Login lub e-mail Hasło   

Mity na temat karmienia piersią

Mleko z piersi nic nie kosztuje podczas gdy sztuczne karmienie może być kosztownym rozwiązaniem. Karmiąc piersią nie musisz kupować butelek, mleka w proszku.
Wyświetlenia: 434 Zamieszczono 29/03/2015

Nie możesz karmić, jeżeli masz małe piersi lub płaskie brodawki

 

Prawda: Wygląd piersi w żaden sposób nie upływa na wytwarzanie mleka czy skutecz­ność ich opróżniania. Głodne niemowlę zado­woli się piersią i brodawką różnych kształ­tów i wielkości. Wciągnięte brodawki, które nie uwypuklają się w trakcie pobudzania, zwy­kle nie wymagają żadnych wcześniejszych za­biegów przygotowawczych;

Karmienie piersią to wielki kłopot

Prawda: Już nigdy później karmienie two­jego dziecka nie będzie tak łatwe (oczywi­ście kiedy tylko nabierzesz wprawy). Piersi, w przeciwieństwie do butelek, są zawsze go­towe, gdy niemowlę domaga się jedzenia. Nie musisz pamiętać o ich zabraniu, wybie­rając się na przykład na plażę, nie musisz ich dźwigać lub obawiać się, że mleko w nich skwasi się wskutek działania promieni sło­necznych.

Karmienie piersią to uwiązanie dla matki

Prawda: Prawdą jest, że karmienie naturalne bardziej odpowiada matkom, które planują spędzać ze swoim niemowlęciem większość czasu. Lecz te, które chcą podjąć trud ściąga­nia i przechowywania pokarmu lub czasem zastąpić go mieszanką, mogą pogodzić chęć powrotu do pracy, wyjścia do kina czy na wie­logodzinne wykłady z chęcią karmienia pier­sią. W praktyce, gdy przyjdzie wybrać się gdzieś z niemowlęciem, zwykle to matka kar­miąca piersią jest bardziej mobilna. Ma nie koń­czący się zapas mleka przy sobie, niezależnie od tego, dokąd jedzie i na jak długo.

Karmienie piersią zeszpeci ci biust

Prawda: Ku wielkiemu zdziwieniu wielu osób, to nie karmienie piersią, lecz ciąża ma wpływ na kształt czy wielkość piersi. Piersi w czasie ciąży przygotowują się do laktacji, nawet jeśli ostatecznie matka nie będzie karmić - a zmia­ny te są czasem trwałe. Piersi mogą też utracić jędrność z powodu nadmiernego przyrostu masy ciała w czasie ciąży, czynników dzie­dzicznych lub nieodpowiedniego biustonosza. Samo karmienie nie jest niczemu winne.

Karmienie nie udało się za pierwszym ra­zem, więc nie uda się już nigdy

Prawda: Nawet jeśli wystąpiły trudności przy kar­mieniu pierwszego dziecka, wyniki badań wska­zują, że przy drugim wytwarzanie pokarmu i kar­mienie nie musi nastręczać żadnych problemów. Stare porzekadło: „Jeśli coś się nie udaje, próbuj do skutku", doskonale pasuje do tej sytuacji.

Karmienie piersią ogranicza rolę ojca

Prawda: Tatuś, który chce się zaangażować w opiekę nad swoim potomkiem, może znaleźć ku temu wystarczająco dużo możliwości - ką­panie, przewijanie, noszenie na rękach, koły­sanie, zabawianie, karmienie butelką mlekiem odciągniętym czy mieszanką, a gdy tylko do diety wejdą pokarmy stałe, będzie mógł serwo­wać porcje „za mamusię, za tatusia, za babcię...".

Zapraszam po więcej porad na BliskoDziecka.com.pl

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1317
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 981
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 744
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1054
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 560
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1024
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 770
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 426
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 541
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1372
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 404
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 621
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 466
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 968
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska