Login lub e-mail Hasło   

Kurewska macocha!

Ryba psuje się od głowy, ojczyzna od kurewskich rządów ,a Kowalski mimo to i po szkodzie durniem zostaje
Wyświetlenia: 3.557 Zamieszczono 16/03/2015
  1.  Ojczyzny i rodziców dzieci nie wybierają.Wychowują i kształcą dorośli  według swoich wartości . Historia i moralia  nasze wykazują,że to dupa blada!, Obietnice nie ziszczają  , a patologia  społeczna,bezrobocie  jak za sanacji rosną.Mniejszość  żyje ponad stan,a większość  bez gwarancji,że  jutra będzie lepiej .Karmią   nas wiarą ,przekonaniami,a one dla prawdy gorsze niż kłamstwo.W tym tkwi źródło niepowodzeń narodowych ,frustracji Z tego bagna pseudo bohaterzy -żołnierze wyklęci ,męczennicy i święci wniebowzięci.W obowiązkowych rocznicach dręczą i męczą nimi  medialne  wybrańcy narodu,  ziemscy funkcjonariusze boga ku ich czci wznoszą modły  Tragedie narodowe, dziełem obcych nacji,a Polacy cacy-powiadają, . Radio Maria zaś  o kolejny cud nad Wisłą błaga wieczną dziewicę jasnogorska,by Putina szlak trafił,a Ukraina; i Białoruś jak za sanacji Polską była! . Szabelka ,"bóg, honor-ojczyzna"    na zadymach ulicznych ma być i basta  ! .Znikomy procent Rodaków nie ulega tej gangrenie .Ich głos jednak wołający na puszczy- nie dociera do otumanianych mas. Klerykalizowana władza czuwa by taki stan trwał,uczy kogo kochać, kim gardzić,kto przyjacielem,a kto wrogiem ..Rusofobia i służalcza miłość do  brata za oceanu -panoszą   mediach niby szarańcza .W przedszkolu dzieci wiedzą,że Putin morduje braci Ukraińców i zagraża pobożnym  P0lakom
  2.   Taka "prawda" pobrzmiewa  w kompanii wyborczej. i  w książce imć prezydenta Komorowskiego  są jej objawy. Mity, legendy,półprawdy  wciska się   młodym,a ciemne,haniebne fakty z   przeszłości chowa pod dywan.Na tej   obłudzie pretendenci do władzy  budują swój wizerunek",  obiecują wyborcom gruszki na wierzbie.
  3. Patrzę . na "patriotów  z pierwszych stron gazet"  ,na nacjonalistyczne manifestacje z kryzami  z wysokości  82 lat ze smutkiem .Trwonią naszą krwawicę jak owi sanacyjni zbiry! Rodzina  w 1936 roku na nich głosowała  i nadal bidę klepała, ojciec za pracę do Łotwy wyjeżdżał. A był weteranem wojny polsko bolszewickiej. Prędzej wykarczujesz puszczę niż zmienisz świadomość  Polaka powiedział    u schyłku życia.Cześć twej pamięci Ojcze ułaniej,ponad pięć tysięcy twoich towarzyszy broni leży na cmentarzu w Głębokim,małym miasteczku białoruskim, ,a twój starszy brat Andrzej nad Angarą w Irkucku rozstrzelany przez czekistów.W roku 2007 zapaliłem mu znicz i odwiedziłem łagry nad Bajkałem w których wujek Jan z rodziną przebywał do 1956 roku,a ty  już Warszawę odbudowywałaś,-na rusztowanie podawałem Tobie cegły..A dzisiaj widzę jak  bieda błąka po jej ulicach,zaułkach i parkach jak  klęczy pod kościołami z różańcem w ręku, jak  starcy bezdomni w samotności umierają,a prałaci ,prosanacyjni burżuje pławią dobrobytem, pedofilię,nierząd i alkoholizm uprawiają Oni .do boga pasują jak garbaty do ściany.- Mam na nich głosować?. Na ich wyreżyserowane  bajery? Zbrodniarze,zdrajcy,bratobójcy  na  ołtarzach,a co kraj z ruin wojennych dźwigali zdrajcami,sługusami Kremla..Mam głosować na  tych ,co  sieją kłamstwo i niezgodę nordową, a swoje dupy tuczą? Ukraińcom Kopacz-szef rządu-nierządu hojną ręką miliony sypie,a nie dostrzega ubogich rodaków . "Polacy" z Donbasu co języka polskiego nie znają dla niej walniejsze, w kurortach mazurskich byczą ,a rodacy- z głodu i chłodu umierają.Gdzie  ta  donna ma  sumienie   lekarza? Kowalski nie odróżni jednak ziarna od plewy ,skurwiela z układu,z kościelnej poręki,czy medialnej sugestii do władzy znów wybierze. Umysł zniewolony dziedzicznie, niezdolny jest do krytycznego myślenia .To społeczna i  nieuleczalna choroba nasza .I dla tego z dobrodziejstw demokracji dupa blada! Polacy mężom opatrznościowym  , wykreowanych przez media i akceptowanych przez Watykan i USA ufają  ślepo.Wolą szowinistyczny bełkot   chorych na umyślę nacjonalistów, rozróby uliczne niż gorzką prawdę, kochają jątrzyć niż do zgody dążyć.Czyja to wina,komu wciąż na tym zależy?
  4. ‎ Dajcie wolność Polakom,a sami pozabijają-mawiał Bismarck.Szkoda,że generał Jaruzelski ,stan wojenny wprowadził i nie pozwolił,by kraj nierządem stal.I oddał władzę warchołem na talerzyku, nazwano go za to komuchem, mordercą.A szkoda,ze oddał, . Byłaby jatka jak w Budapeszcie z lat pięćdziesiątych.Tam jednak wyciągnęli konstruktywne wnioski z tragedii i współpracują z Rosją wbrew zakazom unijnym i zgorszeniu naszych prozachodnich przydupasów. Węgrom  sprawa gospodarcza ważniejsza niż polska rusofobia i inklinacje ukraińskie. Nic dziwnego ,że młodzi realiści jak ptaki z klatek uciekają z Najjaśniejszej , zostawiają ją wiecznie niepokalanej.Mój przyjaciel,podróżnik syberyjski Mariusz w Niemczech zarabia ponad 10 tyś euro,a w warszawskiej bibliotece z tytułem magistra miał tylko 1500 złotych. Klerykalną władzę za rozrzutną gospodarkę,-tylko  historia i bóg  rozliczą,ale historią  omiata IPN,a bóg  już dawno ślepy i głuchy Nad  Wisłą panoszą jego ziemscy namiestnicy .i stereo pianowi skurwiele mity  piszą  o swoich" zasługach " ."Komuchy" ich jednak  nie zgładzili ,a bawili w cipciu babkę, dzięki min szpiclom w sutannach wiedzieli więcej niż chcieli . I dla tego nie doszło do rzezi bratobójczej. Stan wojenny, " zbawców Ojczyzny" nie trzymał  w lochach . "Internowani"z tytułami magistrów i doktoratem pałaszowali jadło z paczek zagranicznych . Dzięki tym tytlom z PRL poprawną polszczyzną na nią teraz szczekają, a pospólstwu czekami bez pokrycia dają", .Co dali Kowalskiemu na przestrzeni dziesiątek lat prócz gruszek na wierzbie ?, Kolejki do lekarzy i patologię społeczną dali , z każdym rokiem rosną one,a nadzieja na lepsze-marna.
  5. Na operację kolana żona czekała trzy lata, na prywatny zabieg pieniędzy nie było.Na skierowanie do sanatorium czekam dwa lata.A mafijna,skorumpowana władza "biedny" kościół i ich  przydupasy w zagranicznych kurortach za nasze pieniądze byczą . Ich rezydencjach  w Bizantyjskim  plichcie . Fiskus ich nie rozlicza , zdziera podatki z głodowych emeryturek .A One jakby viagry nażarły, od lat stoją, za duże  by z głodu zdechnąć, a za małe by żyć!I dla tego mam w dupie prezydenckie,parlamentarne wybory.
  6. Rodzice  na ziemiach poniemieckich na reformę rolną, powszechną oświatę głosowali  .Bandy zaś z lasu dewastowali lokale wyborcze ,na ścianach pisali” mimo szczerej chęci  z gówna masła się  nie skręci' ,aktywistom władzy ludowej łby rozwalili,domy ich z dymem puszczali .. W 1956 roku ",niech żyje Gomułka" rozlegał głos nad Wisłą,  politycznych z kryminału wypuszczono w tym i  mnie ... Gierek granice na zachód otworzył , z papieżem Wojtyłą w konszachty wszedł, "Solidarność  dzięki temu skrzydła rozwinęła. Euforia! Kacapy wyjeżdżają z Polski wołano... obiecywano Japonię, Irlandię,Kanadę-i dupa blada! Colorado sobie stworzyli tylko przydupasy kościoła a naród w  skarpetkach puścili , majątek narodowy roztrwonili . Rodzinne kliki stworzyli, min Lecha syn ,pirat drogowy- poseł, senator córkę tubą telewizyjną na Białoruś uczynił .Takie układy  ,ośmiornicą kraj oplatają . I na nich Głosować ?Na mafiozów partyjnych z rad nadzorczych spółek, banków i fundacji? Tyłki im nie mieszczą już w fotelach, magnat Komarowski był cieniutki kiedy w Lechoniu katechezy uczył kleryków,a Jaraczek i Donaldzik wpieprzali chlebek z margaryną i w trampkach na zadymy biegali?Na komunistycznych stypendiach tytuły naukowe robili  ,podobnie i inni "solidaruchy" co krajem  dziś kupczą-, uwielbiają nowe limuzyny , sekretarki szparki ze znajomością języka francuskiego pod biurkiem ,a przede wszystkim dużą kasę. U stóp wiecznej dziewicy   obiecują dalszą budowę kościołów i gmachów z wartościami katolickimi .I dla tego  z ambon bełkot leci"Glosujcie na pobożnych patriotów,Polska katolicka ma być i basta!Imprezy wyborcze w takim duchu są,  nikt nie pyta co dla Ojczyzny dotychczas zrobili  ci skurwiele  ,ze na świeczniku chcą być?  Do Afganistanu ,Iraku na śmierć wysyłać młodych Polaków, jednać się ze zbrodniarzami Ukrainy-potrafią   Katyń,wrak samolotu  pod Smoleńskiem, pielgrzymki,zadymki, i strach przed Putinem eksponować  też.Ale Wspólną rodzinę- Ojczyznę   we  frazesach budują!. !Na  taką nie zagłosuję!. Ona jest kurewską macochą dla mnie,a krową dojną tylko dla nich Z Anią ,przyjaciółką  do lasu pojadę w dniu wyborów słuchać jak bije zielone serce przyrody,tam w jednym listku zielonym zapachnie wiosna z daleka,tam z jednym słowem przytomnym wraca wiara w człowieka  Zapewne w tym nie będziemy odosobnieni.!     To Skompromitowani   kłamcy,karierowicze . !Mamy ich  w miejscu,gdzie plecy kończą szlachetną nazwę! Ale  zwolennicy   junkersów   , Rydzyka ., biskupów pederastów i alkoholików  w imię   Boga-Honoru- i   rozmodlonej Ojczyzny zagłosują!

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1589
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1319
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 402
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 912
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ryh,  18/03/2015

Szymonie, jeśli tak bardzo nie leży Ci ten współczesny, polski syf to wyjedź do Rosji. Przyjmą Cię tam z otwartymi ramionami. W telewizji pokażą. Czastuszki zaśpiewają. Zaproszą do znamienitego grona z Gerardem Depardieu i Mickey'em Rourke. Przy butelczynie "Stolicznej" będziecie kontemplować ten raj, w którym się znaleźliście. Tak radośnie, bez refleksji czym jest agresja militarna i rosyjski rewizjonizm.

@ryh: Młody ,bałamucony nacjonalisto-poznaj prawdę historyczną o swojej ojczyźnie obiektywnie,a bielmo spadnie ci z oczy.A propos Rosji jej do pieęt Polacy ni3 doroślii ggyby,aczkolwiek w 1612 roku szlachta gwałci.a moskwiczanki i rabowała cerkwi,a legioniści ramie w ramie z Napoleonem szli na Moskwę,w 1934 roku Polska z Hitlerem zawarła paktI gdyby Piłsudski dożył 1939 roku z Adolfem chłopy malow ...  wyświetl więcej

  kontolk,  22/03/2015

@Szymon Bachir: hmm, ciekawe, Piłsudski na pewno nie douściłby do walki na dwa fronty, ciekawe którego sojusznika by wybrał? Demokratyczny kraj który wyprowadził kraj z kryzysu i w którym robotnikowi żyło się lepiej niż w którymkolwiek innym kraju? Czy bandycki system w którym nikt nie mógł czuć się bezpieczny , w którym miliony ludzi dogorywało w gułagach za niewinność, kraj który doprowadził miliony ludzi do śmierci głodowej? czy ktoś ma problem który kraj wybrać??

  kontolk,  22/03/2015

@Szymon Bachir: ilu polaków słuzyło w wermachcie? w armi sowieckiej służyło ich więcej i co z tego?

  kontolk,  22/03/2015

@Szymon Bachir: wyjedź wreszcie do tego raju na ziemi, wymordujcie wszystkich nieprawomyślnych dziennikarzy i budujcie nowy wspaniały świat

  ryh,  26/03/2015

@Szymon Bachir: Piłeś?...... nie pisz. Że zacytuję Andrzeja Mleczkę: "OBYWATELU. NIE PIERDOL BEZ SENSU"

  IrekJ,  07/04/2015

@_serpico_: WAL SIĘ RUSKI TROLLU!!!!!!!!!! BĘDZIEM W MOSKWIE ZNÓW!!!!!!!! TYM RAZEM NIE OKAŻEMY LITOŚCI!!!!!!!! PUTIN ZROBIŁ WIELKI BŁĄD,POWINIEN NIE STRĄCAĆ TUPOLEWA.tEN JEGO BŁĄD TAK JAK STALINA-KATYŃ BĘDZIE DROGO KOSZTOWAĆ!!! A BYŁO TAK BLISKO DO POJEDNANIA I WSPÓLNEGO POGONIENIA JEBANYCH CHAZARÓW ZE SŁOWIAŃSZCZYZNY...

@_serpico_: Miły panie..punkt widzenia zależy od doświadczenia,a nie przekonania i wysokości stołka w który się pierdzi za pieniądze podatnika...rozumiem twoje -przekonania-to patologia i wieczna tragedia Polaków w tym i moja cząstka i moich rodziców, w nich tkwiła wszak śledzisz mnie z miłoscia bliźniego,po bożemu...amen -dobry katoliku,gdybym był agentem Watykanu wnioskowałbym Ciebie do błogosławionych nacjonalistów z nienawiścią to tych co inaczej iz oni myślą...amen

Dziekuje Ci Szymonie za podzielenie sie z nami swoimi refleksjami, ktore sa rezultatem Twojego doswiadczenia zyciowego.
Naszym Rodakom trudno jest zrozumiec, ze politycy i ustroje z nimi zwiazane przychodza i odchodza a Narod rosyjski zawsze pozostanie soba. Zjadani kompleksami niektorzy nasi postokraglostolowi "mezowie stanu" dosc krotkim kijkiem draznia niedzwiedzia (vide idiotyczne wypow ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: dziękuje ci za wnikliwe i obiektywne uzupełnienie mojej myśli pozdrawiam wiosennie.Dzisiaj wyjeżdżam do Nałęczowa przywitać się z łabędziami i wiosennym pejzażem Żeromskiego,Prusa i Machowskich.Oni nie byli takimi zezwierzęconymi rusofobia-jak nasi obecni u steru i na ambonie.

@_serpico_: Wiem,że jest w euforii swoich przekonań,a one oparte na wirze- dla prawdy gorsze niż kłamstwo.Polacy od wieków żyją w zakłamaniu i dla tego przegrywją,a mądrych nie nawiedzą szydzą z noch(pozbierajcie cyniczne powiedzonka o ruskich,pepiczkach szwabach i porowaciejąc ich sentencje odnoszące sie do Polaków.Czyje mądrzejsze?

@_serpico_: Tylko takim nieuczonym,zalepionym fanatykom prawda w oczy kole,tylko takim co nie maja samokrytycyzmu,a w oku bliźniego dostrzegają źdźbło.Niestety jest ich dzięki kościelnej wylęgarni multum

  9pavel  (www),  22/03/2015

@youngcontrarian: twierdzisz, ze powinnismy byc wdzieczni ruskim, ze "uratowali" nas w 45?

  kontolk,  22/03/2015

@youngcontrarian: w dupie mam wspaniały "naród rosyjski" przypuszczam że przeciętnemu rosjaninowi flaki się wywracają jak słuchają takich jankeskich adwokatów, ja chcę tylko żeby zostawiali karabiny w swoin domu jak wybierają się w odwiedziny za granicę

  kontolk,  22/03/2015

@youngcontrarian: dziękuję Ci za poruszenie coraz większej liczby przeciwników, co nie zmienia faktu że jesteś gnidą, dziękuje Ci że mogłem to napisać :)

@9pavel:
Drogi Pawle,
Odpowiedz na to pytanie znajdziesz w moich nastepujacych eiobowych artykulach:
http://eiba.pl/bn
http://eiba.pl/3
...  wyświetl więcej

@kontolk: Szanowny Panie-odraz tak walić od gnidy,a nie lepiej operować argumentami,faktami?Mieć inne przekonanie i bronic ich argumentami,dowodami-to jest to!Moje nielubiane poglądy wywodzą się z faktów,odczułem to na własnej skórze i tym różnią od nabytych z książek i kazań i Wiedzy z IPN.Moi antagoniści powinni mieć argumenty ,a nie inwektywy

  IrekJ,  07/04/2015

@_serpico_: JESTEM RUSOFILEM-NIENAWIDZĘ JEDNAK POLITYKÓW ROSYJSKICH TAK SAMO JAK NASZYCH TARGOWICZAN......

  swistak  (www),  19/03/2015

Bachir! Schizofrenię bezobjawową zamieniłeś na objawioną!

  Remter,  19/03/2015

To nie Polacy są przy władzy... to jest władza warszawska . Dobrze opisuje ją Braun - https://www.youtube.com/watch?(...)cJVtJ9M . Nie mamy wolności! A ten kto nas gnębi jest okrutniejszy od tego, który odszedł... Zostaliśmy w czambuł zrobieni po raz kolejny ...

  ryh,  30/03/2015

@Remter: Nie wiem dlaczego ale bardziej odpowiada mi obecny "niewolniczy" sposób życia, z możliwością nieskrępowanego poruszania się po świecie, niż poprzedni z paszportem przechowywanym na posterunku MO i półkami w sklepach zastawionymi musztardą i octem.

  Kitek,  21/03/2015

Do _serpico_: zamiast wypowiadać swoje idiotyczne opinie popatrz lepiej ile masz minusów!

  Kitek,  21/03/2015

@_serpico_: Więc piszę. System gówniany. Taki jak przedwojenny, tzn. szlachecko – kościelny, tylko, że szlachtę zastępuje biznes.

  kontolk,  22/03/2015

@Kitek: hehe to Ci argument. Hitlerowcy też byli w większości

@_serpico_: Sklerykalizowane umysły jak imć"sierpico we mgle fanatyzmu- żyją.Niereformowalni jak biedny polski kościół są im i święty boże nie pomoże...

  Henear,  22/03/2015

Polacy eiobowcy, wyklinacie się wzajemnie, zewnętrzny wróg się cieszy i zaciera ręce bo zgody ni ma.
Wolicie się minusować i wyklinać oraz wiersze pisać.
Że Polska cośtam cośtam i powtarzacie się jak zdarta płyta.
Elita narodu! Inteligencja!
Kogo obchodzą fakty, jak można ponarzekać, wykrzyczeć się i znów zrobić to samo.
Burdel tu taki jak w sejmie, a odniosłem wrażenie że gardzicie ekipą z wiejskiej.

  9pavel  (www),  22/03/2015

@Henear: racja, ten komu zalezy by rozpieprzyc ten kraj od srodka musi byc bardzo zadowolony, bo narod jest sklocony jak cholera

szymon w sumie wychodzi na to że jesteś kretynem, zmieniasz poglądy jak wiatr zawieje, zawsze na złe

Z tego bagna pseudo bohaterzy -żołnierze wyklęci ,męczennicy i święci wniebowzięci.,W nagminnych rocznicach dręczą i męczą nimi.
----------
W przedszkolu dzieci wiedzą,że Putin morduje braci Ukraińców i zagraża pobożnym Plakom
----------
w książce imć prezydenta Komorowskiego. Mity, legendy wciska się Polakom,a prawdę pełną,obiektywną chowa pod dywan.Na tej obłudzie pre ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Szanowny Panie z palca tego nie wyssałem,a za to co pisałem kiedyś w dupę dostawałem.Faktów taki9ch współczesna szkoła oficjalna- katolicka nie pokazuje.W archiwach zwłaszcza zagranicznych tam multum prawdy o nas,tej gorzkiej,której się wstydzimy.My Polacy zawsze cacy

@Szymon Bachir: Naprawde chcialem sie dowiedziec, czy w przedszkolach mowia dzieciom tak, jak to Pan nazwal.
Pan mieszka w Polsce i zakladalem, ze pan wie, co Pan pisze.
Chcialem rowniez wiedziec ktore mity i legendy wciska sie Polakom,
i jakie prawdy, pelne, obiektywne chowa sie pod dywan ?
Zamiast informatywnej odpowiedzi otrzymalem uogolnienia.
" z palca tego ...  wyświetl więcej

@_serpico_: Podswiadomie odczulem "jakis" rodzaj sympatii do tego co piszesz juz dawno.
Cudzyslow przy -jakis- dlatego, ze mialem trudnosc w okresleniu na czym ta sympatia
opierala sie. Teraz po konfrontacji z twoimi komentarzami i ich contrujacymi,
zajadlymi przeciwnikami zaczynam zblizac sie do ziarna prawdy w tej materii.
Ty w twoich komentarzach przedstawiasz czesto ...  wyświetl więcej

Przemyślałem i jestem jej starym zgrzybiałym synem,a takich jet wielu,niektórzy już dawno kwiatki od dołu oglądają,a młodzi jak zwykle swoje racji mają.Pan też.Łączę wyrazy szacunku , uznanie z kulturę słowa w eksponowaniu poglądu na mój artykuł..

ja tam nic z tego nie rozumiem

@tomaselyee: bardzo zdrowa reakcja, to się nie da zrozumieć. Jedyne co tu można zauważyć, choćby po minusach, to zorganizowaną akcję jakichś pogrobowców "związku patriotuff polskich". Niemal każde zdanie tego wpisu jest zwyczajnie alogiczne, a jednak ma on rzeszę fanów, Bóg wi skąd. Wygląda na to, że zielone ludki wlezą wszędzie.

  henski,  26/03/2015

Klasyczne "uderz w stół". Autor czuwa, już wlepił minusy. Norrrrmalny separatysta :)

  henski,  26/03/2015

Wstrząsające. Po lekturze nam gwałtowne skojarzenie z żyrafą, o której też twierdzono, że nie istnieje, bo takie zwierzę istnieć po prostu nie może. A jednak. Podobnie z autorem niniejszego. Pozbawiona jakiegokolwiek uzasadnienia nienawiść do wszystkiego poza pozbawioną jakiegokolwiek uzasadnienia miłością do Rosji. To jest tzw. przypadek kliniczny :)

fajnie z tym lasem ,,,,jedz i nie wracaj....ja tam wybiore prezydenta bo to wazna sprawa.....pozdrow ANNE ........a z Twoim podejsciem do zycia wspolczyje dziewczynie:)

nawet mi się podobało

@Zaneta OlszewskaNajmniejs: :Pozdrawiam

  dominikz  (www),  10/04/2015

Ja też nie bardzo wiem o co chodzi.

Brawo dla autora za tekst i niesamowitą odwagę.

@Marek Lipski: Dziękuję i pozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska