Login lub e-mail Hasło   

Ważna rozmowa a samopoczucie. Czy warto przekładać spotkanie?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.szkolenia.com/news/737/wazna-(...)otkanie
Czy często znaleźliście się w sytuacji w której trzeba odmówić ważnego spotkania?
Wyświetlenia: 731 Zamieszczono 09/03/2015

Umówiony termin spotkania o pracę, czy też negocjacji handlowych może pokrzyżować nam choćby pogoda, przykre zajście, bądź zwyczajnie przeziębienie, ból głowy. Złe samopoczucie podczas ważnej rozmowy wpływa znacząco na nasze nastawienie do przedmiotu spotkania jak i naszego rozmówcy do nas samych. Jeżeli mamy taką możliwość warto spotkanie w takiej sytuacji przełożyć.

Brak skupienia, uwagi i nastroju, poddenerwowanie czy wewnętrzna złość mogą negatywnie wpłynąć na efekt spotkania i podjęte w jego trakcie decyzje. Zdarza się, że nie chcąc lub nie mogąc przełożyć spotkania próbujemy zatuszować nasz nastrój udając że wszystko jest w porządku, jednak druga strona mimo wszystko może nas wyczuć, a nawet wykorzystać ten słaby punkt. Bezsprzecznie nie jest to postępowanie fair play niemniej to doskonała okazja by wykorzystać nasze rozkojarzenie, zmęczenie i niedyspozycję, aby skłonić nas do niekorzystnych warunków, zdecydowania wbrew sobie, czy też przedstawienia siebie w nie najlepszym świetle.

Apatyczność lub wręcz przeciwnie nadpobudliwość to niepożądane stany w czasie ważnych spotkań, jednak nie zawsze termin rozmowy o pracę, czy innej ważnej rozmowy wypada przełożyć. Jeśli byłby to już kolejny raz nie powinniśmy podejmować takiego ryzyka, bowiem nasz rozmówca może już nie chcieć więcej się z nami spotykać. Jeżeli na spotkanie umówiliśmy się dawno temu i czekaliśmy na nie bardzo długo można rozważyć jego przeniesienie argumentując, iż w tak odległym czasie nie byliśmy w stanie przewidzieć niedyspozycji, niemniej warto mieć na uwadze, iż kolejny termin może być równie odległy i przez to możemy nie osiągnąć innych celów, które są uzależnione od decyzji ów spotkania.

Bardzo ważną kwestią jest też ranga osoby z którą mamy umówione spotkanie. Wybierając się na rozmowę z przyszłym pracodawcą musimy liczyć się z tym, iż nie musi mu zależeć na przełożeniu spotkania. Inną sprawą jest to że nie wypada osobie znacznie niższej rangą prosić o przełożenie spotkania, czym innym jest przełożenie spotkania z partnerem biznesowym lub osobą która ma do nas interes a nie odwrotnie.

Odwlekanie terminów spotkania może być odebrane za brak szacunku i zniewagę. Czasem jest to zabieg gry na zwłokę całkiem opłacalny, jednak w większości przypadków nie przynosi korzyści, zaś często wpływa na niekorzyść interesów odwołującego. Jeśli już zdecydujemy o przełożeniu spotkania warto zrobić to jak najwcześniej. Zupełnie inaczej zostanie odebrane odwołanie spotkania na dzień przed spotkaniem czy nawet zaraz z rana dnia w którym spotkanie jest umówione niżeli na godzinę czy kilka minut przed umówionym spotkaniem. Przełożenia spotkania winno się dokonać w chwili odwołania wizyty.

Niedozwolonym jest pytanie i proszenie o nowy termin spotkania, kiedy bez słowa uprzedzenia nie pojawiliśmy się na spotkaniu wcześniej umówionym.

Podobne artykuły


158
komentarze: 114 | wyświetlenia: 75161
71
komentarze: 24 | wyświetlenia: 18056
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23121
27
komentarze: 9 | wyświetlenia: 17946
19
komentarze: 4 | wyświetlenia: 22666
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 11699
27
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1960
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 32068
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 2930
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3436
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 4696
18
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1661
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1849
17
komentarze: 2 | wyświetlenia: 10163
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska