Login lub e-mail Hasło   

Zaplanujmy długą podróż nie nudząc się w trakcie jazdy!

Coraz cieplej na dworze, a to pozwala nam układać plany na wiosenne weekendy. Przed nami majowe wolne dni, a potem już zbliżamy się do wakacji dużymi krokami.
Wyświetlenia: 546 Zamieszczono 25/03/2015

         Jednak planując dalekie podróże pamiętajmy, że często nasza rodzina zwyczajnie nudzi się podczas jazdy. Żeby tego uniknąć możemy pomyśleć o zamontowaniu rożnych systemów multimedialnych w naszych samochodach. Ofert tego typu urządzeń jest baaardzo wiele. Zaczynając od małych monitorów , po tablety samochodowe, a kończąc na w pełni wyposażonych stacjach multimedialnych z monitorami np. 15’.

    W czasie dłuższych tras nie tylko nasze dzieci siedzące na tylnych siedzeniach mogą obejrzeć film. Pamiętajmy, że jadąc długo, też potrzebujemy my kierowcy odpoczynku. W takiej sytuacji możemy zatrzymać się na parkingu i zrelaksować się oglądając komedię :)

     Dodatkowym atutem tego typu rozwiązań jest np. podróżując camperem zamontowanie tam odtwarzacza DVD wraz z monitorem. Oczywiście zakładamy, że jedziemy odpocząć od tv na wakacjach, ale czasem możemy w ciągu dnia zarejestrować chociażby filmik z naszym udziałem, a wieczorem obejrzeć go wspominając dzień.

   Zanim zdecydujemy się zakupić odpowiedni odtwarzacz i monitor musimy najpierw ocenić, ile posiadamy na to miejsca. Powinniśmy też zastanowić się nad kwotą przeznaczona na ten zakup, a także o jakiej ilości monitorów mówimy,  w jaki sposób zamocujemy monitory.

    Jedną z możliwości, pod względem 2w1 jest zakup monitora z odtwarzaczem DVD. Tu pozostaje kwestia wyboru wielkości monitora a zarazem środków, jakie chcemy poświęcić na ten zakup. Możemy zainwestować w jeden lub dwa takie monitory z napędem DVD monitor AMV80, 

w zależności od posiadanego miejsca. W tym przypadku dodatkową zaletą są słuchawki w komplecie. Łatwiej będzie nam cokolwiek oglądać nie przeszkadzając sobie nawzajem.

 

     Możemy również skorzystać odtwarzacza DVD jako osobnego urządzenia i dodatkowo zainstalować monitory. I tu także, jeśli chodzi o gabaryty monitora mamy kilka wymiarów do wyboru od np. 8’ do 19’. Te większe zazwyczaj instalowane są w większych samochodach typu kamper lub autokarach, busach.  Przykładem może być monitor

Do tego znajdujemy odpowiednie miejsce na sam odtwarzacz i możemy korzystać z dobroci oglądania filmów w czasie jazdy do naszego wymarzonego miejsca na odpoczynek.

     Dobrym sposobem na atrakcyjna podróż, jeśli nie chcemy podziwiać widoków za oknem samochodu jest inwestycja w stację multimedialną. Tu możemy skorzystać również dlatego, że w komplecie jest często nawigacja samochodowa. Co prawda na ”tył” i tak musimy kupić monitory, ale też markowa stacja ma dużo dodatkowych funkcji, oprócz standardowego odtwarzacza DVD.

 

      Ostatnia moja propozycja to zakup tabletów 1 lub 2 mocowanych na specjalnych uchwytach na zagłówkach foteli. Plusem na pewno w tym przypadku jest możliwość połączenia się z siecią przez własny telefon komórkowy. Tablet marki LENCO ma wbudowany system android, co już mówi samo za siebie. Jest typowy przenośny odtwarzacz DVD + monitor, jednak dziś zwłaszcza młodsi pasażerowie będą się cieszyć z tego typu rozwiązania.

TABLET LECO CARTAB SAMOCHODOWY

 

          Podsumowując, jakiekolwiek wybierzemy rozwiązanie przeczytajmy dokładnie opis produktu. Zobaczmy czy wymiary będą odpowiednie dla naszego pojazdu, czy będziemy dobrze widzieć filmy w czasie jazdy. Zwróćmy uwagę na funkcje odtwarzacza i monitora, bądź zestawu. Zapytajmy również o opinię naszych pasażerów, który monitor im bardziej odpowiada (mamy możliwość montażu monitora w zagłówkach fotela czy podwieszane na suficie). Dopytajmy o szczegóły sprzedawcę.

A teraz szczęśliwej drogi!

Podobne artykuły


12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 628
10
komentarze: 154 | wyświetlenia: 961
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1203
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1734
9
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1837
9
komentarze: 617 | wyświetlenia: 944
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1921
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 871
8
komentarze: 37 | wyświetlenia: 520
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 424
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 379
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 630
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 784
294
komentarze: 62 | wyświetlenia: 104568
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska