Login lub e-mail Hasło   

Pod parasolem miłosci blizniego

Bóg,honor i Ojczyzna dla władzy ważniejsze niż dola kowalskich....
Wyświetlenia: 2.332 Zamieszczono 08/04/2015

W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku ,mimo groźby więzienia rodzice słuchali radia "Wolnena Europa" .W obowiązkowych wiecach,pochodach też uczestniczyli,skandowały " pokój ,Stalin Bierut ,Rokossowski .I tak mijały lata, rany wojenne zabliźniały,z run i zgliszcz powstawało życie nowe , reforma rolna ,elektryfikacja wsi i darmowa oświata zniewalały chłopów ,a   konspira sanacyjna  sarkała -chamu  nie zegarek,mimo chęci z gówna masła nie ukręci.Watahy  zbrojne " Bury""Ogień""Łupaszko" za węgła ,strzałem w potylicę zwolennikom władzy ludowej-wymierzali sprawiedliwość.Pacyfikowali ludność prawosławną we wschodniej Polsce.Pamiętają ich haniebne zbrodnie ludzie z tamtych stron. Solidarnościowa władza stawia im za to pomniki, a ich potomkom profity daje,zakłamuje tak prawdę,młodym mózgi mąci.

Pamiętam też dzień żałoby Stalina i jego portrety z czarnymi szarfami .Wielu ludzi płakało, a ile łkało po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego zadaję sobie pytanie? Stalina przeklinałem za zagładę wujka nad Angarą , za krewnych na Syberii,ale Polskę Ludową cenię za: darmową naukę,opiekę lekarską, za dostęp do pracy we wszystkich zawodach .Takich rarytasów już nigdy nie będzie w obecnej rozmodlonej Ojczyźnie.Widmo bezrobocia i beznadziejna służba zdrowia,butna biurokracja i mafijne,korupcyjne układy świadczą o czarnej przyszłości dla Kowalskiego. Kiedyś pod wpływem Wolnej Europy" podniosłem rękę na władzę ludową, za kratą więzienną zrozumiałem swój błąd . Władza i sprawiedliwość-to jak niebo i ziemia .Przeciw wiatrowi nie nadmuchasz,na czyim wozie jedziesz temu piosenki śpiewaj mówił mnie wtedy skazaniec w celi .

Wartości katolickie,krzyże i kapliczki w gmachach państwowych w konfrontacji z nagą prawdą funta kłaków nie warte! Oligarchia finansowa i wasale kościoła pomiatają ubogimi podatkami  ich gnębią.Nie uiścisz haraczu za usługi komunalne na bruk wyrzucą,odetną gaz,wodę,elektryczność.Bezdomnych,bezrobotnych,zdesperowanych i uzależnionych,chorych psychicznie błąkających sie po kraju za "komuny" nie widziałem.Pijaka glina do żłobka odstawiała,a chuliganów,nierobów do pracy pędziła.

Protekcja jak ośmiornica dławi dziś uczciwość,a fundacje ,spółki ,banki są wylęgarnią przekrętów i zapleczem kasowym zdeprawowanych polityków! Teraz my kurwa....rządzimy "mawiał jeden z nich-Kaczyński. Zgarniał oszczędności naiwnych emerytów ze SKOK-ów ,w tym i moje wieloletnie zyski z lokat .Za "komuny" takich  na stryczek posyłali.Pamiętam afery w zakładach mięsnych ,skórzanych- nie było po miłuj ,partyjnych i zasłużonych skazywali .A dziś,za poręką władzy, kościoła łotry na wolności, kolejne montują zabory mienia... Skurwiele , skropione wodą święconą ,w majestacie prawa tuczą dupska kosztem podatnika i kupczą jego życiem .Komuna na talerzyku im władzę dała, w cieniu krzyża budują dziś imperia finansowe!Kto rozliczy ich majątek?Sejm ,Najwyższa Izba Kontroli?Tam sami swoi,kruk,krukowi oko nie wykuli! Ich dziadkowie mordowali tych co kraj z ruin dźwigali- dziś są bohaterami ,a żołnierzy z pod Lenina zbrodniarze.Lata szybko mijają, młodzi , co wtedy było nie znają ,wchodzą w skorumpowane kolejne fundacje , w luksusowych gabinetach uczą sekretarki pod biurkiem po francusku rozmawiać, koniaki chlają i kowalskich tez w dupie mają.Nacjonaliści -zwolennicy "Burego","Ognia"   podobne  mają  gniazdka wygodnego bytu" . Budowniczych zaś  ojczyzny ludowej ,Generała Jaruzelskiego  po śmieci opluwają!. Jeśli masz rodowód komucha ,a pracujesz  u takich "patriotów", powieś nad biurkiem JP2 , broń księży pederastów ,wspieraj kościoły ,a dożyjesz renty w dupę nie kopnięty! Bierz przyklad z tych co czerwone legitymacje na różance zamienili,śluby kościelne pobrali !Kwaśniewski,Miler żyją jak pączki w maśle .Pokorne ciele dwie matki ssie.Księża modlili się za pomyślność cara i Hitlera, im wojna - krowa dojna , wielu " spółkowało" z ubekami . Dostawali talony na samochody.blachę miedzianą na dachy świątyń, na zachód paszporty .Bóg z diabłem sztamę trzymał od zarania , Eiobę i jego rodzinę wspólnie dupczyli ,gdzie biznes,władza człowiek zerem.Transformacja solidarnościowa to udowodniła .Masz głowę i ch-j ,to kombinuj- powiedział Kwaśniewski wchodząc z żoną do Watykanu.Kuperkiem   kręciła , świeciła  kolankami , rozdawała uśmiechy jadąc ulicami Warszawy z JP2. Takie nogi i uroda-bida ich  nie ubodzie szemrano i skandowano Karol, Jolka ,Olek .

Prezydentem   , premierem  dwie kadencji lub wieloletnim parlamentarzystą potrafi być tylko cyniczny kłamca.Polityka kurwa.Uczciwość  tylko w przemówieniach, deklaracjach wyborczych!Tam   kandydaci do żłobu  miłością bliźniego   płoną  , potem

 Kalskiego w dupie mają.Salutują  klechom i wielkiemu bratu za oceanu, -władza i  kasa u nich się tylko  liczą ! Nawet  po trupach do  tego idą Władza wszak  od boga   pochodzi , jego ziemscy namiestnicy     udowodnili to inkwizycją świętą,wyprawami kryzowymi,ognie i mieczem wpajali od wieko tę prawdę!

A sumienie ,uczciwość to bajeczka malutkim!

Prawdę tę dzieciom przekaż-radził kiedyś ojciec.!Od wieków na cudzym chuju do raju tacy jadą. A sumienie zapytałem?Bajeczka dla maluczkich ripostował! Bezrobocie i wzrost kosztów utrzymania Wałęsa, święty Wojtyły nam sprezentowali , w śmietnikach ubodzy i pokornego serca szukają jadła, ich - noclegownia ławeczki w parku, klatki schodowe ,im medialny najazd Putina, rusofobia zwisają . Colorado obiecane do bólu czują ! Gorsze niż sanacyjne.Wywodzi się bowiem w większości z byłej klasy chłopsku-robotniczej, przechodzi na kolejne kadencje władzy. Latorośl już wie,że - mordercy,ciemniaki są tylko na wschodzie, a Polacy i Jankesi cacy ! Paralogiczne środki medialne serwują " tę prawdę " , nawołują wprost do linczu "elita zaś polityczna straszy wojną ,a mundurowi ostrzą szabelki.W tej psychozie ukrywa się niecne machlojki , montuje się nowe nadużycia .Święte krowy od niepamiętnych lat bezkarnie kiwają tak naród. Złote góry obiecane - to upokarzające kolejki do lekarza ludzi starych ,z każdym rokiem wydłużają wzdłuż Wisły biegu.

Chciałbym,żebyś i ty skurwielu z nietykalnej elity w niej stanął i ducha  wyzionął jak mój rówieśnik,kumpel. Przed zmartwychwstaniem zbawiciela-w postny piątek zipnął!  Po cichutku,bez fanfaronów.Gdyby tak Kopacz ,premier  - walnęła w kopyta-na mszę dałabym  dziękczynną -sepleniła  babuleńka za moimi plecami!A dyby ten co na drugą kadencję do żłobu pcha -to radocha byłaby w kraju - ripostował  kulawy emeryt!

Przeciwnicy życzą i mnie  tego  -odparłem ,jestem rybą,płynę pod  prąd,ale  i nie wierzę  katolickiej  miłości bliźniego  , w pobliskim kościółku,kiedy to mówiłem  dzwony nawoływały  do modlitwy,a mój kumpel leciał do bozi .Alleluja i do przodu ,a miejsc pod ziemią nie brakuje,chociaż -drożeją jak wszystko  ,Polak ..obojętnieje  na wszystko stojąc w takiej kolejce .słyszałem  czyjś głos za plecami..

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1605
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1320
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 402
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 913
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  08/04/2015

Czego narzekasz! Masz ciepła wodę w kranie i ominął Cię kredyt we frankach tylko dla znajomych królika.

@swistak: Z wodą w kranie mętną, nie filtrowaną raczysz kowalskim żyć i dziękować za to bogu,kosciołowi?

  myaruk,  14/04/2015

Dla Pana Polska czy Polacy w okresie 1945-1989 to albo ci co rzadzili czyli komunisci albo jakies niedobitki sanacji i kler- tak pokrotce wygladal Pana swiat w komunizmie. Potem Polska ( ale wlasciwie neiwiadomo kto ) zrzucila jarzmo sowieckie i poszla na droge "na zachod". Dla przecietnego Kowalskiego zaczelo sie zycie jak na dzikim zachodzie gdzie panuje prawo dzungli. Ludzie zostali na lodzie i ...  wyświetl więcej

@myaruk: Dzięki za obszerny komentarz-można polemizować i wyjaśniać problem podzielonej ,rozdartej świadomości ,poglądów kowalskich

  Kitek,  14/04/2015

Panie Szymonie! Dziś już się nie pisze "Bóg, Honor, Ojczyzna", tylko "Bóg, Honor, Ojcowizna".

@Kitek: Dziękuje ,masz rację,pozdrawiam Pana

  Kitek,  15/04/2015

@_serpico_: Ja też wychowałem się w PRL. Gdzie I jak? - może kiedyś powiem, a dziś tylko tyle, że nie w sielance. Mimo wszystko skończyłem studia I jakoś żyję. Mój znajomy starszy ode mnie o ponad 20 lat, kiedyś zapytał mnie retorycznie: kiedy było lepiej? – za ostatniego cara mój ojciec chodził do szkoły tylko cztery miesiące, bo go na to nie było stać, a po II wojnie za Stalina, ja i dwie moje siostry skończyliśmy studia.

  Kitek,  15/04/2015

@_serpico_:Ja też nie miałem żadnych punktów. Nigdy też nie należałem do Związków Zawodowych ani do partii.

Do autora i komentujäcych.Dzień Dobry.Artykuł przeczytałem.Cytat:" Polskę Ludową cenię za: darmową naukę,opiekę lekarską, za dostęp do pracy we wszystkich zawodach."Tak.Potwierdzam.
Oświata ,Służba Zdrowia jak i anty rodzinna polityka w Polsce 2015 wyrzuca mieszkańców Polski z Polski.Exodus trwa, banicja trwa a tymczasowy rząd z tymczasową opozycją kpią sobie z mieszkańców Polski jak przyst ...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: Żadna nowość - dorwać się do koryta i żreć ile się da razem z kolegami i rodziną - a niech mają i jedzą!

Warto odciąć się od tego robić we własnym zaciszu i spokoju ducha to, co musimy czy lubimy robić zachowując przy tym zdrowy rozsądek.

W Polsce odczujemy zmiany dopiero wtedy, gdy więźniowie nie będą traktowani lepiej niż pacjenci a władza zacznie ponosić odpowiedz

...  wyświetl więcej

@SZKOLENIA.COM: :Pod każdym Twoim słowem podpisuję się-pozdrawiam

@Marek Lipski: Panie Marku,a ja dziękuję Panu za soczysty komentarz-pogłębił on sedno mojego artykułu

@_serpico_: to może postaraj się o dostęp do badań tomografem lub rezonansem. W moim przypadku (osoba mi bliska) miała mieć koniecznie zrobiony rezonans głowy, poszła załatwić termin (sprawa pilna napisana na skierowaniu) i wizyta za ok. 9 miesięcy! Okazało się, że w laboratorium pracował znajomy jakiegoś sąsiada i nagle okazuje się, że terminów w cholerę do wyboru a okres oczekiwania może wynieść ...  wyświetl więcej

@_serpico_: nie twierdze, że PRL był lepszy, miał swoje dobre strony ale więcej tych złych. Natomiast nie wmówisz mi i innym, że to co robią i jak się zachowują politycy jest normalne? Że normalne jest to, że obywatel we własnym kraju czasem (żeby nie powiedzieć, że często) czuje się jak śmieć przez to jak państwo (służby państwowe) go traktują, że normalne jest, iż władza jak i urzędnicy zapomnie ...  wyświetl więcej

  kamil30,  16/04/2015

@SZKOLENIA.COM: Mamy takich polityków na jakich zasługujemy bo są odbiciem nas samych. Wielu ludz narzeka na władzę, że matacze, oszuści i złodzieje ale jak sami dostają się do stołka to zachowują się tak samo co daje dowód, że wielu Polaków ma dokładnie taką samą mentalność jak elity, politycy. Jak Kalemu ukraść krowę to źle ale jak Kali kradnie to już ok -taka jest niestety polska mentalność. ...  wyświetl więcej

@kamil30: bo jak nie będą tak samo się zachowywać, to ich odsuną od koryta a my tylko możemy popatrzeć i albo się pośmiać albo lamentować

  kamil30,  16/04/2015

@SZKOLENIA.COM: Takie usprawiedliwienie jest dla mnie chore- jeśli ktoś usprawiedliwia takie postawy to tylko potwierdza się moja tezę, że Polacy są tacy sami jak politycy. Bo tak można tłumaczyć wszystkich polityków, żę weszli między wrony i musieli krakakać jak i one - ale wtedy nie można także oceniać polityków bo przecież to niczyja wina - chory relatywizm.

@kamil30: ale tak właśnie się dzieje! Jak nie kwiczysz ze świniami przy korycie tak jak one to wypadasz. A ci co stoją z boku (wyboru) nie mają nic do gadania, ci przy korycie upomną się o nich mniej więcej 12 miesięcy przez następnymi wyborami bo przecież ktoś na nich te głosy musi oddać a nie zrobi tego za darmo. Trzeba właśnie po 3 latach rządów zbudować te kilka km autostrady, trzeba dać tym pracownikom podwyżkę po tych trzech latach itd.

Rzeczywistość :-)

  kamil30,  16/04/2015

@SZKOLENIA.COM: Taki pogląd jaki prezentujesz uważam za chory. To, że tak jest nie znaczy, że można to usprawiedliwiać. To tylko pokazuje, że Polacy maja taką samą mentalność jak politycy.

@kamil30: a jaki uważasz za zdrowy? Ciągłe narzekanie na polityków i politykę?

Mój pogląd jest taki - polityka to bagno w którym tarzają się świnie, które były jeszcze ludźmi zanim nie dostrzegli wielkiego biznesu w polityce. Gdy dostrzegli ten biznes i możliwość wysokich zarobków, stwierdzili "po cholerę mamy tymi polaczkami się zajmować skoro tutaj mamy tak dobrze? Pomyślimy o nich przed

...  wyświetl więcej

@kamil30: "To, że tak jest nie znaczy, że można to usprawiedliwiać." - ja tego nie usprawiedliwiam!
Uważam to za coś wysoce niemoralnego, niegodnego człowieka i pełnionej funkcji a jak o tym teraz piszemy to rzygać mi się chce na samą myśl! Nikogo na górze nie usprawiedliwiam i nikogo nie bronię!

Moje spostrzeżenia są opisem tego co widzę a nie usprawiedliwieniem.

  kamil30,  16/04/2015

@SZKOLENIA.COM: Ok - przepraszam za złą ocenę ale jeśli w kraju ma być dobrze to nie można mówić, że jeśli wejdzie się między wrony to trzeba krakać jak i one bo to jest wspieranie obłudy.

@kamil30: a co ja poradzę na to, że ci co chcieli coś zmienić wypadli z obiegu bo inne wieprze nie godzili się na zmiany, które miałyby służyć obywatelom? Albo każdy robi to co cała reszta albo jest wywalana za drzwi. Nic z tym nie zrobisz, zrobić może tysiące wyborców, którzy zagłosują może na zupełnie kogoś innego - na partię tworzoną z ludzi nie skrajnych opcjonalnie, nie uwikłanych w afery, lu ...  wyświetl więcej

@kamil30: Jesteś wielki,pozdrawiam

@_serpico_: "na drugą czekałem 12 miesięcy" - jesteś zadowolony, że tyle czekałeś mimo, że zapewne mnóstwo kasy w podatkach na służbę zdrowia odprowadziłeś?

"Ja się Ciebie nie pytam czy Ty masz jakieś informacje na temat więziennictwa , ja się Ciebie pytam , czy byłeś w więzieniu." - znam kogoś kto był a z rozmowy z jeszcze innymi najczęściej słyszę "jakbym miał wrócić za kraty, nie miałby

...  wyświetl więcej

@_serpico_: Miałbym większą,gdyby nie tę przefarbowany na prawicowca skurwiel nie zlikwidował starego portfela,a gorliwi solidaruchi nie zniszczyli,albo nie zatracili dokumentacji pracy,a te obecne podwyżki emerytur w podhodowaniu z nagrodami i placami biurokratów z ZUS-to porostu kpina i na takich skurwieli mam głosować?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska