Login lub e-mail Hasło   

7 Sposobów na poprawę jakości Twojego życia

W jaki sposób zmieniając 7 elementów w swoim życiu możesz znacznie poprawić jego jakość. Dowiedz się co musisz zrobić, aby osiągnąć w końcu życie o jakim od zawsze marzyłeś.
Wyświetlenia: 957 Zamieszczono 21/03/2015

Życie w cale nie musi być tak strasznie ciężkie – jak usilnie próbujemy sobie to wmówić. Większość ludzi w tym i ja (w przeszłości) poświęca zdecydowanie zbyt dużą ilość czasu na przekonywanie Siebie samych, że życie musi być ciężkie, że osiągnięcie zajebistego życia to bajka w której główną rolę odgrywają tylko nadludzie, obdarzeni super mocami, jak mamy w zwyczaju myśleć, o kimś komu udało się to czego my bardzo pragniemy.

Pokaże Ci w jaki sposób, wprowadzając kilka zmian w Swoim życiu, które w znacznym stopniu poprawią jakość Twojego życia.

1. Zacznij od środowiska

Gdybym miał wskazać obszar, który był odpowiedzialny za największy progres w moim życiu w pierwszej kolejności wskazał bym środowisko. Otoczenie w jakim przebywasz ma istotny wpływ na Twoje standardy życiowe i efekty jakie osiągasz. Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to odciąć się od wszystkich znajomych, którzy podcinają Ci skrzydła; Rodzina, znajomi z uczelni/pracy, znajomi z osiedla – jeżeli czujesz, że ich standardy życiowe i podejście do życia jest sprzeczne z Tobą, powinieneś odciąć się od nich raz na zawsze i pozostać jedynie w relacji „Cześć, co u Ciebie”.

Wiem, że może to nie być łatwe i z całą pewnością zmniejszysz w ten sposób liczbę znajomych, jednak zrobienie czystki w Swoim środowisku, pozwoli Ci na oduczenie się starych schematów myślowych i na budowę nowego znacznie bardziej wartościowego środowiska.

2. Uprość wszystko do minimum

Less is more, jak często mają w zwyczaju mówić minimaliści i choć na pierwszy rzut oka zdanie to jest ze sobą sprzeczne to jednak po głębszej analizie, każdy się z nim zgodzi.

Mamy tendencję do utrudniania Swojego życia nadmiarem myśli, rzeczy, pracy do zrealizowania. Jeśli przyjrzysz się osobom, które ogarniają bardzo dobrze Swoje życie, relacje, biznesy, zauważysz, że ograniczają wszystkiego do minimum, dzięki czemu ich uwaga i skupienie może być skierowana na to co najważniejsze.

Co powinieneś zrobić ?

Przede wszystkim zrób porządek ze Swoimi rzeczami, Posiadasz przedmioty, które nie używasz? wyrzuć je! Posiadasz ubrania, których nie nosisz? wyrzuć je!, masz cała listę plików na komputerze/telefonie z których nie korzystasz? usuń je!

Prowadzisz własny biznes? zautomatyzuj wszystko co tylko możliwe, postaraj się, aby jak największa liczba rzeczy odbywała się bez Twojej ingerencji, być może nie będzie to wykonane na 100% możliwości, a na 70%, ale to w zupełności wystarczy.
Ogranicz liczbę wiadomości docierających do Ciebie, ogranicz przeglądanie facebook’a czy portali informacyjnych, ogranicz sprawdzanie poczty do konkretnych godzin.
Zastosuj to do możliwie wszystkich aspektów Twojego życia, a zobaczysz jak bardzo przyczyni się to do poprawy jakości Twojego życia

3. Wybierz drogę i daj sobie czas

Podstawowy problem z którym większość z nas się zmaga polega na braku jasno wytyczonej ścieżki. Z doświadczenia wiem, że sztywne wyznaczanie celu nie jest zbyt praktyczne, z uwagi na to, że wyznaczamy go na podstawie naszych generalizacji i mentalnej masturbacji, którą uprawiamy myśląc jak to będzie zajebiście gdy coś osiągniesz, po czym gdy jesteś w miejscu, które sobie wyznaczyłeś za cel okazuje się, że to co Sobie wyobrażałeś, a to co zastałeś, to zupełnie dwa różne światy, dlatego też proponuje Tobie, abyś wyznaczył ogólną wizje życia jakie chcesz prowadzić; na jakiej branży ma być skoncentrowane? jakimi ludźmi chcesz być otoczony? co chcesz robić? a następnie podejmuj działania, które doprowadzą Cię do tej wizji, jednak nie trzymaj się sztywno tego planu, koryguj go na bieżąco z każdą chwilą gdy wzbogacisz się o nowe doświadczenie, weryfikujące wizję Twojego wymarzonego życia.

Jeszcze jedno, pamiętaj, że nic nie dzieje się z dnia na dzień, na wszystko potrzeba czasu.

Czym szybciej się z tym pogodzisz i uświadomisz sobie, że chcąc być tak dobry jak Twój idol, potrzebujesz tysiąca prób i tysiąca godzin doświadczeń, tym łatwiej będzie Ci osiągnąć wyznaczony cel i tym trudniej będzie Ci się poddać w drodze po sukces.

4. Zmień Swoje nawyki żywieniowe

Totalny banał, o którym wiem Ja, Ty i wszyscy Twoi znajomi, a jednak stosuje się do niego zaledwie ułamek ludzi. Kiedy pod wpływ rozmów z ludźmi, którzy bardzo restrykcyjnie dbają o dietę, po to aby mieć jak najwięcej witalności i energii do działania pomimo bardzo intensywnego trybu życia, postanowiłem osobiście wdrożyć to w moją rutynę.

Odstawiłem na bok wszelkie słodycze i napoje gazowane – taki sam los spotkał wszelkiego rodzaju fastfood’y i energy drinki. Wzbogaciłem natomiast Swoją dietę o cały szereg warzyw i owoców, zwykły chleb zamieniłem na chleb żytni, to samo zrobiłem z ryżem / makaronem czy kaszą gryczaną, zamieniając je na produkty z pełno ziarniste (czyt. Białe zamieniłem na brązowe). Urozmaicając Swoją dietę o cały zestaw witamin oraz spiruline i chlorelle, wyeliminował raz na dobre problem z trądzikiem, zmęczeniem etc.

Miesięczna pełna suplementacja witaminowa kosztuje mnie około 200zł i dziennie jest to 12 pastylek witaminowych, to jednak jest to warte Swojej ceny, bo po zaledwie miesiącu czasu odczułem znaczną poprawę funkcjonowania własnego organizmu.

5. Otwórz się na ludzi

Zauważyłem w Swoim życiu pewną zależność, kiedy stawiałem na pierwszym miejscu prace i naukę zaniedbując Swoje życie towarzyskie, bardzo mocno cierpiało na tym moje samopoczucie. Jesteśmy tak skonstruowani, że potrzebujemy kontaktu z innymi, dlatego nie przekładaj Swojego życia towarzyskiego nad prace i naukę. Jeżeli masz okres w Swoim życiu, który wymaga wzmożonego wysiłku i średnio masz czas na wszystko, to postaraj się przynajmniej wyjść na launch czy kolacje z jakąś koleżanką, wyjść wieczorem na chwile na imprezę poznać nowych ludzi, lub przejdź się na spacer do parku, jeśli pogoda Ci sprzyja i poznaj nowych ludzi! Pozwoli Ci to utrzymać Swoje dobre samopoczucie i sprawi, że będziesz miał jeszcze większą chęć do działania i nie będziesz się z niczym ociągał.

6. Rozwijaj Swoje kompetencje

Życie będzie wymagało do Ciebie różnych umiejętności i kompetencji, nigdy nie wiesz co będzie przydatne na danym etapie Twojego życia, ale możesz się do tego odpowiednio przygotować.

Po pierwsze – Czytaj książki! Niema problemu, z którym ktoś kiedyś się nie spotkał a następnie go rozwiązał i opisał w książce, czytanie książek pozwala Ci poznać sposób myślenia danej osoby, czym więcej sposobów myślenia poznasz, tym bardziej elastyczny będziesz i tym łatwiej będzie Ci się dostosować do okoliczności w jakich się znalazłeś.

Czytaj książki z różnych dziedzin; Biznes, Umiejętności miękkie, historyczne, biograficzne, powieści – każda z tych książek w jakimś stopniu przyczyni się do ukształtowania Twojej osobowości, z biegiem czasu zobaczysz jak wielki wpływ wywrą one na Twoje życie

Po drugie – Uczęszczaj na różnego rodzaju eventy i szkolenia! nic nie zastąpi możliwości poznania Twojego autorytetu osobiście i porozmawiania z nim w Twarzą w Twarz, ja mając zaledwie 16 lat potrafiłem jechać na drugi koniec polski, po to, żeby móc poznać osoby, które znałem z różnych książek czy webinarów, poznać osobiście i zadać kilka pytań.

7. Zadbaj o Swoją kondycje psychiczną.

Kondycja psychiczna to czynnik kluczowy, do jakościowego życia.

Bałagan w Twojej głowie przekłada się na bałagan w Twoim życiu, dlatego warto poświęcić każdego dnia kilka chwil, po to aby oczyścić Swój umysł i nie tracić Swojej energii na to co zbędne.

Medytuj

W wielu prywatnych rozmowach z ludźmi z RSD (rsdnation.com) jak Max czy Julien, oraz ludźmi z otoczenia RSD jak Mario Tomic (ShockingFit.com) często słyszałem, aby medytować każdego dnia, pozwoli Ci to oczyścić Swój umysł i pobudzić Twoja koncentrację oraz przyczyni się to do poprawy Twojego skupienia i uwagi.

Gdziekolwiek jesteś bądź tam!

Zawsze skupiaj się na tym co robisz, wyeliminuj wszystkie dialogi wewnętrzne oraz generalizacje, które zakłócają Twoje obcowanie z teraźniejszością. W tym miejscu gorąco polecam Tobie książkę potęga teraźniejszości, która w sposób bardzo dokładny opisuje sposoby na naukę odczuwania teraźniejszości i eliminacji zbędnych dialogów wewnętrznych i generalizacji, książka nie jest łatwa i prawdopodobnie będziesz się brał za nią kilka razy, ale mimo to bardzo Ci ją polecam, czytana regularnie bardzo Ci pomoże.

 Pamiętaj o relaksie

Naucz się relaksować i odpoczywać, brzmi trywialnie, ale tak naprawdę mało kto z nas potrafi odpocząć i się zrelaksować. Ograniczaj do minimum telefony, pocztę etc. Czas poświęcony na odpoczynek oddaj tylko odpoczynkowi, zadbaj również o to, aby odpoczynek i relaks był Twoją rutyną, która pozwoli Ci ładować baterie.

Na koniec nie zapomnij, że życie ma Ci sprawiać przyjemność i radość, zatem rób to co lubisz i to co sprawia Ci radochę, nie podchodź do wszystkie zbyt poważnie, na wiele czynników i tak nie masz wpływ, skup się tylko na tym co jest uzależnione od Ciebie i wykorzystaj swój potencjał w 100%

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1204
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 722
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 930
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1374
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1609
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1325
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1318
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1549
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 734
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1112
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska