Login lub e-mail Hasło   

Co sprawia, że jesteśmy zadowoleni z pracy?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://praca.jobkralle.pl
Każdy chciałby posiadać wspaniałą pracę. Jednak co oznacza właściwie pojęcie perfekcyjnego miejsca pracy?
Wyświetlenia: 712 Zamieszczono 25/03/2015

Przeprowadziliśmy ankietę, aby sprawdzić co tak naprawdę motywuje nas do pracy. JOBkralle chciało poznać czynniki, dzięki którym Polacy czują się zadowoleni w pracy.

Dobrze płatna praca, która znajduje się niedaleko od naszego miejsca zamieszkania. Szef, który sprawiedliwie ocenia swoich pracowników, szanuje ich pracę i nie są mu obojętne problemy podwładnych. Mili i pomocny współpracownicy, dzięki którym atmosfera w pracy jest bardzo pozytywna. Brak konkurencji i presji ze strony przełożonych. Wiele możliwości dalszego rozwoju i ścieżki kariery. Praca, która umożliwia idealną równowagę pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym. Elastyczny czas pracy.

Wymienione czynniki, mogłyby uczynić każde miejsce pracy, idealnym miejscem do zarabiania pieniędzy i czerpania przy tym przyjemności. Jednak czego tak naprawdę życzą sobie pracownicy? Co sprawia, że każdego dnia, o tej samej porze stawiamy się w określonym miejscu, wykonując podobne zadania? Dlaczego zgadzamy się na polecenia szefa lub dlaczego odchodzimy z pracy? Przeprowadziliśmy ankietę aby sprawdzić co tak naprawdę sprawia, że jesteśmy zadowoleni z pracy.

Najważniejszym czynnikiem zadawalającym Polaków w pracy są odpowiednie zarobki. 49 procent ankietowanych przyznało, że większe wynagrodzenie lub podwyżka mogą świetnie zmobilizować do pracy, a co za tym idzie praca staje się bardziej atrakcyjna. Na drugim miejscu, zaraz po zarobkach, z 41 procent, znalazła się dobra atmosfera w pracy. Ponieważ jesteśmy zmęczeni stresem i konfliktami, ważne jest aby miejsce pracy kojarzyło się ze spokojem i bezpieczeństwem. Pomoc ze strony kolegów jest tutaj również bardzo istotna. Nikt z nas nie chce przychodzić przecież do miejsca, gdzie panuje zła energia. Możliwość rozwoju zawodowego jest istotnym czynnikiem dla 9 procent osób. Zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności oraz doświadczeń daje nam poczucie rozwoju osobistego. Wiele pracowników ma potrzebę realizowania siebie, poznawania nowych dziedzin, tym samym zdobywając coraz to lepsze kwalifikacje i zapewniając sobie drogę do lepszej kariery.

Wszystkie wymienione powyżej czynniki są w pracy bardzo istotne. Dla każdego z nas na pewno w nieco innym stopniu i w innej kolejności. Warto jednak jest mieć świadomość tego, co sprawia nam przyjemność – zarówno po to, by lepiej wybrać stanowisko, jak i po to, by móc przekazać naszemu przełożonemu, co jest dla nas priorytetem.

JOBkralle Polska praca.jobkralle.pl

JOBkralle Niemcy www.jobkralle.de

JOBkralle Austria www.jobkralle.at

JOBkralle Szwajcaria www.jobkralle.ch

JOBkralle Węgry www.jobkralle.hu

JOBkralle Czechy www.jobkralle.cz

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 769
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73280
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648154
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15101
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21568
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40515
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17440
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13131
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53289
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22661
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18146
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23229
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ciekawe! PozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska