Login lub e-mail Hasło   

Wybierz swoją przestrzeń

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://a-ajurweda.pl/pl/aktualnosci/wybi(...)estrzen
Pierwszym krokiem do znalezienia swojego miejsca w świecie, jest zadbanie o własną przestrzeń. Jak sprawić, by otoczenie było dla ciebie przyjazne?
Wyświetlenia: 643 Zamieszczono 19/03/2015

Pierwszym krokiem do znalezienia swojego miejsca w świecie, jest zadbanie o własną przestrzeń. Jak sprawić, by otoczenie było dla ciebie przyjazne, a ludzie wokół – otwarci i inspirujący? Pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialny za to, co i kogo wybierasz.

Przyjaźń z osobami o tendencjach do autodestrukcji uwydatni skłonności do samozniszczenia, natomiast empatyczni przyjaciele wzmocnią twoją zdolność do współodczuwania. Znajomość z silnymi, zdrowymi, uduchowionymi ludźmi sprawi, że przejmiesz od nich ich równowagę i harmonię.

Możesz zdecydować się na to, aby urządzić dom i jego otoczenie w sposób jak najbardziej dostatni, przebywając z ludźmi o podobnym usposobieniu i zbliżonych smakach. Niech twojej wrażliwości nie zakłócają smutne obrazy na ścianach. Taka postawa sprawi, że będziesz mógł rozwijać swe bogactwo fizyczne. Dzięki temu wzmocnisz w sobie żywioł ziemi i wody.

Jeśli zechcesz, możesz także zadbać o swoją duchowość, żyjąc w prosty, ascetyczny sposób, w skromnym miejscu, mając za sąsiadów prostych ludzi, unikając towarzystwa osób bogatych i wpływowych, których umysły pochłonięte są ziemskimi sprawami tego świata. To wzmocni energię żywiołu powietrza i eteru w twoim organizmie.

Jeśli pragniesz rozwijać swoje zdolności umysłowe, możesz przystosować się do każdego środowiska, w jakim się znajdziesz, doświadczając kontaktów z różnymi ludźmi w różnorodnych okolicznościach oraz utrzymując doskonałą przytomność umysłu. To wzmocni twoją energię ognia.

Cechy fizyczne i umysłowe powinny wpływać także na decyzję o miejscu zamieszkania. Osoby o czystej konstytucji wata najlepiej czują się w gorącym, wilgotnym klimacie, a chłodny klimat będzie dla nich trudny do zniesienia. Osoby kapha potrzebują gorącego, suchego klimatu, gdyż to pozwoli im osiągnąć równowagę. Natomiast osoby o czystej konstytucji pitta nie znoszą upału oraz uwielbiają chłód. Osoby wata i kapha powinny regularnie zażywać kąpieli słonecznych, unikać jednak zbyt długiego przebywania na słońcu. Osoby typu pitta powinny w szczególności uważać na słońce.

Przyrządzaj potrawy z różnych warzyw, z których każde ofiaruje ci część swojej indywidualności i każde przejmie część tożsamości innych warzyw. Spoczywa na tobie odpowiedzialność wobec siebie, abyś odżywiał się i żył w zdrowy sposób.

 

Opracowanie na podstawie:

Prakriti. Odkryj swoją pierwotną naturę. Robert E. Svoboda.

Podobne artykuły


47
komentarze: 53 | wyświetlenia: 4405
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 28653
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13070
46
komentarze: 56 | wyświetlenia: 33010
38
komentarze: 31 | wyświetlenia: 3349
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19804
34
komentarze: 11 | wyświetlenia: 4694
32
komentarze: 53 | wyświetlenia: 9044
32
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3425
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6206
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 10107
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3699
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska