Login lub e-mail Hasło   

Byle do piątku...

Byle do piątku, byle do świąt, byle do długiego weekendu, byle do urlopu, byle do.. śmierci.
Wyświetlenia: 656 Zamieszczono 26/03/2015

Utarty slogan wprowadza ludzi w błąd, omamia i jest wielce niebezpieczny. Ileż to razy słyszy się powiedzenie: „Byle do piątku...”, a ile razy zastawiamy się co to oznacza? Czy dotrwanie do tego piątku coś zmieni w naszym życiu? Czy to dożycie, dociągnięcie syzyfowego kamienia do tego czy innego piątku da nam jakąś wolność? Na pewno nie. nie przyniesie nam żadnej korzyści, a tylko przysporzy samych kłopotów. Odwlekanie życia nie może być niczym dobrym. Czy od poniedziałku do piątku, od święta do święta, od urlopu do urlopu siedzimy w poczekalni życia? Niektórzy pewnie tak. Wieczni rezerwowi czekający na, na lepszy czas.

A ja mówię: „Dobry czas jest TU i TERAZ”. Jeżeli jest Ci źle to zmień coś. Rozbij swój kamień, zerwij kajdany. Nie czekaj do jutra, bo jutra może nie być. Jeżeli szanujesz życie to żyj! Nie marnuj czasu bo masz go niewiele.

Jesteśmy tu zaledwie przez chwilę.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1415
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 846
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 889
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 748
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 839
13
komentarze: 75 | wyświetlenia: 1165
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 793
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 833
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 965
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 628
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 664
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 700
 
Autor
ArtykułDosyć głęboka analiza i myślę, że niewiele osób tak do tego podchodzi.

"Czy to dożycie, dociągnięcie syzyfowego kamienia do tego czy innego piątku da nam jakąś wolność? Na pewno nie. nie przyniesie nam żadnej korzyści, a tylko przysporzy samych kłopotów. Odwlekanie życia nie może być niczym dobrym." - z jednej strony zgadzam się z tym wszystkim. Z drugiej strony zaś, chyba nie do końca o t

...  wyświetl więcej

  9pavel  (www),  29/03/2015

wlasnie zbyt gleboka analiza czegos co jest bardzo proste, nie zgadzam sie z ta opinia. Ludzie potrzebuja odpoczynku od pracy dlatego czekaja na weekendy, na urlopy maja wtedy wiecej czasu zeby cos zdzialac, cos zrobic. Dobrze wyjasnil to kolega wyzej. Powiedz mi co moge zrobic po pracy? Ani nic nie zobacze, bo zeby pojechac cos ogladac to musialbym zaraz wracac bo na drugi dzien do pracy.

...  wyświetl więcej

@9pavel: "jeden nie bedzie z niego korzystal i bedzie zyl biernie w codziennej rutynie, az do smierci z kolei inni, korzystajac z dni powszednich beda zapierdalac, zeby moc wyciagnac z zycia ile sie da w swieta, dni wolne i urlopy. " też chyba nie do końca o to chodzi :-)

Ale zgadzamy się co do kwestii, że autor poddał zbyt głębokiej analizie coś, co takiej analizy nie wymagaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska