Login lub e-mail Hasło   

Social Media - czyli jak dobrze wypaść przed pracodawcą

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.szkolenia.com/news/719/cz-i-s(...)codawca
Czy Social Media pomagają znaleźć pracę, czy wręcz przeszkadzają w tym?Artykuł dla osób, które istnieją w Sieci!
Wyświetlenia: 703 Zamieszczono 10/03/2015

Ubiegając się o pracę należy mieć świadomość, iż w obecnych czasach nie jesteśmy anonimowi i pracodawca ma możliwość sprawdzić informacje na temat kandydata w Internecie. Dużą role tutaj odgrywaja social Media, gdzie chętnie publikujemy informacje o sobie - o tym jacy jesteśmy, co lubimy i co robimy na co dzień.

Przebiegli na potrzeby rekrutacji dbają o swój wizerunek w sieci, co niektórzy za pośrednictwem social media szukają pracy, a ich wizytówką są osobiste blogi, strony www, e-projekty itp.

W zależności od tego na ile jesteśmy szczerzy jesteśmy i jakiej pracy szukamy wizerunek posiadany i często mimowolnie wypracowany, działa na naszą korzyść lub wręcz przeciwnie. Teoretycznie pracodawcę nie powinno obchodzić życie prywatne pracownika, jego profil społeczny, światopogląd czy religijność, jednak te cechy również wpływają na to, jakim jest się pracownikiem i czy kandydat będzie potrafił wpasować się w zespół. Takie informacje dotyczące naszej prywatności brane są pod uwagę przy ocenie atrakcyjności kandydata.

Do powszechnych praktyk należy rewizja kont w portalach społecznościowych i informacji pozyskiwanych przez wyszukiwarkę internetową. Tym samym pracodawcy chcąc dowiedzieć się czy nie skłamaliśmy w CV lub chcąc dowiedzieć się więcej niż sami o sobie powiedzieliśmy mogą zapoznać się z naszymi artykułami publikowanymi w sieci, komentarzami, zdjęciami na których jesteśmy, czy które polubiliśmy, poznać naszych znajomych itd. Jeśli cenimy swoją prywatność zawsze możemy w Internecie występować nieoficjalnie, ale to również nie jest dobre rozwiązanie, bowiem pracownik, który w sieci nie istnieje, to często kandydat nieodpowiedni. Brak jakichkolwiek danych o nas w Internecie może wskazywać na brak umiejętności i zainteresowania rozwojem technologicznym i bądź co bądź kulturą masową social media, co więcej można podejrzewać, iż celowo skrywamy swoje życie osobiste i osobowość. Stąd też coraz więcej osób występuje w sieci oficjalnie z dozą dopuszczalności ingerencji w życie prywatne.

Profile w portalach społecznościowych zawierają takie informacje, którymi chcielibyśmy się pochwalić, a jednocześnie nie są zbyt sztywne i sztampowe, by sprawiały wrażenie naturalnego funkcjonowania w społeczności wirtualnej.


Serwis SZKOLENIA.COM

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1509
74
komentarze: 26 | wyświetlenia: 9456
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 13253
35
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4502
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 17854
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 26927
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23315
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9696
26
komentarze: 32 | wyświetlenia: 18358
16
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6500
15
komentarze: 1 | wyświetlenia: 18982
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9551
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3201
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska