Login lub e-mail Hasło   

Komisarz UE ds. zatrudnienia w Krakowie!

Marianne Thyssen – Komisarz UE ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Umiejętności i Mobilności Pracowników będzie gościem III Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy.
Wyświetlenia: 614 Zamieszczono 08/04/2015

Marianne Thyssen karierę w unijnych organach rozpoczęła w 1991 r. jako europoseł. Funkcję tę pełniła przez pięć kolejnych kadencji Parlamentu Europejskiego. W latach 2008 – 2010 piastowała stanowisko przewodniczącej partii Chrześcijańscy Demokraci i Flamandowie. Swoją obecną rolę w Komisji Europejskiej, Komisarza UE ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Umiejętności, sprawuje od listopada 2014 roku.

Nastroje pogrążonej w skutkach kryzysu Europy nie sprzyjają mobilności pracy i usług, wbrew oczywistym pożytkom płynącym z tego tytułu dla gospodarki europejskiej. Wizyta pani komisarz Marianne Thyssen w Krakowie może przyczynić się do uzyskania odpowiedzi na pytania nurtujące tysiące polskich firm usługowych, również z branży transportowej, którym grozi bankructwo w następstwie objęcia ich przepisami niemieckiej płacy minimalnej  – mówi dr Marek Benio, ekspert z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa pracy, z Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia będzie konflikt fundamentalnych wartości Unii Europejskiej – swobody świadczenia usług oraz ochrony praw pracowniczych. Celem, który postawili sobie organizatorzy jest znalezienie odpowiedzi, jak przekształcić te skonfliktowane ze sobą wartości w komplementarne.

Poza Marianne Thyssen w gronie prelegentów III EKMP znajdą się przedstawiciele polskiego rządu, Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Głównego Inspektoratu Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej dra Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego. Partnerem merytorycznym Kongresu są między innymi Państwowa Inspekcja Pracy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Za organizację III Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Bieżące informacje o wydarzeniu znaleźć można na stronie: www.koordynacja.org.

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2838
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1082
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 937
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 582
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 983
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1829
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 678
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 834
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 534
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 976
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 626
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska