Login lub e-mail Hasło   

Szkolenia to nie wszystko - wdrażanie wiedzy i umiejętności w życiu codziennym

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.szkolenia.com/news/715/szkole(...)ziennym
Wracając ze szkolenia - czy czujecie się bardziej zmotywowani? Napełnieni jakby energią do dalszego działania? Jeśli tak - warto podtrzymać ten stan jak najdłużej - ale jak?
Wyświetlenia: 568 Zamieszczono 11/03/2015

Udział i ukończenie szkolenia często dodaje skrzydeł. Jednak uzyskanie dyplomu zaliczenia szkolenia, czy uzyskania świadectwa kwalifikacji o niczym jeszcze nie świadczy, bowiem najważniejsza jest praktyka, faktyczne umiejętności nabyte w drodze szkolenia.

Wracając ze szkolenia pracownicy mają ogromny zapał do zmian, doskonalenia swej pracy, wdrożenia poznanych sposobów usprawnienia pracy, obsługi klienta, zwiększenia sprzedaży, wykorzystania internetu itd. Niestety nie zawsze wszystko zależy od chęci i nabytej wiedzy, bywa i tak iż konieczne jest wsparcie przełożonych, pewne decyzje szefostwa, akceptacja wydatków i inwestycji itp. Nie rzadko na typ etapie pracownik napotyka na przeszkody, które skutkują brakiem jakichkolwiek zmian i zaprzepaszczeniem dobrych praktyk poznanych na szkoleniu. Wiedza to nie wszystko, bowiem niezbędne jest wdrożenie w życie codzienne firmy procedury, praktyki proponowane i prezentowane podczas szkolenia.

W przypadku szkoleń informacyjnych kluczową rolę odgrywa utrwalenie wiedzy, bowiem raz zasłyszany szereg pojęć, definicji czy wzorów nie przyniesie realnej poprawy wydajności i osiągnięć pracownika. Ważnym elementem wdrożenia zmian i doskonalenia umiejętnościszkolenia wzmacniające, towarzyszące. Zdarza się i tak, iż szkolenie dostarczyło pracownikowi pełnię wiedzy teoretycznej, jednakże w praktyce wiedza ta już nie jest tak atrakcyjna, wielu procesów nie da się zrealizować tak jak było to przedstawiane na szkoleniu, bądź sytuacja zależna jest od wielu czynników i zmiennych obiektywnych, co komplikuje jakiekolwiek zmiany.

Jak wyżej wykazano, szkolenie to zaledwie wstęp do realnego rozwoju osobistego, zawodowego. Aby przekuć słowa na praktykę potrzeba determinacji, motywacji i pracy.


Serwis SZKOLENIA.COM

Podobne artykuły


10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1524
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19815
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6212
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3702
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 68277
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21722
26
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2147
26
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3702
25
komentarze: 19 | wyświetlenia: 6395
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska