Login lub e-mail Hasło   

18 urodziny, a butelka na prezent. Poznaj ciekawą alternatywę

Jest tylko jeden dzień w życiu, kiedy przekracza się granicę świata dziecka i dorosłego, granicę do tego co było wcześniej zabronione. Świętuj tak, aby zapamiętać to na całe życie
Wyświetlenia: 658 Zamieszczono 27/03/2015

Każdy młody człowiek w okresie dojrzewania zaczyna czuć, że mógłby znacznie więcej, gdyby nie różnego typu zakazy i ograniczenia. Z powodów formalnych zabrania mu się wszystkiego, co jest zarezerwowane dla dorosłych – picia alkoholu, jazdy samochodem czy palenia papierosów (czego akurat nie pochwalamy). To dla tego osiemnaste urodziny są wyjątkowe –  otwierają bramy do dorosłego życia, pozwalają na robienie wszystkiego, czego już dawno chciało się spróbować.

O ile solenizant cieszy się ze swojego nowego statusu, o tyle rodzina i znajomi zastanawiają się, co będzie najlepszy prezentem dla osoby wchodzącej w dorosłe życie. Zwykle temat kończy się na pieniądzach, alkoholu czy zabawnych głupotach w stylu erotycznych gadżetów.

Dlaczego jednak nie daje się młodemu człowiekowi szansy na wykorzystanie swojego wieku? Jeśli ktoś myśli o podarowaniu drogiego whisky czy 5 litrowej butelki wódki, to może powinien zastanowić się nad czymś bardziej konstruktywnym, na przykład kursie kiperskim czy degustacji wina lub wódki! Taki prezent, po pierwsze, pozwoli młodej osobie spędzić czas kreatywnie, po drugie pozwoli na zawarcie nowych znajomości i wreszcie po trzecie – pokaże różnorodność smaków, co znacznie ułatwi wybór trunków w przyszłości i da możliwość pochwalenia się przed znajomymi nową umiejętnością.

Kolejną, idealną (aczkolwiek drogą) opcją jest podarowanie solenizantowi kursu na prawo jazdy. W większości przypadków tą kwestią zajmują się rodzice, dlatego mała praktyka w szkole bezpiecznej jazdy wydaje się prezentem trafionym w dziesiątkę. Można też od razu rzucić młodego kierowcę na głęboką wodę i zafundować mu przejażdżkę supersamochodem. Już sama możliwość wejścia do Ferrari, Lamborghini czy Porsche dostarczy mnóstwa emocji, że o samej jeździe po torze nie wspomnę.

Jednak nie dla każdego jazda po torze 300 konnym ferrari musi być spełnieniem marzeń. Dla innych świeżo upieczonych, osiemnastoletnich kierowców szczytem marzeń może być offroadowa jazda w dzikim terenie lub penetrowanie bezdroży na quadzie. Taka rozrywka cieszy doświadczonych kierowców, więc na pewno wywoła szeroki uśmiech na twarzy solenizanta.

Do innych – równie ekstremalnych –  prezentów dla dorosłych można bez wahania zaliczyć strzelanie z broni palnej ostrą amunicją. Taka rozrywka przypadnie do gustu szczególnie fanom gier komputerowych, paintballa czy ASG. Seria do celu z karabinku MP-5, który do tej pory wypluwał z siebie tylko plastikowe kulki może przyprawić o szybsze bicie serca każdego młodego pasjonata broni. Podczas zajęć na strzelnicy często prezentuje się kultowy karabin AK-47. Po jego rozłożeniu widać dokładnie, czym różni się oryginał od repliki ASG.

Idealnym dopełnieniem szkoleń strzelniczych będą obozy militarne czy S.E.R.E., na które wstęp mają tylko osoby pełnoletnie, które przejdą specjalną selekcję. W końcu nie każdy wytrzyma tydzień ćwiczeń taktycznych w lesie niezależnie od warunków atmosferycznych.

Jak widać, ilość prezentów, które można podarować młodej osobie z okazji osiemnastych urodzin jest ogromna. Wszystkie są kreatywne, mogą pomóc rozwinąć pasję, wzbudzą ciekawość, pozwolą na zdobycie nowych znajomości i kontaktów, ale przede wszystkim poszerzają horyzonty. Żaden gadżet, zabawka, alkohol czy sprzęt elektroniczny nie dostarczy tylu pozytywnych bodźców co opisane powyżej prezenty ekstremalne.

Warto zaznaczyć, że ceny wymienionych propozycji nie są zbyt wygórowane, co oznacza, że ich zakup nie powinien nadszarpnąć budżetu prezentowego bardziej niż wynajęcie limuzyny w celu polansowania na mieście.

Autor: Cezary Charusta
Artykuł opracowany przy użyciu statystyk serwisu: http://taakiprezent.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1317
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 981
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 744
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1054
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 560
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1024
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 770
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 426
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 541
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1372
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 404
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 621
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 466
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 968
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska