Login lub e-mail Hasło   

Trendy w oprogramowaniu dla firm

Obecnie każde niemalże każde przedsiębiorstwo korzysta z oprogramowania komputerowego.
Wyświetlenia: 586 Zamieszczono 18/03/2015

Część stosowanych aplikacji jest dostępna jedynie stacjonarnie tzn. wewnątrz firmy, jednak bardzo często ogranicza się do danego budynku. Wynika to z konieczności zastosowania własnych serwerów i konfiguracji oprogramowania, aby stanowiska w sieci mogły wymieniać się danymi. Dlatego, aby móc wykonywać swoje obowiązki, pracownik musi być w siedzibie firmy, jako że tylko tam ma dostęp do własnego stanowiska pracy.

W dużej części firm takie rozwiązanie jest podyktowane korzystaniem z aplikacji działających w środowisku DOS bądź brakiem wsparcia dla aplikacji, umożliwiającej wymianę danych poza siecią lokalną. W przypadku, gdy zachodzi potrzeba wymiany danych między placówkami oddalonymi od siebie, przerzuca się dane przez serwery FTP i importuje do programu. Fakt posiadania własnych serwerów nie oznacza, że stosowane oprogramowanie nie może być dostępne online. Od kilku lat producenci oprogramowania dla firm usprawniają klientom dostęp online do serwerów z danymi w firmie, co zwiększa komfort pracy oraz mobilność pracowników. Coraz częściej jednak firmy rezygnują z posiadania i utrzymywania kosztownych serwerów na korzyść usług w trybie Saas, czyli „oprogramowania jako usługi”.

Rosnąca popularność tego rozwiązania związana jest jego istotą biznesową, gdzie użytkownik kupuje działające rozwiązanie posiadające potrzebne funkcjonalności, pomijając własne tworzenie infrastruktury informatycznej czy też całego zaplecza technicznego. Rozwiązanie to często daje dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez potrzeby stosowania kosztownych i długotrwałych wdrożeń. Dane są oczywiście przechowywane na serwerach wykorzystujących najlepsze zabezpieczenia. Istotą prac w oprogramowaniu dostępnym online jest możliwość wykonywania pracy w dowolnym miejscu, do czego wystarczy dostęp do Internetu. „Korzystanie z oprogramowania dostępnego online obecnie to przyszłość a niebawem będzie standardem. Dostęp online to szybki przepływ informacji, wygoda, brak ograniczeń oraz ogromna oszczędność czasu a co za tym idzie pieniędzy” – twierdzi Łukasz Osuch autor systemu Offigo.pl.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61605
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 32975
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31612
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64077
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65466
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23656
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29392
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28913
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24052
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26584
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12807
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska