Login lub e-mail Hasło   

Pokłosie...

"Cmentarz to pokłosie nadziei". (Wiesław Malicki)
Wyświetlenia: 1.796 Zamieszczono 20/03/2015

Pokłosie

Dostałeś swoje miejsce

pod gwiaździstą kopułą świata.

Czujesz się jego panem,

ale wciąż ci za mało.

Bezwzględnie budujesz

wytwory swej zachłanności.

Zanim wydrzesz Ziemi wszystkie skarby,

ogołocisz horyzonty -

ona zemści sie kataklizmem

strącając istnienie w otchłań niebytu. 

Wcześniej uśpione sumienie

zatraci czujność ostrzegania,

a ty za każdą chwilę egzystencji

będziesz płacił odrobiną

samego siebie.

W końcu staniesz przed Nim

wyzuty z wszystkiego,

a On wyświetli ci

na ekranie przywołanej pamięci

ten cały śmietnik

jaki zostawiłeś po sobie...

Autor: Piotr Stanisław Issel 

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1574
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 655
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1140
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 761
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 721
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 647
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1015
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 802
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 319
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 473
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 464
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 956
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 514
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 367
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

wypominają nam nasze wszystkie działania, zachowania i słowa w życiu (często w kłótni i złości) to czemu tego po śmierci nie doświadczać?:-)))

Cóż, Natura obroni się sama… gatunek wyginie co najwyżej...

  nse,  20/03/2015

@Skalny Kwiat: Mój komentarz zbyteczny pod tak jasnym przesłaniem, ukłony dla Taty :)

@Mariusz Kajstura: Właśnie jest u mnie i czyta komentarze :) Dzięki Mariuszu za pochylenie nad wierszem :)

  nse,  20/03/2015

@Skalny Kwiat: ... lubię teksty i przemyślenia Twojego Taty :)

Myślę, że wszyscy właśnie powoli zatracamy czujność ostrzegania... kapitalny tekst.

  swistak  (www),  22/03/2015

Pokłosie ... tego co mamy w nosie, a może niżej

  bartek87,  23/03/2015

wiersz który trafnie porusza coraz większy problem egoistycznej eksploatacji naszej planety..

@bartek87: Dlaczego egoistycznej eksploatacji? Wszystko w imię ludzkości - a przynajmniej prawie wszystko.
Chyba, że ludzkość traktujesz jako "jedność" - w takim wypadku faktycznie podejście egoistyczne

@SZKOLENIA.COM: Majowie twierdzą, że jesteśmy - In Lak'ech - jesteś innym mną, a ja innym tobą - więc co robimy innym, robimy sobie...

@Skalny Kwiat: Bardzo mądra i ciekawa sentencja. Nigdy ich jakoś nie śledziłem u "starożytnych" - plus za to :-)

Nie mniej jednak nie odpowiada ona na zadane pytanie - co komentujący bartek87 miał na myśli pisząc o egoistycznej eksploatacji? Pewnie odpowiedzi już nie poznamy, gdyż użytkownik zarejestrował się i komentował gdzie popadnie i jak popadnie by nabić sobie punktów. Szkoda - myślałem, że dowiem się czegoś ciekawego

@SZKOLENIA.COM: Też mi często brakuje rozwinięcia myśli u komentujących...

@Skalny Kwiat: to są osoby, które się zalogowały i myślą, że postawionymi krótkimi komentarzami pod kilkoma artykułami zwiększą poziom rangi ... szkoda, że na tym się kończy

@SZKOLENIA.COM: Rangi tu nie da się podwyższyć bez publikowania...

@Skalny Kwiat: zawsze tam jakiś jeden punkt czy dwa wpadną za komentarz :-)

@SZKOLENIA.COM: Rangi to nie podniesie - składowe do wyższego stopnia są sumą punktów i publikacji… oraz później wyboru przez adminów do artykułów dnia… A tak poza tym, to raczej idiotyczne z tą rangą - na co to komu, by w ten sposób działać?

@Skalny Kwiat: nie mam pojęcia po co to komu. To też chyba nie miejsce na naszą dyskusję? :-)
Generalnie lepiej gdyby ktoś chciał coś więcej od siebie dodać i wnieść do opublikowanego materiału niż coś naskrobać i się zwinąć

@SZKOLENIA.COM: Moje obserwacje są takie na tym portalu - czytelnicy dość często dyskutują pod artykułem nie na temat lub na wątek zasygnalizowany tylko. Często dyskusja zmienia tor, najprawdopodobniej dlatego, że nie tylko eioba jest bazą artykułów, ale może przede wszystkim portalem społecznościowym, a te, jak wiemy, rządzą się swymi prawami… Często grupa zażyłych znajomych przekomarza się międz ...  wyświetl więcej

@Skalny Kwiat: wątki poboczne rodzą się z niedopowiedzianych kwestii i własnych przemyśleń czy postaw autorów komentarzy - to tak moim zdanie:-)

@SZKOLENIA.COM: Możliwe, co nie zmienia faktu, że niejednokrotnie dyskusje pod artykułem, nawet jak nie bardzo na temat, okazują się wielce ciekawe… I są polem do "socjalizowania się" w świecie wirtualnym.

Bardzo inspirujące...trochę fatalistyczne, aczkolwiek inspirujące :)

@nowapati92: co w tym wszystkim jest inspirującego i do czego Ciebie zainspirowało lub może zainspirować a co jest fatalistyczne?

Nie było mnie trochę na eioba i po przerwie widzę, że tu gimnazjum rządzi. Ja się wypisuję.

@Bilbo Bagins: Powiem tatusiowi… to jego wiersz. Może siwy włos nie idzie w parze z wiekiem… A tak z ciekawości, jak można odrzucić poezję, która grafomanią nie jest, na podstawie czego? Ostatnio, z tego co pamiętam, twierdziłeś, że przystanek autobusowy wygeneruje większą poczytność, co cię tu znowu przywiało?

@Skalny Kwiat: Mam nową misję: Krzewić mądrość i tępić głupotę. Dlatego piszę do Ciebie.

@Bilbo Bagins: Ten wiersz nie jest głupi. A głupotę radzę tępić tam, gdzie występuje nagminnie i rażąco. Zacząć należy od siebie - wypisz się ;)

@Bilbo Bagins: kompletnie nie rozumiem, dlaczego przyczepiłeś się kilku artykułów krytykując je w sposób "jakie to nie fajne" bez jakiejkolwiek konstruktywności czy sensownych uwag, a nie odniesiesz się krytycznie do swoich artykułów, które absolutnie nie powalają, które są ... bo są i tyle. Nie ma w nich nic wzniosłego czy szokującego - one po prostu są bo je napisałeś

@SZKOLENIA.COM: Artykuły są bo są, jakie to głębokie i filozoficzne. Nie każdy bełkot z przypadkowymi rymami częstochowskimi zasługuje na komentarz. Niektóre artykuły są tak słabe, że aż szkoda czasu i energii na krytykowanie ich, a to że podobają się wszystkim członkom kółka różańcowego nie świadczy o ich jakości, no chyba że na niekorzyść.

@Bilbo Bagins: Cudnie... Ten wiersz to biały akurat, a rymów w nim nie ma, więc i częstochowskich być nie może. Skoro jednak poświęciłeś swoją energię na komentowanie tutaj, to znaczy się, że nie jest tak źle ;)

@Bilbo Bagins: Twoją postawę można wytłumaczyć na jeden z trzech sposobów:

1) chęć zwrócenia na siebie uwagi innych przez krytykowanie każdego artykułu
2) brak konsekwencji w ocenie czytanego artykułu
3) brak pomysłu na swój własny tekst, który mógłby być jakimś przykładem dla innych, czymś inspirującym.

Jeżeli twierdzisz, że coś jest dnem nie wartym komentarza a kome

...  wyświetl więcej

@SZKOLENIA.COM: Skąd tyle jadu w twojej wypowiedzi? Nie wyżywaj się na całym świecie za swoje niepowodzenia. Kochaj ludzi, a oni pokochają Ciebie. Szanuję Cię jako istotę, jako stworzenie ale to nie oznacza, że muszę się z tobą zgadzać. Zrozum to, a życie stanie się łatwiejsze. S Z A C U N E K.

@Bilbo Bagins: Przeczytaj swoje wypowiedzi pod wieloma artykułami, wróć do swoich artykułów i porównaj je.
Następnie przeczytaj definicję zwrotu "Konstruktywna krytyka" a następnie dowiedz się czegoś na temat rodzajów literackich.

Gdy już to wszystko ogarniesz i zrozumiesz, pojmiesz też, że w moich słowach nie ma śladu jadu o którym wspominasz a jedynie ( a może AŻ) niechęć i pogard

...  wyświetl więcej

  adams23  (www),  31/03/2015

Piękny wiersz. Brawo dla taty! :)

tekst dobry, ładnie

@Mirabela Lewandowskapolem: A co ładne?

Nic dodać nic ująć...Serdeczne pozdrowienia dla Taty :-)

@kamil30: Przekażę :)

@Skalny Kwiat: I WOGÓLE TO WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA CAŁEJ RODZINY!!! Wy przenieście się z tą prywatą na fejsa.

@Bilbo Bagins: Eioba to portal społecznościowy, na którym publikuje się artykuły o różnych treściach w wielu do tego przystosowanych kategoriach. Publikuję mojego ojca, bo jest za stary na założenie sobie tu strony i nie obsługuje komputera. Ma swoich czytelników i tobie nic do tego, kto go pozdrawia i dlaczego go czyta. Nie podoba ci się pozdrawianie i przekazywanie ukłonów, to droga wolna, wysta ...  wyświetl więcej

  kamil30,  09/04/2015

@Bilbo Bagins: Nam się ta "prywata" BARDZO podoba. Nawet przeniosłem tą "prywatę" na swojego fejsa - tak jak radzisz, aby z innymi podzielić się pięknym, mądrym wierszem Taty @Skalnego Kwiata. Nie rozumiem skąd w Tobie te złe emocje.

@kamil30: Pozdrów kotka.

@Skalny Kwiat: Nie tłumacz się. Fakt, że autor jest podstarzały nie podnosi rangi wiersza i nie dodaje mu artyzmu. Wszyscy wybitni poeci umierali młodo..

@Bilbo Bagins: Hihi... Ty naprawdę jesteś pod wpływem... Ukłony dla Vivi, co tutaj dyskutować nie może. Dwa lata to szmat czasu by zatrzeć nieprzyjemne wrażenia, szczególnie gdy starej gwardii nie ma, by przypomnieć co nieco... I Bilbo, nie ma potrzeby ciebie blokować. Na to trzeba naprawdę zasłużyć. Serpico coś o tym wie, tak się stara, a tu nic, admin uznaje chyba, że w porównaniu z dwoma latami wstecz to na eiobie sielanka rodzinna panuje, z okazjonalnym wyskokiem emocjonalnym ;)

@kamil30: Kamil, radzę zignorować komentarze Bilbo. Za chwilę to już nawet nie wiersz będzie obmawiał, tylko wycieczki osobiste natarczywiej wszczynać.

@Bilbo Bagins: Jakiego kotka?

  kamil30,  09/04/2015

@Skalny Kwiat: Gdybym miał emocjonalne podejście do frustracji Bilbo, to bym nie wdawał się w rozmowę:-) Ale niech przynajmniej wie, że to on tutaj jest w mniejszości i to znacznej.

@kamil30: No to dobrze. Bilbo właśnie zabrał się za odrzucanie moich artykułów z komentarzami iście idiotycznymi jak ten o kotku ;)

@Skalny Kwiat: Cóż - chyba źle obrał sobie przydomek, bo ten prawdziwy Bilbo by tak nie robił bo jest ucieleśnieniem serdeczności.

Brakuje wam tylko artykułu o brzozie i zamachu, reszta jak z obrazka.

Droga Vivi, skoro komentujesz tam, gdzie i ja nie mogę, to gratuluję ci następnego kłamstwa eiobowego. Wiemy dobrze, co wasza klika wyrabiała tu 2 lata temu i to, że nie ma wielu pamiętających wasze rozróby nie znaczy, że możesz sobie naginać prawdę dla obecnych czytelników. Ja ciebie bezczelnie nie zaczepiałam. Przeczytałam tylko twoje wpisy na profilu Bilba. Wystarczyło mi, by wiedzieć, skąd to ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska