JustPaste.it

Mity na temat karmienia piersią

Mleko z piersi nic nie kosztuje podczas gdy sztuczne karmienie może być kosztownym rozwiązaniem. Karmiąc piersią nie musisz kupować butelek, mleka w proszku.

Mleko z piersi nic nie kosztuje podczas gdy sztuczne karmienie może być kosztownym rozwiązaniem. Karmiąc piersią nie musisz kupować butelek, mleka w proszku.

 

Nie możesz karmić, jeżeli masz małe piersi lub płaskie brodawki

 

Prawda: Wygląd piersi w żaden sposób nie upływa na wytwarzanie mleka czy skutecz­ność ich opróżniania. Głodne niemowlę zado­woli się piersią i brodawką różnych kształ­tów i wielkości. Wciągnięte brodawki, które nie uwypuklają się w trakcie pobudzania, zwy­kle nie wymagają żadnych wcześniejszych za­biegów przygotowawczych;

Karmienie piersią to wielki kłopot

Prawda: Już nigdy później karmienie two­jego dziecka nie będzie tak łatwe (oczywi­ście kiedy tylko nabierzesz wprawy). Piersi, w przeciwieństwie do butelek, są zawsze go­towe, gdy niemowlę domaga się jedzenia. Nie musisz pamiętać o ich zabraniu, wybie­rając się na przykład na plażę, nie musisz ich dźwigać lub obawiać się, że mleko w nich skwasi się wskutek działania promieni sło­necznych.

Karmienie piersią to uwiązanie dla matki

Prawda: Prawdą jest, że karmienie naturalne bardziej odpowiada matkom, które planują spędzać ze swoim niemowlęciem większość czasu. Lecz te, które chcą podjąć trud ściąga­nia i przechowywania pokarmu lub czasem zastąpić go mieszanką, mogą pogodzić chęć powrotu do pracy, wyjścia do kina czy na wie­logodzinne wykłady z chęcią karmienia pier­sią. W praktyce, gdy przyjdzie wybrać się gdzieś z niemowlęciem, zwykle to matka kar­miąca piersią jest bardziej mobilna. Ma nie koń­czący się zapas mleka przy sobie, niezależnie od tego, dokąd jedzie i na jak długo.

Karmienie piersią zeszpeci ci biust

Prawda: Ku wielkiemu zdziwieniu wielu osób, to nie karmienie piersią, lecz ciąża ma wpływ na kształt czy wielkość piersi. Piersi w czasie ciąży przygotowują się do laktacji, nawet jeśli ostatecznie matka nie będzie karmić - a zmia­ny te są czasem trwałe. Piersi mogą też utracić jędrność z powodu nadmiernego przyrostu masy ciała w czasie ciąży, czynników dzie­dzicznych lub nieodpowiedniego biustonosza. Samo karmienie nie jest niczemu winne.

Karmienie nie udało się za pierwszym ra­zem, więc nie uda się już nigdy

Prawda: Nawet jeśli wystąpiły trudności przy kar­mieniu pierwszego dziecka, wyniki badań wska­zują, że przy drugim wytwarzanie pokarmu i kar­mienie nie musi nastręczać żadnych problemów. Stare porzekadło: „Jeśli coś się nie udaje, próbuj do skutku", doskonale pasuje do tej sytuacji.

Karmienie piersią ogranicza rolę ojca

Prawda: Tatuś, który chce się zaangażować w opiekę nad swoim potomkiem, może znaleźć ku temu wystarczająco dużo możliwości - ką­panie, przewijanie, noszenie na rękach, koły­sanie, zabawianie, karmienie butelką mlekiem odciągniętym czy mieszanką, a gdy tylko do diety wejdą pokarmy stałe, będzie mógł serwo­wać porcje „za mamusię, za tatusia, za babcię...".

Zapraszam po więcej porad na BliskoDziecka.com.pl