Login lub e-mail Hasło   

S4Tech podsumowuje Universalną Akademię Mediakom

Ponad 100 zrealizowanych szkoleń, 50 przedsiębiorstw oraz prawie 500 uczestników – dobiega końca Universalna Akademia Mediakom.
Wyświetlenia: 466 Zamieszczono 07/04/2015

Akademia została zorganizowana przez opolską spółkę Solutions For Technology przy współpracy ze Związkiem Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych – Mediakom oraz Universal Networks International. Tematem przewodnim był rozwój branży ICT w oparciu o proekologiczne rozwiązania.

Universalna Akademia Mediakom rozpoczęła się podczas ubiegłorocznej edycji Forum Operatorów Telekomunikacyjnych w Serocku i potrwa do czerwca bieżącego roku. Ideą przyświecającą realizacji projektu był wzrost konkurencyjności MŚP branży ICT poprzez wdrożenie rozwiązań proekologicznych oraz podwyższenie kompetencji w tym obszarze.

Adresaci szkoleń to zarówno właściciele i menadżerowie, jak i pracownicy niższego szczebla – instalatorzy, informatycy, pracownicy biur obsługi klienta czy osoby odpowiedzialne za finanse i księgowość w przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym.

Duże zainteresowanie branży telekomunikacyjnej

O popularności Universalnej Akademii Mediakom świadczy dużo wyższa frekwencja niż zakładano. Szkolenia miały charakter ogólnopolski i odbyły się m.in. w Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy, a wzięło w nich udział 50 z planowanych 44 przedsiębiorstw oraz 491 osób z szacowanych 288.

Zakres szkoleń obejmował ponad 40 tematów. Słuchacze zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi sprzedaży konsumenckiej, treściami marketingowymi czy finansowymi. Zrealizowano również wykłady dotyczące utrzymania sieci HFC, planowania i budowy sieci telekomunikacyjnych, szkolenia z sieci IP oraz warsztaty w ramach Akademii Cisco. Największym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia praktyczne z technik światłowodowych oraz warsztaty w zakresie platformy PON.  

Wielu zwolenników zyskały także szkolenia z dziedziny sprzedaży i obsługi klienta – kierowane zarówno do pracowników biur, jak i specjalistów technicznych.  

„Profesjonalne szkolenie, profesjonalna kadra. Ogromna wiedza trenerów, wykraczająca bardzo poza zakres. Chętnie odpowiadają na wszystkie pytania oraz pomagają rozwiązać nurtujące problemy. Z miłą chęcią wrócę na kolejne kursy.” – podsumowuje Dariusz Dmitruk, kierownik techniczny w spółce Dipol i jeden z uczestników Universalnej Akademii Mediakom.

Akademia Lidera

W ramach Universalnej Akademii Mediakom zrealizowano również moduły kierowane do właścicieli i zarządów firm operatorskich, pod nazwą „Akademia Lidera”. Tematyką przewodnią spotkań było przygotowanie kadry do efektywnego wdrażania rozwiązań proekologicznych w organizacji. Trenerzy motywowali do działań sprzyjających ekologii, w tym: wykorzystywania narzędzi związanych z komunikacją rozwiązań proekologicznych, delegowaniem zadań oraz doborem zespołu wdrażającego takie rozwiązania czy budowania wizerunku przedsiębiorstwa proekologicznego.

Dzięki współfinansowaniu Universal Networks International, spotkania zostały uzupełnione o dodatkowe atrakcje kierowane do uczestników Akademii.

Solutions For Technology już planuje kolejne szkolenia związane z wdrażaniem rozwiązań proekologicznych w organizacjach. Wśród zainteresowań jest ekodriving oraz zagadnienia związane z OZE.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61422
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32877
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31558
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63964
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65375
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23581
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29290
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28818
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23966
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26522
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12735
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska