Login lub e-mail Hasło   

książki bestsellery

To nie prawda, że Polacy nie czytają. Kochamy czytać, o czym świadczą książki bestsellery, sprzedawane jak świeże bułeczki w licznych księgarniach i sieciach księgarskich.
Wyświetlenia: 621 Zamieszczono 05/03/2015

Za jaką literaturą szaleją Polki, a co kochają czytać Polacy? Przyjrzyjmy się trzem najchętniej kupowanym tytułom, które sprawiły, że książki bestsellery zagościły na wielu półkach nie tylko bibliotek publicznych, ale przede wszystkim biblioteczek domowych.Listę książkowych bestsellerów otwiera "Złapać króliczka" J.M.R. Michalskiego. To powieść, którą zaliczyć można do modnego ostatnio nurtu książek erotycznych, traktująca o swobodnym życiu studenckim, gdzie alkohol, używki i zaliczenie (bynajmniej nie sesji) są sprawą obowiązkową. Ciekawa, pikantna tematyka (choć seks to nie wszystko - główny bohater spotka na swej drodze dziewczynę idealną i tu dopiero się zacznie...), ostry, mocny język, czasem dowcipny, czasem wzruszający, plus przystępny styl pisania sprawiają, że książka ta czyta się sama. To książka dla czytelników 18 +, którzy nie wstydzą się i nie boją sięgać po literaturę erotyczną.


Na drugim miejscu wśród bestsellerów plasuje się "50 twarzy Greya" E.L. James. Podobnie jak numer jeden na liście sprzedaży, także i ta powieść zalicza się do nurtu literatury erotycznej. To powieść, na punkcie której oszalały kobiety (i po części mężczyźni) na całym świecie, opowiadająca o namiętnym i miejscami perwersyjnym związku młodej, niedoświadczonej absolwentki uniwersytetu, Anastasii Steel oraz młodego, jurnego biznesmena, Christiana Greya, kochającego zabawy sadomasochistyczne. Co sprawiło, że kobiety tak bardzo pokochały Greya? Być może podobnie jak książkowa Anastasia chciałyby choć raz zostać smagnięte biczykiem przez swojego partnera. Być może sprawiła to treść powieści, czyli unowocześniona wersja Kopciuszka? O tym przekonajcie się już sami sięgając po tę pozycję.


3 miejsce to "Gra o tron" George’a R. R. Martina, czyli monumentalna i wielotomowa powieść  z gatunku fantasy.
Jej atuty, to brawurowa fabuła, fantastyczne światy na kontynentach Westeros i Essos, przestrzeń i rzeczywistość zupełnie nam odległa i nieznana, którą zgłębiamy słowo po słowie, kartka po kartce i odkrywamy dla siebie, zakochując się w owym nierealnym świecie bez pamięci. Jeśli dodać do tego intrygę godną mistrzów thrillerów i kryminałów, otrzymamy powieść, od której nie sposób się oderwać i której nie chcemy na moment nawet wypuścić z rąk. Na poczytność książki wpływ ma z pewnością także i narracja z punktu widzenia różnych postaci, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia powieść.

Jak widać, bestsellery powyższe, to książki ciekawe, ukazujące różne oblicza literatury. Każda z nich jest inna, każda na swój sposób jedyna w swoim rodzaju. Jeśli zastanawiacie się, którą z nich wybrać, podpowiemy - każda z nich warta jest przeczytania.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1596
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 664
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1158
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 768
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 652
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1026
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 735
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 394
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 451
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 348
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 626
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 520
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 521
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 964
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska