Login lub e-mail Hasło   

Stłuczka? Dzwoń do swojego ubezpieczyciela!

Co drugi kierowca, w przypadku stłuczki, obawia się problemów związanych z likwidacją szkody przez ubezpieczyciela, którego nie zna.
Wyświetlenia: 636 Zamieszczono 09/04/2015
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Zdecydowanie bezpieczniej czujemy się, gdy formalności możemy załatwić z towarzystwem, w którym mamy swoją polisę. Teraz jest to możliwe dzięki systemowi BLS.


W ramach Polskiej Izby Ubezpieczeń wypracowany został system Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS), do którego przystąpiły towarzystwa stanowiące niemal 70% rynku ubezpieczeń. Działa on już od 1 kwietnia. System ten daje poszkodowanym kierowcom możliwość zgłoszenia stłuczki czy kolizji drogowej bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela. Nie muszą - jak dotąd - szukać kontaktu do ubezpieczyciela sprawcy.

Jak działa BLS

To bardzo wygodne rozwiązanie uwzględniające preferencje kierowców. Stłuczka czy inna kolizja drogowa to najczęściej bardzo stresujące zdarzenie, w którym najchętniej korzystamy z pomocy kogoś zaufanego, zapewniającego poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Naturalnym w takiej sytuacji jest więc skorzystanie z pomocy ubezpieczyciela, którego sami wybraliśmy. TUiR WARTA już od ponad roku stosuje procedury bezpośredniej likwidacji szkód w ramach swojej polisy OC KOMFORT.

- Z punktu widzenia klientów, korzystanie z usług swojego ubezpieczyciela jest bardziej naturalne i zwiększa poczucie bezpieczeństwa. – mówi Rafał Stankiewicz, wiceprezes TUiR „WARTA” S.A. odpowiedzialny za likwidację szkód. - Ponad 70% osób badanych na zlecenie Warty zadeklarowało, że w razie stłuczki spowodowanej przez innego kierowcę wolałoby zgłaszać szkodę do towarzystwa, w którym mają swoją polisę. Na tą potrzebę odpowiada właśnie system bezpośredniej likwidacji szkód. Daje on klientowi możliwość wyboru ubezpieczyciela, który zapewni mu najlepsze wsparcie po wypadku i sprawną likwidację szkody.

Bezpośrednio i szybciej


Około 50% spraw zgłoszonych przez klientów Warty, chcących skorzystać z usługi bezpośredniej likwidacji szkody, zostało zamkniętych w ramach tzw. szybkich ścieżek, czyli bez oględzin rzeczoznawcy. Nie było więc konieczne umawianie się z ekspertem, który na miejscu przeprowadzi oględziny samochodu. W ostatnim czasie Warta zaczęła stosować specjalną aplikacją, która pozwala na dokonanie oględzin samochodu on-line, za pośrednictwem smartfona lub tabletu osoby ubezpieczonej. Zdecydowanie usprawnia to działania i jest dużo wygodniejsze dla klientów towarzystwa.

Jakość warta ceny

Poszukując OC po 1 kwietnia, warto pamiętać, że jest to ubezpieczenie dla nas. To my skorzystamy z pakietu usług, gdy jesteśmy poszkodowani w wypadku przez innego kierowcę. W pakiecie ubezpieczeniowym, takim jak np. Warta OC Komfort można liczyć nie tylko na usługę bezpośredniej likwidacji szkody. Warta organizuje też holowanie czy samochód zastępczy i pokrywa koszty z tym związane, co nie jest standardem w rynkowym systemie BLS. Refunduje też koszty parkowania, dodatkowego badania technicznego czy wypłaca odszkodowanie za zniszczony w wypadku bagaż. Warto więc porównywać oferty i wybierać te, które dają większy komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Podobne artykuły


25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1721
21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3313
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2508
20
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2716
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1478
11
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3482
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10828
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 11352
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 66569
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6054
18
komentarze: 13 | wyświetlenia: 28255
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10221
13
komentarze: 17 | wyświetlenia: 12726
4
komentarze: 1 | wyświetlenia: 18993
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska