacji leży w interesach zarówno pracodawcy, jak i pracownika, niemniej wymaga pewnej równowagi, zapewniającej czerpanie korzyści obu stronom. Najlepszym motywatorem w pracy jest wizja zysku, zarobku, określonej kwoty pieniężnej, jednakże nie jest to jedyny czynnik wspierający naszą motywację. Popularnym motywatorem jest rywalizacja wśród firm, pracowników. Nie zawsze chodzi o konkurs na najlepszego pracownika, ale często po prostu lubimy być lepsi od innych, wykazać się przed szefostwem i przed samym sobą, iż potrafimy więcej niż nasi koledzy po fachu. Z rywalizacją związana jest też motywacja poprzez nagrody.

W przypadku pracowników są to premie za wykonanie określonego planu, bądź uzyskanie lepszych wyników niż założone, czy średnia wszystkich pracowników. W szerszym ujęciu motywującym do podjęcia aktywności i rzetelnej pracy może być obietnica awansu, czy też zdobycia niezbędnych kwalifikacji, które pozwolą spełnić nasze marzenia, oczekiwania finansowe i nie tylko.


Serwis SZKOLENIA.COM

Podobne artykuły


72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109129
42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 73263
30
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8308
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5966
29
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20572
27
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5777
22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15820
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3866
22
komentarze: 53 | wyświetlenia: 3385
19
komentarze: 21 | wyświetlenia: 5837
19
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5495
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Pytanie do osób, które tego doświadczyły lub doświadczają - wiadomo, że nie każdy i już na pewno nie każdego dnia jest w pełni zmotywowany do pracy - jak sobie z tym radzicie? Macie jakieś wewnętrzne/zewnętrzne sposoby na to by motywować się do pracy (w pracy) na co dzień?

Przecież na wielu stanowiskach nasze zaangażowanie, nasza motywacja i nastawienie na osiągnięcie celu zostaje wynagrodzone miesięczną pensją ...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska