Login lub e-mail Hasło   

Biblia - mity, czy przesłanie Boga?

Bóg jest jedynym bytem, który aby rządzić, wcale nie potrzebuje istnieć
Wyświetlenia: 6.229 Zamieszczono 11/04/2015

W naszych czasach nazywanych przez wielu gorliwych katolików "cywilizacją śmierci"  w wielu krajach zniesiono karę śmierci lub wprowadzono zwieszenie jej wykonania, wychodząc z założenia, że jest zbyt okrutna i bardziej przypomina zemstę niż karę i zastępuje ją dożywociem.

Nawet za wstrząsające opinią publiczną zbrodnie sąd wymierza karę 25 lat pozbawienia wolności jeśli są przesłanki, że sprawca może się resocjalizować.

Religia to narzędzie, które stawia tezy, by potem poprzez narrację tym tezom bezlitośnie zaprzeczać.  Biblia jest podobno dziełem samego Boga. Zacznijmy od tez, które nie budzą wątpliwości wśród jego wyznawców.

BÓG JEST MIŁOŚCIĄ.
BÓG JEST WSZECHMOCNY.
BÓG JEST WSZECHWIEDZĄCY.
BÓG JEST DOSKONAŁY.

Mamy zatem cztery niepodważalne tezy.

Wszelkie inne cechy jak mądrość, sprawiedliwość, roztropność, itp są pochodną wynikającą z tych czterech.

Genialni szachiści potrafią przewidzieć kilkanaście ruchów przeciwnika, Mendelejew opracował swoją tablicę pierwiastków na długo przedtem, zanim zostały one w ogóle odkryte. Kilka miejsc pozostało jeszcze do wypełnienia. 

Plutona odkrył amerykański astronom, Clyde Tombaugh w 1930 XX r, mimo, że jest do tej pory niewidoczny z naszej planety, Udowodnił, że musi w naszym układzie słonecznym istnieć ciało o określonej masie, krążące na określonej orbicie. Inaczej orbity pozostałych planet byłyby inne. Dziś istnienie Plutona nie tylko nie ulega wątpliwości, ale udało się odkryć, że posiada księżyce.

Tym i innym geniuszom daleko do Boga, nie dorastają mu do pięt. Mam zatem prawo przypuszczać, że Bóg doskonale potrafi przewidzieć skutki jakichkolwiek działań,w tym własnych. Jest bytem, którego nie dotyczą prawa fizyki, natury i czasu, cokolwiek byśmy przez to rozumieli.

Zacznijmy od raju.

Bóg tworzy Adama z prochu ziemi. Główny produkt został stworzony, a potem Bóg z jego żebra stworzył niewiastę. To był już taki odpad poprodukcyjny, choć z reguły ładniejszy od pierwowzoru. Biegają sobie Adam z Ewą nadzy, zajadają smaczne owoce, beztroska i sielanka. Dookoła dobro, dobro i samo dobro. Bóg ustanawia jednak pierwszy zakaz. Sadzi drzewo dobra i zła i nie pozwala im na zjadanie jego owoców. Przestrzega ich, że spotka ich za złamanie tego zakazu śmierć.

Dwoje ludzi o mentalności dzieci. Nie mają żadnych doświadczeń. Zło, śmierć to dla nich pojęcia abstrakcyjne. Nigdy tego nie doświadczyli. Równie dobrze można im było powiedzieć, że spotka ich ble, ble, ble.

Czuły, kochający ojciec stawia dwoje dzieci przy ruchliwej szosie i zabrania im wchodzenia na jezdnię. Ostrzega ich przed śmiercią. Po czym odchodzi. Dzieci przestrzegają zakazu aż do momentu, gdy pojawia się szatan przebrany za węża. Prowokacja się udaje.

Wszechwiedzący Bóg nic nie wiedział o knowaniach szatana. Jest zaskoczony. Wpada w gniew.

Gniew Boga to dość absurdalne pojęcie. Gniew jest emocją wynikającą z frustracji. Frustracja jest wynikiem bezsilności. Nigdy nie występuje, gdy coś jest zgodne z naszymi oczekiwaniami. Nawet poważne przykrości jeśli zostały przewidziane rodzą raczej smutek niż gniew.

Wpierw Ewa poznaje zło tego świata. Adam za jej namową też zeżarł ten owoc, ale się chyba dogadali z Bogiem jak facet z facetem, bo nie musi rodzić w bólach, tylko orać w pocie czoła. Zawsze lżej.

Bóg każe im się rozmnażać i czynić ziemię poddanną. Płodzą dzieci. Między innymi Kaina i Abla. Kain zabija Abla, a potem ma żonę i potomstwo. Skąd tę żonę wytrzasnął. Tego nie wie nikt. Chyba któraś siostra rodziła mu kazirodcze dzieci, a może Ewcia. Tak, czy inaczej jesteśmy skażeni grzechem pierworodnym.  I dobrze nam tak. Skoro dajemy sobie wmówić bzdury.

Istotą religii jest tworzenie poczucia winy i strachu. Bez tego nie ma rządu dusz.Mity nie wzbudzają we mnie poczucia winy.

 Potop

Stwórca (przypomnijmy raz jeszcze WSZECHWIEDZĄCY I WSZECHMOCNY) po czasie jest sfrustrowany i zaskoczony tym co wyrabiają jego stworzone na jego obraz i podobieństwo istoty. Jest zupełnie bezradny. Postanawia zniszczyć świat.

Pojawili się "synowie Boży" zwani gigantami, którzy płodzili dzieci z ludzkimi kobietami. Prawdopodobnie aniołkowie też zasmakowali w seksie i sfruwali na ziemie w poszukiwaniu uciech cielesnych. Wszystko wymknęło mu się z pod kontroli.

Jedynym sprawiedliwym na ziemi był Noe. Jemu i jego rodzinie Bóg daje szanse na przetrwanie. Rodzina liczy razem 8 osób. Każe im wybudować skrzynię (zwaną arką) o wymiarach : długość 300 łokci, szerokość - 50, wysokość 30.

Przyjmując, że łokieć to ok. 50 cm mamy obiekt w wymiarach :


150 m X 25 m x 15 m. Kubatura ok 56 000 m3. Dość spory 5 piętrowy budynek.

I rzekł Pan:

"Z wszelkich zwierząt czystych weź z sobą siedem samców i siedem samic, ze zwierząt zaś nieczystych po po jednej parze samca i samicę."

"Bo za siedem dni spuszczę na ziemię deszcz, który będzie padał czterdzieści dni i czterdzieści nocy, by wyniszczyć wszystko, co istnieje na powierzchni ziemi, cokolwiek stworzyłem" kr 7, 2 i kr 7,4

Ośmiu ludzi w siedem dni pakuje do arki ok. 50 tysięcy gatunków ptaków, 5 i pół tysiąca ssaków, w tym endemiczne, tzn. takie które zamieszkują tylko i wyłącznie określone tereny (np. torbacz zwany diabłem tasmańskim zamieszkuje tylko w Tasmanii, niedźwiedź polarny za kołem podbiegunowym. Kangur jedynie w Australii, a panda w Chinach. Jest ich wiele gatunków, w tym płazy i gady.

Świat owadów to ponad milion gatunków (to tylko te, które udało się skatalogować).  Różne źródła podają, iż od 5 do 30 mln gatunków owadów nie zostało jeszcze opisanych naukowo.

W Amazonii dziennie odkrywa się ok. 3 nowych gatunków owadów. Ilość endemicznych idzie w dziesiątki gatunków, w tym wiele jeszcze nieodkrytych.

SIEDEM DNI.  Do tego żywność i paszę dla zwierząt. Z uwzględnieniem łańcucha pokarmowego. Na rok, bo tyle wędrował Noe ze swym dobytkiem po wodach.

W sumie miliony zwierząt z zapasami żywności na rok w kubaturze 56 000 m3 pod opieką  ośmiu ludzi.

Zawsze słyszę argument, że to możliwe, bo stał za tym Bóg.

Relacja o potopie jest relacją Boga (podobno). Jeśli tak, to uczciwy Bóg nie przekazałby półprawd. Zamieścił by wzmiankę, że część zwierząt sam uratował. Nic takiego nie ma. Napisano:

"I spełnił Noe wszystko tak, jak mu Pan polecił". kr 7,5

Świadek przysięga, że będzie mówił prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Wykluczone by Bóg coś ukrywał. Bóg, twórca tak bogatej fauny i flory opowiada te brednie, czy ludzie tamtej epoki, którzy nie mieli zielonego pojęcia o ilości gatunków?

Można wymyślać brednie, ale nie wypada mieszać do tego Boga.

Noe, jedyny mąż sprawiedliwy i jego rodzina został ocalony.

Mniej znane są jego dalsze losy. Otóż tenże sprawiedliwy założył winnicę, potem się nawalił jak szkop i z gołym zadkiem spał w swoim namiocie. Do namiotu wszedł jego syn Cham. Opowiedział o tym braciom, a ci wzięli płaszcz i idąc tyłem, aby nie oglądać gołego zadka przykryli go. Sprawiedliwy gdy się obudził i dowiedział o tym, wpadł w gniew i ............ ukarał wnuka Kanaana oddając go w niewolę innemu z synów. Wnuk poza tym, że był synem Chama w niczym nie zawinił.

Mając około 10 lat byłem pierwszy raz w planetarium. Typowy seans o naszej planecie, układzie słonecznym, galaktykach i niewyobrażalnie wielkim kosmosie. To było dla mnie ogromne przeżycie. Zdałem sobie sprawę ze swej nicości w zderzeniu z kosmosem i Stwórcą. To chyba ukształtowało mój światopogląd. Byt, który stworzył to wszystko musi być nieprawdopodobnie inteligentny. Dlatego potem miałem kłopoty ze zrozumieniem biblii.

Nie uwierzę, że Bóg upajał się smrodem palonych zwierząt i rozdawał łaski. "Woń miła panu" przewija się w biblii w kilku miejscach.

Nie wierzę, że można go zaszufladkować do postaci "trójcy". Jest w takiej postaci jaką uzna za stosowną.

Nie wierzę, że wystarczy skończyć seminarium duchowne i po pokropieniu wodą święconą przez biskupa człowiek ma moc przemieniania chleba w ciało Boga, a wino w jego krew.

Nie wierzę, że ksiądz ma moc odpuszczania grzechów, a jego obecność w akcie pokuty jest konieczna.

Nie wierzę, że można zamknąć Boga w kościele, zakrystii, czy w tabernakulum.

Nie byłem i do tej pory nie jestem w stanie zrozumieć np. poniższej historyjki:

Wieża Babel.

Ludzie mieli jednakową mowę, posługiwali się takim samym językiem. Zaczęli budować wieżę z wypalonej cegły i smoły. Jej wierzchołek miał sięgnąć nieba. Reakcja Boga jest natychmiastowa.

Rzekł:

"Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe cokolwiek zamierzą uczynić" kr 11,6

Pomieszał języki, rozgonił towarzystwo i było po sprawie.

Stwórca, którego dziełem jest wszechświat, w którym nasza galaktyka, jest pyłkiem wystraszył się "ludzkiej potęgi". Stworzył więcej gwiazd niż ziarenek piasku na kuli ziemskiej i poczuł zagrożenie ze strony kilkuset budowlańców?

Zejdźmy na ziemię. Jobs - twórca jednej z największych korporacji świata karze swojego małego synka, który wspina się z kolegami na jego fotel, bo wydaje im się,  że jak tam zasiądą będą zarządzali firmą. Argumentem ma być, że to pycha ludzka została ukarana. Pycha, raczej infantylność i to bez powodu. 


Dziś budujemy wieżowce kilkusetmetrowe, w powietrzu lata setki tysięcy samolotów dziennie, a na orbitach krąży tyle obiektów, że zaczyna być tłoczno. Bariera językowa nie ma już większego znaczenia, ale zdajemy sobie sprawę z ograniczeń naszych możliwości poznawczych. To mieszanie języków przypisywane Bogu to też bujda bez resorów.

Gdybym wskrzesił mojego dziadka i przedstawił mu moją wnuczkę pewnie mieliby spore trudności z porozumieniem się, a przecież jedno i drugie posługiwałoby się tym samym językiem. Bóg dalej się mści?

Bóg tworzy prawo.


Księga Wyjścia 22:17

„Nie pozwolisz żyć czarownicy.”

Próżno szukać definicji czarownicy. Źle babie patrzy z oczu, albo jakaś krowa inie dała oczekiwanej ilości mleka - to wystarczający powód by ją spalić na stosie.

W ten oto sposób, religijne matołki nazywający siebie naśladowcami Chrystusa między XV a XVII wiekiem, zabili kilka milionów kobiet oskarżonych o czary. Przed śmiercią często je torturowano, a potem palono żywcem na stosie. Jako tortury stosowano obcinanie rąk lub nóg, oślepianie lub rozszarpywanie rozpalonymi do czerwoności obcęgami. Podczas tortur odmawiano modlitwy, a po egzekucji ucztowano, radując się z uratowanej duszy.

Te intelektualne miernoty przyjmowały zasadę, że zeznania złożone w trakcie tortur są bardziej wiarygodne od tych, których tortury nie poprzedziły. Torturami wymuszano przyznanie się do winy. Życie straciło też wiele kobiet tylko za to, że leczyły ziołami.


Księga Wyjścia 21:15

„Kto by uderzył swego ojca albo matkę, winien być ukarany śmiercią.”


Księga Wyjścia 21:17

„Kto by złorzeczył ojcu albo matce, winien być ukarany śmiercią.”

Wprowadźmy powyższe prawo najszybciej i bezwzględnie w życie. Nie trzeba aborcji i środków antykoncepcyjnych. Za 50 lat wymrzemy.


Księga Wyjścia 27:29

„Jeśliby wół pobódł mężczyznę lub kobietę tak, iż ponieśliby śmierć, wówczas wół musi być ukamienowany, lecz nie wolno spożyć jego mięsa, właściciel zaś wołu będzie wolny od kary.

Gdy jednak wół bódł i dawniej, i zwracano uwagę na to właścicielowi, a on go nie pilnował,tak iż [wół] zabiłby mężczyznę lub kobietę, to nie tylko wół winien być ukamienowany,  ale też i właściciel jego winien ponieść śmierć.”

Księga Wyjścia 35:2

„Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy (sobota) będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią.

Nie będziecie rozpalać ognia w dniu szabatu w waszych mieszkaniach.”

Wykonujesz zawód wymagający pracy w dzień święty? Jesteś hutnikiem, pilotem wycieczek, kolejarzem, kelnerem, a może księdzem dla którego to czas wykonywania zwiększonych obowiązków?

Masz przechlapane. Nie zaznasz bratku królestwa niebieskiego. Możesz się cieszyć, że żaden religijny oszołom nie wbił ci jeszcze noża w plecy w imię Boga.

Absurdy religijne.

Ortodoksyjni Żydzi zinterpretowali tak nakaz świętowania, że nie wolno im podróżować więcej niż około kilometra. Zakaz nie dotyczy jednak podróży na wodzie (trudno zatrzymać statek na morzu). Znaleźli jednak sposób. Kupują poduszeczki z wodą, kładą na siedzenie samochodu i jadą kilkaset kilometrów z dupskiem na wodzie. Wszyscy zadowoleni, Bóg, Żyd i rabin.

W Wigilię Bożego Narodzenia temperatura na zewnątrz minus 20 stopni. Spróbuj podgrzać karpia na gazie, zapalić święcę, albo broń Boże napalić w kominku. Dobry, miłosierny Bóg da ci popalić. Kufaję na plecy, pilotkę na łeb, rękawiczki i dni święte radośnie święcić, dzwoniąc zębami.

Księga Kapłańska 20:18

„Jeżeli kto obcuje cieleśnie z kobietą mającą miesięczne krwawienie i odsłoni jej nagość, obnaża źródło jej [krwi], a ona też odsłoni źródło swojej krwi, to oboje będą wyłączeni spośród swojego ludu.”

Tu na szczęście jedynie zsyłka na Syberię.

Księga Kapłańska 20:27

„Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie.”

Kamieniołomy pracowały w czasach biblijnych chyba pełną parą.

Księga Kapłańska 23:13-16

„Wtedy Pan powiedział do Mojżesza:

Każ wyprowadzić bluźniercę poza obóz. Wszyscy, którzy go słyszeli, położą ręce na jego głowie. Cała społeczność ukamienuje go. Potem powiesz Izraelitom: Ktokolwiek przeklina Boga swego, będzie za to odpowiadał.

Ktokolwiek bluźni imieniu Pana, będzie ukarany śmiercią. Cała społeczność ukamienuje go. Zarówno tubylec, jak i przybysz będzie ukarany śmiercią za bluźnierstwo przeciwko Imieniu.”

Księga Powtórzonego Prawa 13:7-11

„Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc:

«Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi – jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego – nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa.

Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud.

Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego,który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.”

Wszechmocny i wszechwiedzący byt wyraźnie boi się małego, nic znaczącego człowieczka, który nijak nie może mu w niczym zagrozić. Jeśli jest wszechmocny to nie ma innych bogów, bo nie może być dwóch ośrodków dysponujących wszechmocą. Skąd zatem ten paniczny strach.  A przecież BÓG jest MIŁOŚCIĄ!!!

Miłość cier­pli­wa jest, łas­ka­wa jest. Miłość nie zaz­drości, nie szu­ka pok­lasku, nie uno­si się pychą; nie jest bez­wstyd­na, nie szu­ka swe­go, nie uno­si się gniewem, nie pa­mięta złego; nie cie­szy się z nies­pra­wied­li­wości, lecz współwe­seli się z prawdą.

Stuletnia sparaliżowana staruszka na wózku pomstuje na Obamę. Ten wysyła jednostki komandosów,  głowice nuklearne, flotę i najnowsze myśliwce, angażuje całe społeczeństwo amerykańskie. Pielgrzymki z kamieniami w rękach idą zakatrupić babcie, bo ta usiłowała ich odwieść od przywódcy. Babcia kaput. Media światowe pieją z zachwytu, komitet noblowski przez 10 kolejnych
lat przyznaje Pokojową Nagrodę, Putin wręcza mu Order Lenina. Szał. Wszyscy są zachwyceni i obamobojni. Obama sprawiedliwy, Obama wielki, Obama Miłosierny.

Księga Powtórzonego Prawa 22:13-21

„Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi,zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: «Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa,

wtedy ojciec i matka młodej kobiety zaniosą dowody jej dziewictwa do bramy, do starszych miasta.(...)

Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta,aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie.”

Chrześcijaninie, jeśli twoja żona nie była dziewicą, biegiem do teściów, nie mają dowodów,lecisz po kolegów i kamieniami ją po łbie, a potem po zasiłek pogrzebowy. Bóg tak chce.

Zasady jakimi powinni kierować się chrześcijanie są czyste jak łza. Wszystkie wynikają bowiem z Biblii – Świętej Księgi napisanej przez samego Boga.

Bóg raczej zdania nie zmienił, więc zapewne popełniasz ciężki grzech jedząc zająca, schabowego, albo kurczaka. Nie wspomnę o małżach, ostrygach, rakach. Jadłeś - niebo przepadło,  albo zwymiotuj.


Księga Kapłańska 11:1-8

„Następnie Pan powiedział do Mojżesza i Aarona:

«Tak mówcie do Izraelitów: Oto zwierzęta, które będziecie jeść spośród wszystkich zwierząt, które są na ziemi:

Będziecie jedli każde zwierzę czworonożne, które ma rozdzielone kopyta, to jest racice,i które przeżuwa.

Ale [następujących zwierząt], mających rozdzielone kopyto i przeżuwających nie będziecie jedli: wielbłąd, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - będzie dla was nieczysty;

- świstak, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - będzie dla was nieczysty;
- zając, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - będzie dla was nieczysty;
- wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty.

Nie będziecie jedli ich mięsa ani dotykali ich padliny - są one dla was nieczyste.”

Księga Kapłańska 11:12

„Wszystkie istoty wodne, które nie mają płetw albo łusek, będą dla was obrzydliwością.”

Księga Kapłańska 11:21

„Ale będziecie jeść spośród czworonożnych latających owadów tylko te, których [tylne]  kończyny wystają ponad nogami [przednimi], aby [mogły] skakać na nich po ziemi.”

Czyli pchłami chyba można się opychać.

Księga Kapłańska 11:41

„Wszelkie małe zwierzęta, które pełzają po ziemi, są obrzydliwością - nie wolno ich jeść!”

No i doigrał się wąż za te ekscesy w raju.

Księga Kapłańska 12:3

„Ósmego dnia [chłopiec] zostanie obrzezany.”

"Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano mu imię Jezus, którym je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie". Łukasz 2.21

Obrzezanie w naszej kulturze chrześcijańskiej wywołuje raczej dwuznaczne uśmieszki i żarty.

Księga Kapłańska 13:45

„Trędowaty, który podlega tej chorobie, będzie miał rozerwane szaty, włosy w nieładzie, brodę zasłoniętą i będzie wołać: "Nieczysty, nieczysty!"

Po co leczyć, podrzeć mu ubranie, rozczochrać i kazać mu wrzeszczeć. Bóg tak chce.

Księga Kapłańska 17:12

„Dlatego dałem nakaz Izraelitom: Nikt z was nie będzie spożywał krwi. Także i przybysz,  który się osiedlił wśród was nie będzie spożywał krwi.”

Precz z kaszanką, czerniną i tatarem.

Księga Kapłańska 19:19

"Będziecie przestrzegać moich ustaw:

Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt.
Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna.
Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici."

A teraz zobacz na metce z ilu rodzajów nici zostały utkane twoje spodnie, być może nieświadomie popełniasz zbrodnię przeciwko Bogu !Pszenżyto to nasienie samego szatana. Muł jako potomek konia i oślicy to szatan w bydlęcej skórze.

Księga Kapłańska 19:26

„Nie będziecie jeść niczego z krwią. Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów.”

Wróżki i prestigitatorzy na stos.

Księga Kapłańska 19:27

„Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody.”

No tu ponad 90 % katolików grzeszy niemiłosiernie. Aż dziwne, że Bóg nie rzuca w nich granatami.  Nie grzeszy ta/ten z brodą co wygrał/wygrała Eurowizję. Conchita Wurst. Boków brody nie goli.  Może pójdzie do nieba.

Księga Kapłańska 19:28

„Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan!”

???

Księga Kapłańska 21:13

„Kapłan (...) Za żonę weźmie tylko dziewicę.”

Dlaczego w kościele katolickim kapłan nie może mieć żony? Dziewice im nie odpowiadają?

Księga Kapłańska 21:18-21

„Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga.”

Mógłby zakłócić smród palonych zwierząt. Woń miłą Panu.

Masz wroga i pragniesz zemsty - Bóg ci to ułatwi. Obetnij mu członka, albo gnieć jądra.

Księga Powtórzonego Prawa 23:2

"Nikt kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana."

I List do Koryntian 11:14

„Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy”

Długie włosy są be, długie brody są cacy.

Jak uzdrowić trędowatego?

Księga Kapłańska 14:3-7

„a kapłan wyjdzie poza obóz. Jeżeli kapłan stwierdzi, że trędowaty został uzdrowiony z choroby trądu, to kapłan każe, żeby ten, który ma być oczyszczony, przyniósł dwa ptaki żywe, czyste, kawałek drzewa cedrowego, nitki karmazynowe i hizop. Potem kapłan każe zabić jednego ptaka nad naczyniem glinianym napełnionym żywą wodą. Następnie weźmie drugiego ptaka, żywego, wraz z kawałkiem drzewa cedrowego, z nitkami 

karmazynowymi i z hizopem i zanurzy to wszystko razem z żywym ptakiem we krwi ptaka zabitego nad wodą żywą. Potem pokropi siedem razy tego, który ma być oczyszczony z trądu i w ten sposób oczyści go. A ptaka żywego wypuści na pole.”

Brakuje jeszcze suszonych myszy, rozkładających się nietoperzy, baraniego łoju i odchodów tchórza.

Księga Mądrości 1:15-16

„Bo sprawiedliwość nie podlega śmierci. Bezbożni zaś ściągają ją na siebie słowem i czynem,  usychają, uważając ją za przyjaciółkę, i zawierają z nią przymierze, zasługują bowiem na to, aby być jej udziałem.”

Grzech wiedzie do śmierci.


10 najbardziej ateistycznych państw to:
Szwecja, Wietnam, Dania, Norwegia, Czechy, Japonia, Finlandia, Francja, Korea Południowa i Estonia. Średnia długość życia w tych państwach to 77 lat.

10 najbardziej chrześcijańskich państw na świecie (nie licząc Watykanu):
Namibia, Mołdawia, Armenia, Filipiny, Ekwador, Kolumbia, Wenezuela, Chile, Boliwia i Paragwaj. Średnia długość wynosi: 64 lat

Jakość opieki medycznej, a nie ilość zdrowasiek.

Biblia niejednokrotnie mówi o zakazie kultu wizerunków Boga.

Nie ma wątpliwości, że modlenie się do rzeczy materialnych, klękanie przed nimi, oddawanie im czci, jest GRZECHEM!

Dzięki temu co roku ok. 4,5 mln. pielgrzymów modli się do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, obdarowując ją cennymi wotami w postaci złotej i srebrnej biżuterii.

Mnisi te wota należące do Najświętszej Maryji Panny Zawsze Dziewicy paczkują i wysyłają wielbłądami do nieba. Tam NMP przymierza przed lustrem i się raduje w chwilach przerw pomiędzy modlitwami. Ach jaki śliczny wisiorek, a ta bransoletka,cudowna. I przechodzi to przez ucho igielne.

Zakaz oddawania czci bałwanom skutkuje takimi zachowaniami:

https://www.youtube.com/watch?v=f3fzy4H4VyY

Jak widać ludziom można tak wyprać mózgi, że będą płacić i jeszcze całować po rękach.

Pismo święte i kobiety.

„Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej. Jeśli zaś przeznaczył ją dla syna, to niech uczyni z nią, jak prawo nakazuje obejść się z córkami. Jeśli zaś weźmie sobie inną, nie może tamtej odmawiać pożywienia, odzieży i wspólnego mieszkania. Jeśli nie spełni wobec niej tych trzech warunków, wówczas odejdzie ona wolna bez wykupu.”

Nie ma nic złego w sprzedaniu swojej córki do burdelu, byle nie do Hamburga, bo to obcy naród.

Różnice między mężczyznami, a kobietami znakomicie widać w 12 rozdziale Księgi Kapłańskiej.

„Dalej powiedział Pan do Mojżesza: Powiedz do Izraelitów: Jeżeli kobieta zaszła w ciążę i urodziła chłopca, pozostanie przez siedem dni nieczysta, tak samo jak podczas stanu nieczystości spowodowanego przez miesięczne krwawienie. Ósmego dnia [chłopiec] zostanie obrzezany. Potem ona pozostanie przez trzydzieści trzy dni dla oczyszczenia krwi: nie będzie dotykać niczego świętego i nie będzie wchodzić do świątyni, dopóki nie skończą się dni jej oczyszczenia.

Jeżeli zaś urodzi dziewczynkę, będzie nieczysta przez dwa tygodnie, tak jak podczas miesięcznego krwawienia. Potem pozostanie przez sześćdziesiąt sześć dni dla oczyszczenia krwi.”

Tak więc z Biblii wynika, że dziewczyny/kobiety są 2 razy bardziej nieczyste od mężczyzn! Jaka precyzja obliczeń.


A teraz wyobraź sobie, że z jakiś powodów uczestniczysz w bójce ze swoim bratem. Twoja żona chcąc ci pomóc, pociągła bijącego za krocze.

„Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości.”

Chrześcijaninie pamiętaj masz odrąbać jej rękę.

"Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim."

Biblia nie raz stawia mężczyznę nad kobietą. Sam Bóg emanuje seksizmem.

Ale dlaczego właśnie kobiety?

No bo to Ewa skusiła Adama do grzechu.

Jak chrześcijanie wypełniali taką wolę Boga?

A no w II wieku Klemens z Aleksandrii
„Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą”.

W VI wieku filozof Boethius: " kobieta jest świątynią zbudowaną na bagnie."

Jeszcze w tym samym wieku biskupi na soborze w Macon, głosowali czy kobiety mają
duszę.

Odo z Cluny :  „obejmować kobietę to tak jak obejmować wór gnoju”.

św. Tomasz z Akwinu: „nic bardziej wadliwego nie było zrobione w pierwszym stworzeniu rzeczy; kobieta
nie powinna być wtedy stworzona”.

Czymże jest mój artykuł w porównaniu z krytyką świętego. Dzieło Stwórcy zdewaluawane  doszczętnie.

„Kobieta ma się do mężczyzny tak, jak rzecz niedoskonała i ułomna (imperfectum, deficiens) do rzeczy doskonałej (perfectum)”.

Ortodoksyjni Chrześcijanie, twierdzili że kobiety są winne wszystkich grzechów, a Luteranie pisali rozprawy teologiczne, czy w ogóle są istotami ludzkimi.

Papież Pius II:
„Gdy widzisz kobietę, myśl, że to diabeł! Jest ona rodzajem piekła”.

Teolog katolicki – Ries
„Kościołowi katolickiemu i tylko jemu zawdzięcza kobieta chrześcijańska swą prawdziwą godność."

"Dlatego jest słuszne i sprawiedliwe, że również kobieta okazuje swą wdzięczność
kościołowi”

Do tej pory najwyższym wyróżnieniem w kościele dla mniszki jest pranie kardynalskich gaci. Życie w celibacie spowodowało nieodwracalne zmiany w mózgach tych panów.  A może baby dały im tak w kość, że zostali mnichami.

Bóg jest: miłosierny pod warunkiem, że nie wchodzi mu się w drogę i przestrzega jego zasad, co nazywa wolną wolą.


W jaki sposób Chrześcijaństwo opanowało prawie pół świata i dziś jest największym systemem wierzeń na świecie?No i w jaki sposób utrzymało się przez 2 tysiące lat? W bardzo prosty sposób, stosując kilka  sztuczek.

Krucjaty.

Krucjaty, Wyprawy Krzyżowe, czyli wojny Chrześcijan przeciwko innym religią, były prowadzone od VIII do XV wieku. Celem było odzyskanie terytorium, wzbogacenie kościoła poprzez grabieże i nawrócenie (podporządkowanie) miejscowej ludności.

Chrześcijaństwo dysponowało ogromnym wojskiem, często zatem dobrowolnie przechodzono na ich wiarę. Wybierano chrzest zamiast egzekucji.

W 638 r. Szósty sobór w Toledo nakazał przymusowe ochrzczenie wszystkich Żydów w Hiszpanii.

Nie był to jedyny taki przypadek, gdzie siłą chrzczono niewiernych.

Gdy w 1492 roku Kolumb odkrył Amerykę, inkwizycja szybko dotarła również tam. Misjonarze, mający podobno nauczać wiary w Chrystusa zabijali Indian, którzy nie chcieli przyjąć chrześcijaństwa.

Przed głoszeniem słowa bożego w Meksyku żyło 11 milionów Indian, po 100 latach - 1,5 miliona. Jak przybyli misjonarze mieli biblię, a Indianie ziemię, kazali Indianom zamknąć oczy i wspólnie się modlili, po modlitwie misjonarze mieli ziemię, a Indianie biblię.

Jose de Anchieta – portugalski misjonarz zwykł mawiać „Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje”. Delikatnie mówiąc miał na sumieniu wielu indian.

Papież Jan Paweł II przeprowadził beatyfikację misjonarza nazywając go „Apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy i siebie samego.”  Dziś żelazny Jose de Anchieta jest błogosławionym Kościoła Katolickiego.

Interes korporacji zwanej kościołem jest najważniejszy.


”Nie wiem, ile wytworzyliśmy niedorzecznych kodeksów postępowania i bezsensownych wierzeń religijnych; nie wiem też, jakim sposobem wryły się tak głęboko we wszystkich krajach świata w umysł człowieka; warto jednak zaznaczyć, że wierzenie wpajane w pierwszych latach życia, gdy mózg jest wrażliwy, staje się niemal instynktem; a zasadniczą cechą instynktu jest to, że się go słucha niezależnie od tego, co mówi rozum.” - Karol Darwin.

Widmo piekła.

„Religia jest oparta przede wszystkim i głównie na strachu.” Bertrand Russel

Piekło to miejsce gdzie grzesznicy będą się smażyć przez wieczność, bo jak inaczej można zmusić ludzi do wiary, jak nie poprzez strach przed wiecznym bólem?

Miłosierny wymyślił karę wiecznych tortur. Mamy wolny wybór, albo podporządkować się, albo miliardy lat tortur za takie zbrodnie jak na przykład brak spowiedzi. To nic, że wyznałeś Bogu swe grzechy. Nie było przy tym przedstawiciela KK w osobie księdza. Spowiedź nie ważna, brak sakramentu i szlaban.

Łagodzi to dogmat o czyśćcu wprowadzony na soborze Florenckim i Trydenckim w XV i XVI w. Od tej pory grzesznicy po pokucie, mogą trafić do nieba, a Bóg stał się miłosierny,przynajmniej w sprawie nieba. I jest jeszcze jedna korzyść. Można iść do księdza i dać na mszę (co łaska, nie mniej niż ...) i duszyczka w czyśćcu po wieczornym apelu może przesunie się o jedno miejsce, albo i nie. Kart gwarancyjnych nie dają.

Nauka jednak zaczynała kłócić się z biblią. Co zrobił kościół? To co umie najlepiej.

W 1600 roku na stosie został spalony Giordano Bruno, gdyż głosił że wszechświat jest nieskończony i jednorodny, 33 lata później Galileusz cudem uniknął spalenia na stosie za głoszenie zasady heliocentryzmu, potwierdzającej teorię Kopernika.

W 1990 roku, Joseph Ratzinger - wtedy jeszcze kardynał - oświadczył w Parmie:

"proces kościelny przeciwko Galileuszowi był uzasadniony i sprawiedliwy".

Sam Mikołaj Kopernik miał problemy z kościołem. Jego dzieło „O Obrotach Sfer Niebieskich” zostało wpisane do indeksu ksiąg zakazanych w 1616 roku i spędziło tam 123 lata.

To nic, że zrozumieli to dzieło wszyscy, łącznie z Kubusiem Puchatkiem i Koziołkiem Matołkiem. Kościół był nieugięty, a Kopernik wyklęty. To w niczym nie przeszkadza, aby uznawać papę  za nieomylnego.

Sam indeks ksiąg zakazanych zawierał ponad 4 tysiące tytułów ksiąg zakazanych z różnych przyczyn, najczęściej była to herezja, polityczna niepoprawność, lub problematyka seksu .Za posiadanie takiej książki można było stracić życie.

Niesławny Indeks Ksiąg Zakazanych został zawieszony (nie odwołany) dopiero w 1966 roku.

Zastanów się, czy aby na pewno osiągniesz zbawienia poprzez ślepą wiarę i bezwzględne posłuszeństwo wobec książąt kościoła.

Rozum bez wiary prowadzi do pychy, ale wiara bez rozumu do rozpaczy.

Biblia jet pełna sprzeczności i ocieka krwią. Posługując się nią można usprawiedliwić każdą zbrodnię. Jeśli wierzysz w takiego Boga twoja sprawa. Mój Bóg nie ma z nią nic wspólnego, podobnie jak z żadną inną religią.

Kto sobie kpi z Boga. Na pewno nie ja.

Na koniec puenta składająca się z dwóch przeciwstawnych na pozór pozycji - ateisty i świętego.


„Bóg jest jedynym bytem, który aby rządzić, wcale nie potrzebuje istnieć” - Charles Baudelaire


Ponieważ nie możemy stwierdzić, czym jest Bóg, lecz jedynie czym Bóg nie jest, a więc nie możemy rozważać, jaki Bóg jest, ale tylko, jaki nie jest.  - św. Tomasz z Akwinu — Przebudzenie (Milczenie)

Podobne artykuły


386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 416828
113
komentarze: 102 | wyświetlenia: 21701
104
komentarze: 232 | wyświetlenia: 49638
65
komentarze: 127 | wyświetlenia: 28517
53
komentarze: 63 | wyświetlenia: 26900
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 39243
45
komentarze: 11 | wyświetlenia: 17734
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6557
35
komentarze: 46 | wyświetlenia: 7310
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6605
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3419
32
komentarze: 24 | wyświetlenia: 7362
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3477
28
komentarze: 28 | wyświetlenia: 25119
27
komentarze: 15 | wyświetlenia: 4530
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

@ Hamiltonie - Jutro odniosę się do tekstu bo dzisiaj padam. Skrytykuję jedynie tytuł, który zakłada "albo, albo" typowy czarno- biały, zero - jedynkowy podział, prawda - kłamstwo, mit, bajka - przesłanie Boga. Nie ma w tym miejsca na nic pośrodku - na to, że w sporej mierze może to być wymysł człowieka, kościelnych edytotów, ale także częściowo oryginalne słowa Jezusa, boskiego posłannika, święte ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  11/04/2015

Chore ambicje, pycha, mania wielkości, urodziły nienawiść, którą jak wścieklizną zaraża Lucyfer tych co rozumowo i zmysłowo ignorując Boga, kolaborują z Księciem Ciemności. Tylko Bóg decyduje w jakim momencie życia obdarować człowieka łaską wiary. To jak turbo dla silnika jakim jest nasz umysł. Ewangelia jest piękną bajka o szczęśliwym życiu wiecznym, po krótkiej chwili życia ziemskiego. Albo dojd ...  wyświetl więcej

@swistak: Jesteśmy myślokształtem.w przestrzeni Higgsa. Należało tak od razu. To wiele wyjaśnia. W czasoprzestrzeni Minkowskiego wszystkie symbole Christoffela się zerują i linie najkrótsze są prostymi. Dzieje się tak dlatego, że zakrzywienieczasoprzestrzeni określa tensor krzywizny i związany z nim tensor krzywizny Ricciego chociaż czasami skalar krzywizny Ricciego powoduje, że można wyprowadzić ...  wyświetl więcej

@swistak: "Stworzenie będąc hologramem i myślokształtem.w przestrzeni Higgsa jest jak film wideo ? Jest bełkotem pseudonaukowym jak mój poprzedni komentarz.

  ryh,  13/04/2015

@swistak: " Ewangelia jest piękną bajka o szczęśliwym życiu wiecznym, po krótkiej chwili życia ziemskiego."
--------
No szok...muszę Świstakowi przyznać rację.

Dlaczego pragniesz dyskusji nt świadomości postrzegania praw ustanowionych ponad 3.500 lat temu. Jeżeli nie potrafisz zrozumieć przekazu... to dlaczego z niego chcesz uczynić mit a jednocześnie się naśmiewać ? Biblia opisuje mentalność ludzką, która przemawiała w tamtym okresie. Była przekazem ludzkim , jaki Mojżesz spisał literą... Biblia to historia relacji człowieka z bóstwem, bóstwa z człowiek ...  wyświetl więcej

@Remter: Rozumiem, że nie wolno publikować niczego co dotyczy przekazu sprzed kilku tysięcy lat. Mity greckie powstały też ok. 1200 lat p.n.e. One też opisują mentalność ludzką i relacje człowieka z bóstwami. Tematy tabu, bo Remter ma wyłączność na artykuły o postrzeganiu na wyższym poziomie ludzkiej sytuacji ?

  Remter,  11/04/2015

@Hamilton Starszy: Zadałam ci proste pytanie; w jakiej intencji jest ten art. i co ma on wykazać dzisiejszemu człowiekowi ? Wolno pisać... tylko trzeba znać intencję... prawdziwa cnota krytyki się nie boi... Tamci ludzie rozwiązywali swoje problemy przez takie prawo jakie umieli dla siebie stworzyć ... dzisiaj nam Polakom narzucił Sejm ok 120 000 Ustaw... i każdą winieneś znać ! Bo Prawo danego pa ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  11/04/2015

@Remter: a ja ci równie prosto odpowiem. Ostatnie pytanie o intencje zadano mi w 1989 roku w Wojewódzkim Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Katowicach. Miałem nadzieję, że już nigdy go nie usłyszę, ale jak widać się myliłem. Kimże ty jesteś? Nie wiedziałem, że muszę ci się spowiadać z intencji i dawać ci arty do cenzury. Argument, że z tamtym prawem ludzie mogli żyć jest dość głupi, ...  wyświetl więcej

Rabia Basri, święta z Persji powiedziała : " Pragnę bym mogla zalać powodzią bramy piekielne, ażeby nikt mógł wielbić Cię ze strachu i chciałabym móc podpalić bramy do raju, aby nikt nie mógł wielbić Ci, obiecując sobie niebo. Tylko wtedy każdy wielbiłby Cię z miłości do Ciebie".

@kamil30: Ja ujmę to w inny sposób; aby pokochać innych wpierw należy samemu poczuć się kochanym... jest to Strumień przepływu Życia... Miłość w lęku nie istnieje... zatem zaufanie - lęk wpierw pokona... zniszczy i wypali - a Jerozolima serca się odezwie... https://www.youtube.com/watch?(...)FJod-Eg Dopóki jej nie odczujemy... próżna nasza gadka i wszelkie teorie na temat życia.

@Remter: Zgadzam się. Można innymi slowami mówić o tym samym. Dla mnie żyć w woli Boga to odsuwać na bok ego, wierzyć w przeznaczenie, czynami a nie słowami budować życie. Tam gdzie nie ma ego tam nie ma lęku, bo ego tworzy nas w strach - przywiązania, wydaje się nam, że coś/ kogoś posiadamy a tam gdzie to poczucie tam strach przed utratą. Kiedy zrozumiemy, że nic nie posiadaliśmy, nie posiadamy i ...  wyświetl więcej

"Ponieważ nie możemy stwierdzić, czym jest Bóg, lecz jedynie czym Bóg nie jest, a więc nie możemy rozważać, jaki Bóg jest, ale tylko, jaki nie jest. - św. Tomasz z Akwinu — Przebudzenie (Milczenie)" - zgadzam się. Na tej samej zasadzie natura Szatana też jest wymyślona przez religię w sposób całkowicie niezgodny z logiką.

@kamil30: I w tym tkwi przyczyna ... w zapieraniu się "ego"... a ono coraz bardziej cierpi... jemu potrzebne jest uzdrowienie a nie poniżenie... Ego to bardzo ważna istota naszego przejawu... Nie zabijaj "ego"... proś o uleczenie ..

@Remter: Mam swój pogląd z którym nie musisz się zgadzać. Nie wiem na jakiej podstawie wysnułaś przypuszczenie, że mam na myśli jakieś poniżenie? Poczytaj moje teksty o ego, jeśli masz ochotę - nie ma tam o tym mowy. Pisałem o wypaleniu nawiazując do Twoich słów, tam gdzie ego zostaje odsunięte na bok czyli wypalone tam robi się miejsce dla czegoś wyższego : dla Boga, chrześcijaństwo to coś nazywa ...  wyświetl więcej

  kamil30,  11/04/2015

@Remter: Jezus także używa slowa "zaprzeć się" zaprzeć się samego siebie czyli swojego własnego ego. " Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie". Nie widzę jednak sensu aby spierać się o takie drobnostki i niuanse. Pokora, nastawienie na dobro drugiego człowieka a nie tylko swoje - to droga do wypalenia ego, zaparcia się go - chyba się ze mną zgodzisz?

@kamil30: Nie czuję tego aby była to wiedza z Drzewa Życia... po co w takim razie potrzebny jest Mesjasz, kiedy siłą własnej woli ... uzdrowisz się ? Mesjasz namaszcza "ego" Światłem Naprawy...

@Remter: Zgodzę się, że samemu nie wydostaniemy się z matriksa materii. potrzebny jest Zbawiciel. który naznaczy, namaści, ochrzci w Duchu świętym, wprowadzi w wewnętrzny kontakt z boskim światlem. Więc pewnie w wielu kwestiach się zgadzamy - ja jednak wierzę w potrzebę żyjącego świetego, żyjącego Zbawiciela w tu i teraz. Jezus, Budda, Mojżesz, Nanak, Krishna. Mahomet i wielu innych to pewnie byli ...  wyświetl więcej

@kamil30: Żyjesz w zwiedzeniu , które jedynie jest namiastką ... przeczytaj książkę pt. "Zwiedzione chrześcijaństwo"
- można ją pobrać ; http://chomikuj.pl/dziejowy/1-Chrze*c5*9bcija*c5*84skie/Ksi*c4*85*c5*bcki+mp3+i+nie+tylko/Dave+Hunt+Zwiedzione+Chrzescijanstwo,2244995366.pdf

  nse,  12/04/2015

@Remter: Wszelkie nauki, które świadomie lub podświadomie prowadzą do przekonania że człowiek może być bogiem samym dla siebie są, zwodnicze ... tak samo są zwodnicze nauki prowadzące do przekonania o nicości człowieka ..., w rzeczywistości im większym staje się człowiek tym bardziej potrzebuje Boga ... Wystarczy wydobyć z siebie swoje przekonania i im się przyjrzeć, by zrozumieć pod jakim wpływem się znajduje ..., tylko czy na to wystarcza pokory ??

@Remter: Wiem, wszyscy którzy nie podzielają Twoich poglądów żyją w zwiedzeniu a TYLKO TY NIE. Pozwól innym iść wlasną drogą, bo niewiele wiesz o tej drodze a oceniasz. Pozdro

@Mariusz Kajstura: Zauważyłem, że na tym forum, ludzie mają tendencję do oceniania czegoŚ, czego w ogóle nie znają. Są pewne osoby, które każą np. Hamiltonowi tłumaczyć się z intencji jakie przyświecały w napisaniu artu.

Są pewne osoby, które wszystko co nie jest chrześcijaństwem nazywają new age. Rozmowa z nimi to jak kopanie się z koniem bo koń ma ślepą fizyczną siłę i wali na oślep. Cho

...  wyświetl więcej

  Remter,  12/04/2015

@Mariusz Kajstura: Pokora.. to może by się i znalazła... tylko czy jest się świadomym posiadania świadomości "Jestem"... która mówi ... że okażę się kim Jestem ?

@kamil30: Źle mnie odbierasz! Multi - kulti to życie w świadomości "Tu i Teraz". Natomiast Jeshua żył w świadomości "Jestem". I nigdy Jego nauki nie były tożsame z naukami Orientu.. Na to zwróciłam uwagę... Natomiast to, że piszesz językiem multi - kulti to widać ... Na globie ziemskim żyją cywilizacje przeróżne i należy to umieć dostrzegać. Każda z nich ma swój wyrazisty odbiór... i mieszanie ich w jednym kotle jest raczej pomyleniem zmysłów...

@Remter: Już się przyzwyczailem, że wszystko co nie jest Twoim poglądem oceniasz jako gorsze i nieautentyczne, jako multi - kulti czy new age. Już się uodporniłem na ignorancję. Nie znasz moich poglądów więc nie powinnaś ich oceniać jako gorsze czy nieprawdziwe. Powinnaś wpierw wiedzieć co krytykujesz.

óżnca jest taka, że ja w poglądach innych potrafię przyznać komuś rację i staram się szu

...  wyświetl więcej

@Remter: Nawet Świstak, zatwardziały katolik potafi przyznać rację i szuka tego co łączy a nie dzieli - potrafi dać plusa za artykuł. Ty za to wszystko negujesz, nawet nie starasz się szukać pozytywów.

@kamil30: Nie oceniam... jedynie nie mieszam... każdy z nas podąża własną drogą... ale na tej drodze obowiązuje uczciwość i odpowiedzialność względem innych. Na swojej drodze doświadczyłam wielu stanów... wiary ślepej, zastraszenia bogiem, zdrady "niby" moich "braci", manipulacji i to takiej ,iż trudno było ją dostrzec... poświęceń... lecz wszystko ze mną to czynił przebiegły człowiek ! I dalej doświadczam... analizuję i zmieniam własne nastawienie...

  kamil30,  12/04/2015

@Remter: Może niepotrzebnie zbyt często widzisz w ludziach przebiegłość i wrogów?

Chcesz mi zarzucić nieuczciwość? Jakim prawem to robisz? Co Ci złego uczyniłem? Dlaczego oceniasz intencje Hamiltona? To wszystko jest nie na miejscu.

Przyjmij do wiadomości, że ktoś może równie dobrze uznawać że to Ty mieszasz, bo może. A nie może?

  Remter,  12/04/2015

@kamil30: Żaden człowiek nie jest w stanie stać się moim wrogiem... gdyż każde zaznawane odczuwanie drugiej osoby przeze mnie jest jedynie strumieniem przejawu życia lub śmierci ...

@kamil30: Nadwrażliwość ... nadwrażliwość słowa ... czyż spytanie się o intencje to taki wielki grzech ? Przecież każde słowo niesie w sobie przekaz ... jeżeli go nie potrafię odczytać ... to się pytam ...

  kamil30,  12/04/2015

@Remter: Nie - nie pytasz, Ty z góry wszystko oceniasz z automatu. Wiele osób pisze o Bogu i duchowości ale nie potrafisz zobaczyć w tym czegoś pozytywnego, widzisz same negatywy. Czy chciałabyś aby każdy miał takie same poglądy jak Ty? Może artykuły na eiobie powinny iść wpierw do cenzury jak w prl -u i powinno się pytać o intencje i badać ich autentyczność?

Czy ktoś pyta Ciebie o intencj

...  wyświetl więcej

  kamil30,  12/04/2015

@Remter: Może sama dla siebie jesteś wrogiem - po prawdzie uważam, że dotyczy to każdego z nas. Każdy z nas walczy ze swoimi wadami. Np. prawdziwy sens dżihadu, który obecny jest w sufizmie - mistycznym wymiarze islamu oznacza walkę, poskromienie ego, naszego małego "ja", egoizmu, egocentryzmu, pychy i wielu innych trucizn umysłu. Moim zdaniem każdy powinien wpierw w sobie widzieć wady a nie w dru ...  wyświetl więcej

@kamil30: Pytaj ...

  kamil30,  12/04/2015

@Remter: ....Nie czuję potrzeby pytać Cię o jakiekolwiek intencje bo traktuję Cię poważnie i jeśli posiadasz jakieś poglądy uważam, że są szczere i prawdziwe. Poglądy to dla mnie sprawa drugorzędna - ważne jakimi ludźmi jesteśmy :grzecznymi, kulturalnymi, pokornymi, przyjaznymi, pomocnymi, optymistami, którzy starają się widzieć w drugim człowieku pozytywy bo inaczej wychodzi z tego malkontenctwo ...  wyświetl więcej

;)

  miki2,  12/04/2015

"Trochę" przydługawy tekst (jeszcze wszystkiego nie przeczytałem), ale odniosę się do niektórych poruszanych spraw.

"Zacznijmy od raju."

"Dwoje ludzi o mentalności dzieci..."

Skąd takie wnioski, skoro nie ma podstaw?
Co dla Ciebie jest "ruchliwą szosą", skoro w całym ogrodzie Eden jest tylko i aż jedno drzewo, z którego nie wolno im było spożywać, a Eden mieli rozprz

...  wyświetl więcej

@miki2: A "zagadkowe": skąd Kain wziął sobie żonę, to doprawdy żenujące, jak ludzie "po łebkach" czytają Biblię.
Ano stąd: Rodzaju 5:4.
Cytat Rodzaju 5,4 "A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki".
To rzeczywiście wiele wyjaśnia.

@Hamilton Starszy: Zastanawiam się ile trudu wkładasz w analizę bajek i mitów, że Ci się chce ;-)

  miki2,  12/04/2015

@Hamilton Starszy:
Ano wiele, ale nie Tobie.

  miki2,  13/04/2015

@Hamilton Starszy:
Pamiętam, jak wielu kpiarzy, jeszcze nie tak dawno drwiło z nefilimów (gigantów, olbrzymów), opisanych w Rodzaju 6:4.

@miki2: Wulkanie Intelektu to, że Adam i Ewa mieli synów i córki, a nie króliki wie każde dziecko. Będę pisał powoli, abyś nadążył. Skąd Kain wytrzasnął żonę, która jednocześnie nie byłaby jego siostrą? Udajesz, czy istotnie nie kumasz?
Nefilim, gigant i olbrzym to synonimy tego samego opartego na mitach stworzenia.

  miki2,  14/04/2015

@Hamilton Starszy:
A kto Tobie powiedział, że żona Kaina nie mogła być jednocześnie jego siostrą? A może była jego siostrzenicą lub bratanicą?
Czy z tekstu biblijnego wynika, że Kain wziął za żonę kobietę, która nie była jego krewną? Czy ja coś takiego dałem do zrozumienia?
Skup się raczej na wnikliwym czytaniu tego, co napisałem, zamiast na kpiarstwie, bo w rzeczywistości kpi ...  wyświetl więcej

@miki2: Bóg brzydzący się grzechem (kazirodztwo jest grzechem) używa grzechu w dziele stworzenia świata. Całkiem nowa ewangelia.

@miki2: W neflimy - giganty akurat wierzę. Lunar Pitris prawdopodobnie uczłowieczali naszą rasę i robili krzyzówki i "nieco" przesadzili z różnymi osobnikami i formami. Albo były za duże i szybko umierały albo zbyt długowieczne. Dobrze opisała to Helena Bławatska, która twiedzi, że najpierw był Księżyc i na nim reinkarnowali się Pitrisi.

  miki2,  16/04/2015

@Hamilton Starszy: "Całkiem nowa ewangelia."

Ewangelia, to po polsku: "dobra nowina". Zaczęto ją spisywać w I wieku n.e.
Księga Rodzaju nie jest Ewangelią. W Septuagincie nazwano ją "Genesis", czyli "pochodzenie", "narodziny". Spisaną ją ponad 1500 lat przed Ewangeliami.
A zatem to nie ta epoka.

Zakaz współżycia ze sobą bliskich krewnych Bóg wprowadził dopiero około 3

...  wyświetl więcej

@miki2: To piszesz przypomina mi nowomowę partyjną :-)

  miki2,  17/04/2015

@kamil30:
Możesz uzasadnić swoje odczucia, gdyż wyglądają jak czek bez pokrycia.

@miki2: @miki2: Uzasadnienie nic nie da bo jeśli ktoś ślepo wierzy w dogmat to żadne argumenty nic nie dadzą :-)

  miki2,  17/04/2015

@kamil30:
A jaki dogmat masz na myśli? Co daje Ci podstawę do twierdzenia, że ja wierze w jakiś dogmat, a na dodatek ślepo?

@miki2: "Zakaz współżycia ze sobą bliskich krewnych Bóg wprowadził dopiero około 3500 lat temu" wierzysz w usprawiedliwienie kazirodztwa jak w słowa samego Boga i uważasz to za niepodważalną prawdę samego Boga a ja uważam to za wymysł ludzki.

@Hamilton Starszy: Błąd w Twoim myśleniu jest taki, że nadal uważasz Adama i Ewę za jedynych ludzi żyjących w tamtych czasach- poczytaj sobie wedy hinduskie to zrozumiesz więcej.
Natomiast gdyby tytuł artykułu był pytaniem (brakuje znaku zapytania?) to bym się odniósł ale nie jest, więc pominę.

Oraz napisałeś:
Nie ma wątpliwości, że modlenie się do rzeczy materialnych, klękan

...  wyświetl więcej

@Pulsar: Pod warunkiem, że chrzest Jana na Jezusie miał wymiar wewnętrzny, duchowy a nie był zewnętrzną ceremonią polania wody. Mam na myśli inicjację czyli przyłączenie do Boga, który jest w każdym z nas.

@kamil30: Chrzest Mesjasza to jednak symboliczna inicjacja potwierdzająca, że Jezus sam się nie wywyższał ponad ludzi ale został wywyższony za sprawą Ducha- to oczywiste,że nauczyciel nie potrzebował chrztu do "obmycia" się z pogaństwa ale tego nie napisałem, zapewne słusznie to zauważyłeś i doprecyzowałeś.

Pokój z nami.

@Pulsar: Po prostu byłem ciekawy Twojego zdania, dlatego to napisalem. Jan Chrziciel był prawdopodobnie Mistrzem Jezusa więc to naturalne, że wprowadził go w wewnątrzny kontakt i komunię z Bogiem a Jezus został jego sukcesorem i następcą. Chrzest nad Jordanem uważam jedynie za symbol przez kogoś wymyślony. Przez ludzi, którzy nie byli uczniami Jezusa i nie byli wtajemniczeni w misteria, w praktyki ...  wyświetl więcej

@kamil30: Zewnętrzny chrzest odbył się dla symbolicznego ukazania równości, natomiast mistrzem jak to ująłeś Jan dla Mesjasza na pewno nie był gdyż tylko Bóg Ojciec może nim być dla swojego Syna. Jaśniej nie da się tego opisać więc nie dopytuj, bo nie odpowiem.

Pokój z nami.

@Pulsar: No mamy inne wierzenia. Jezus był dla mnie Mesjaszem tylko dla swoich uczniów, których odprowadził do Ojca i tylko dla tych uczniów, których zainicjował i wprowadził w wewnętrzny kontakt z Bogiem. Sam mówił "Dopóki jestem na świecie jestem jego światlością" - nie mówił, że na zawsze i dla wszystkich.

Nie wierzę w to, że zbawił na krzyżu ludzkość bo ten dogmat mówi, że Bóg Ojciec z

...  wyświetl więcej

  miki2,  19/04/2015

@kamil30:
Nie ma w Biblii takiego słowa jak kazirodztwo. Zastanawiałeś się dlaczego?
Mam też podstawy, by wierzyć w to, co zostało zapisane w Biblii, a podstawy te wskazują wyraźnie, że jest to Słowo Boże, a nie ludzkie brednie.

@miki2: pierworodny zbliżony do doskonałości okazał się dość prymitywnym mordercą.

No,no co za przewrotna kazuistyka? Na szczęście lekkość Twego pióra pozwala wziąć głębszy oddech choć obawiam się, że część autorów nie mówiąc o czytelnikach pozostanie niepocieszona -)

  awers,  13/04/2015

Hamiltonie, tym niekoszernym przeżuwaniem tak obraziłeś świstaka, że się nawet nie odezwał. Na Starym i Nowym Testamencie wielu już brało odwet za liczne sprzeczności i okrucieństwa, ale ja lubię czytywać obie księgi, mimo archaizmów, a czasem nawet dla nich. Wojna z Biblią to stary kij do mrowiska, a logiki czasów nie da się porównać liniowo. Ale skoro Cię to bawi... jestem za.

  Hamilton,  13/04/2015

@awers: swistak był na samym początku. Z właściwą sobie pokorą oskarżył mnie o chore ambicje, pychę, manię wielkości, wściekliznę i kolaborację z Księciem Ciemności. Autorytatywnie wyraził pogląd, jedynym depozytariuszem ewangelicznej prawdy jest KK z sakramentami spowiedzi, pokuty, rozgrzeszenia i eucharystii. Stwierdził uczenie, że jesteśmy myślokształtem w przestrzeni Higgsa. Polecił mi post, po czym pewnie najadł się do syta, jak jego koledzy biskupi i poszedł chyba spać.

  ryh,  13/04/2015

"Kto sobie kpi z Boga. Na pewno nie ja."
---------
Ja też nie. To nieładnie kpić z istot ułomnych.

„Ale będziecie jeść spośród czworonożnych latających owadów tylko te, których [tylne] kończyny wystają ponad nogami [przednimi], aby [mogły] skakać na nich po ziemi.”- czy widział kto czworonożne owady.Widać,że autor księgi
liczył nogi owadom jak Arystoteles swojej muszce.

  miki2,  14/04/2015

@epegeiro:
Autor biblijny wcale kategorycznie nie stwierdza w Kapłańskiej 11:21, że szarańcza ma tylko cztery nogi. Stwierdza on natomiast, że szarańcza jest haholek ‘al-arba – co dosłownie tłumaczone oznacza "chodząca na czterech" (Kapłańska 11:20-21). To zupełnie zmienia postać rzeczy. Istotnie, szarańcza posiada cztery kończyny do chodzenia, natomiast dwie pozostałe kończyny służą jej do ...  wyświetl więcej

@miki2: Kapłańska 11,20 wyraźnie stwierdza,że każdy owad ( hebr.kol serec) latający i chodzący na czterech (nogach) obrzydliwością będzie dla was.Nie chodzi tu tylko o szarańczę którą autor
zalicza do czystych.Zresztą Jan Chrzciciel się nią zajadał ale o wszelkie owady chodzące na czterech.Do nich zaliczają się różne owady jak np. chrabąszcze
które chodzą na sześciu nogach.Nawet jeśl ...  wyświetl więcej

  miki2,  16/04/2015

@epegeiro:
Warto czytać zdanie autorów do końca, a nie wybierać z nich to, z czego chciałoby się pośmiać lub podrwić.
W zdaniu tym chodzi o każde "skrzydlate stworzenie poruszające się na CZTERECH nogach", a nie każde poruszające się na sześciu. Czy to takie trudne do zrozumienia, jakie stworzenia miał na myśli autor? Nie interesuje autora, ani mnie, co epegeiro w tym temacie myśli, a raczej czyje "przemyślenia" podchwycił i prezentuje.

  miki2,  16/04/2015

@epegeiro:
A tak rozpatrując Twoją (?) myśl o chrabąszczach, to konkretnie o którego Ci chodzi?

@miki2: @miki2: Nie wiem o co Ci chodzi?Czy o to,że autor wiedział o 6 nożnych owadach ale o nich nie wspomina. Bo oczywiście nie bierzesz pod uwagę,że mógł
się pomylić (przecież Biblia jest nieomylna) Czy też 6 nożnych nie uwzględnia w jadłospisie albo uważa je za jadalne..Dopóki nie zdejmiesz okularów biblijnych dopóty Twoja rzeczywistość będzie taka jaka jest obecnie.
Czy są 4 noż ...  wyświetl więcej

@miki2: Chrząszcze, tęgopokrywe (Coleoptera) – jeden z najliczniejszych rzędów owadów (Insecta). Obejmuje około 400 tys.
znanych nauce gatunków. W Polsce stwierdzono około 6200 gatunków...Dane z Wikipedii.Sporo ich jest i przyzna,że nie liczyłem czy wszystkie mają po 6 nóg...

http://pl.wikipedia.org/wiki/C(...)85szcze

@miki2: Polecam ciekawy artykuł poniekąd związany z tematem owadów...
http://tosterpandory.blog.onet(...)-nauce/

  Kitek,  14/04/2015

A mnie podoba się ten obrazek u góry. Cały jest taki niebieskawy.

swistak był na samym początku.
----------
Potwierdzam ! Na poczatku bylo slowa, a to slowo wypowiedzial .........swistak.
Problem powstania swiata rozwiazany !

@zakrawarski: z obawą zapytam - co będzie na końcu?

@SZKOLENIA.COM: No chyba wiadomo. Co na początku to i na końcu :-)

@SZKOLENIA.COM: Wierzac w swistaka mozesz spokojnie wyzbyc sie wszelkich obaw !
To on (jako najbardziej zasluzony u boga) zgasi swiatlo, zamknie brame do raju, i wejdzie tam jako ostatni.
Trzymaj sie w poblizu swistaka to wslizgniesz sie do raju, jako przedostatni.
Nie zaszkodzi jesli na eioba dasz mu plusy (od czasu do czasu) i napiszesz, ze lubisz jego arty,
chciazbys ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Zrobię co w mojej mocy by trzymać się GO jak najbliżej, by nikt łokciami nie odepchnął mnie z najkorzystniejszej pozycji wszak Mesjasz rodzi się raz na 2 000 lat!

  Hamilton,  16/04/2015

@zakrawarski: na początku było słowo, a słowo swistakiem się stało

@Hamilton Starszy: a słowo swistakiem się stało
----------
I pisalo miedzy nami...... 1.162 artykuly i 6.083 komentarze.
Nie ulega watpliwosci; swistak to Youtube boga na ziemi.

@Hamilton Starszy: Dekalog wg. Kościoła Katolickiego brzmi:
-------------
Hamiltonie, widze, ze masz ta starsza wersje ! A oto ta nowsza !
-------------
1) Nie będziesz miał arcybiskupów cudzych.......przed Episkopatem !
2) Nie będziesz wzywał biskupa swego nadaremno.........informując go o ostatnich
mowach Franciszka, bo te powodują u Jego Świątobliwości ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Kto Cie zminusował?!
Ja zdecydowanie kupuję wersję dekalogu 2.0 :-)))

@SZKOLENIA.COM: Te minusy stawia szaleniec ktory gloryfikuje wojne na Ukrainie a przez to
zabijanie ludzi, wlacznie z pochwala zabojstwa Niemcowa.
Podam ci reakcje czytelknikow newsweek.pl na jego pro Putinowska "dzialalnosc"
Zwracalem jemu uwage na niestosownosc jego pochwal wojny na Ukrainie, ale on zawsze to samo.
W dzisiejszych komentarzach masz probke jego usprawie ...  wyświetl więcej

bajki dla dzieci

  Kitek,  17/04/2015

Ja nie jestem szaleńcem, a uważam, że obecne rządy na Ukrainie, to zamach Sorosa /pachołka Rothschilda/ na demokrację, w tym przypadku demokrację słowiańską w celu wprowadzania Nowego Porządku Świata /po angielsku NWO/. Ma on polegać na tym, że jak oficjalnie powiedział starszy Busz: My gramy, a wy tańczycie. Na Ukrainie średnia płaca wynosi 1,5 tys. hrywien, a opłaty za śmieci od 1 kwietnia miały ...  wyświetl więcej

  VanderLich  (www),  22/04/2015

Zacznijmy od podstaw, jak można wierzyć w jakiegoś pana na chmurze?

  lewi,  13/08/2015

Autor kierował się niewiedzą biblijną i emocjami, niżeli rozsądną argumentacją. Jednym słowem bardzo niski poziom-lipa

@lewi: cytaty z biblii są lipą? I to cała twoja rozsądna argumentacja?

  miki2,  30/08/2015

@Hamilton Starszy:
Cytaty, to nie wszystko. Niewiedza biblijna, jak napisał lewi, to ma znaczenie.

"Biblia jet pełna sprzeczności i ocieka krwią. Posługując się nią można usprawiedliwić każdą zbrodnię."
Dlatego na ziemię zstąpił Jezus i ustanowił nowe prawo czyli Nowy Testament.

  Genituram  (www),  07/11/2015

Ależ dyskusja się tutaj rozwinęła :) Zwolennicy świętości "Słowa Bożego" nigdy nie zaakceptują faktu, że każdą książkę napisał człowiek. Biblię również. Przypisywanie jej nadzwyczajnych właściwości jest efektem religijnego zaślepienia. Nic to jednak... każdy ma prawo wierzyć w co tylko zechce. Wszak Bóg obdarował nas wolną wolą, prawda?

  SlaRyb,  08/12/2015

Drogi Hamiltonie Starszy
Drobna wskazówka na początek o czytaniu książek i Biblii.
Co jest niezbędne do czytania książki? Ano do czytania książki niezbędna jest sama książka, oczy (czasem wspomagane okularami) oraz światło. Nie ma książki, nie ma czytania. Z brakiem oczu można sobie w sumie poradzić bo książkę może przeczytać nam ktoś inny, lecz w takim przypadku nie mamy pewności, ż ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/12/2015

@SlaRyb: walka? To już samo w sobie jest paradoksem. Walcząca omnipotencja. Wiesz co to oksymoron? Tę walkę opisał ci Duch Święty?

  Zbyszekg4  (www),  11/12/2015

@SlaRyb: miło poczytać coś z sensem napisane! A co do samego artykułu, to nie mam aż tyle czasu, aby go analizować, a raczej analizować czyjeś uprzedzenia do Tej Księgi...

  lewi,  11/12/2015

Ponieważ nie możemy stwierdzić, czym jest Bóg, lecz jedynie czym Bóg nie jest, a więc nie możemy rozważać, jaki Bóg jest, ale tylko, jaki nie jest. - św. Tomasz z Akwinu — Przebudzenie (Milczenie)

Nie dziwię się Tomaszowi że tak powiedział, wierzył w tajemniczą Trójcę - . Dziwię się jednak jego słowom (...) ,,czym jest Bóg''. A powinno brzmieć Kim jest Bóg,,,

nie chce mi się dużo wypowiadać na ten temat,co opisał autor,ale chyba coś brał,po drugie ja się nawróciłem i wierzę w Boga oraz przyjmuje Chrystusa jako swojego zbawiciela

co do potopu,jak mogli oni zbudować taką arkę,a mianowicie,przecież nawet nie wiemy,ile miał wzrostu Adam,jedynie jego wiek t ponad 900 lat,takie życie mogło istnieć,ponieważ nie było zanieczyszczeń powietrza jak teraz

...  wyświetl więcej

  lewi,  25/02/2016

Największą trudność sprawia ludziom to, że Biblię utożsamiają z niechlubną historią KRK. Należy te dwie rzeczy oddzielić. Dlaczego? Czy błędne interpretowanie tej księgi przez KRK oznacza, że należy ją potępić, ośmieszyć i odrzucić? Gdy kierowca nie przestrzega kodeksu drogowego, znaczy że treść przepisów jest zła, zagraża zdrowiu ,bezpieczeństwu kierowcy i przechodniów? Czy zdrowy na umyśle człow ...  wyświetl więcej

@lewi: własnie oto chodzi,ze KRK dąży do tego,aby każdemu wmówić,że Boga niema,oni wierzą w bożki pogańskie takie jak królowa niebios czy widoczne oko Horusa w trójkącie gdzie możemy się już spotkać z tym znakiem w KK,jest trójkąt,a w środku jest oko ,te oko nie oznacza Boga,lecz boga pogańskiego

  lewi,  26/02/2016

@adampoland: Oczywiście że tak. Obrzędy i święta kościelne są przesiąknięte pogaństwem, wmawia się ludziom że to są nauki Jezusa Chrystusa

  lajla1  (www),  04/02/2017

@Hamilton Starszy
Biblia jest instrukcją życia w systemie duchowo - informacyjnym, mową słów Boga Wszechmogącego, który za pomocą, synonimów, symboli, alegorii etc.... Informuje człowieka, że stworzył system duchowo - informacyjnej całości, w której zjedzony owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1,29-30) Uczynił destrukcyjne falowe zakłócenia w oddziaływaniach informacyjn ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/02/2017

@lajla1: kto się tu kompromituje? Kto pierdołami zakłóca wieczny w tunel własnych uczynków, naukowo udowodniony przez koziołka matołka. Do tego jesteś mściwa jak ten twój bożek ze starego testamentu.

  lajla1  (www),  04/02/2017

@Hamilton Starszy:
I dalej totalnie kompromitujesz się, bo naukowe osiągnięcia Danuty Adamskiej - Rutkowskiej, nazywasz koziołkiem matołkiem. A mściwym jest szatan którego jesteś medium.

  Henear,  04/02/2017

@Hamilton Starszy: Zauważ że ludzie idący za Abrahamem nie mieli w sobie nadziei, Abraham jako prorok dał im coś w co mogli wierzyć. Obietnicę.
Lajla może porównywać to zdarzenie z sobą, sekty właśnie tak łapią ludzi - odcinają ich od starego życia, dając nowy system wierzeń.
Tunel uczynków to prawdopodobnie samotność, życie w przeszłości i czerpanie z niej by tworzyć przyszłość któr ...  wyświetl więcej

  lajla1  (www),  04/02/2017

@Henear:
Religia jest światopoglądem duchowo - intelektualnie ułomnych ludzi, i medium szatana, którym jesteś ty, bo negujesz i manipulujesz rzeczywistymi i rzetelnymi słowami Biblii, która jest prawdą ostateczną.

  Henear,  04/02/2017

@lajla1: ta? To powiedz mi ile prawdy może mieć w sobie książka pisana przez różnych ludzi na przestrzeni tysięcy lat? W dodatku poprawiana i przerabiana jak komu pasowało.
Hmm w sumie ty też to robisz, negujesz prawdę zawartą w biblii, manipulujesz faktami, przerabiasz na swoją korzyść a więc jesteś medium szatana.
Przykro mi.

  lajla1  (www),  04/02/2017

@Henear:
Czy nie jest to zastanawiające, że Biblia pisana na przełomie tysięcy lat przez różnych proroków, w całości jest spójną instrukcją życia w systemie. Nie mogę być medium szatana, bo piszę o Jezusie Zbawicielu i tłumaczę wersety z Biblii Warszawskiej, nie przerabianej i poprawianej.

  Hamilton,  04/02/2017

@lajla1: jest prowda, świynto prowda i gówno prowda. Ty reprezentujesz tę ostatnią. Masz coś z kury. Tyle, że ona robi na podwórku, ty na eiobie.

  lajla1  (www),  04/02/2017

@Hamilton Starszy:
Nie dość mu tego, że jest medium szatana, to jeszcze używa kolokwializmów, bo skończyły mu się argumenty.

  Henear,  04/02/2017

@lajla1: Spójną? Jakim systemie? Za czasów Abrahama który nie wiadomo czy nie jest jedynie postacią literacką?
Jak opisy biblijne mają się do naszych czasów powiedz mi. Do drapaczy chmur, powszechnie dostępnej żywności, prądu, kanalizacji, miast, internetu...
No, wg mnie nie ma to sensu, Biblia pokazuje pewne archetypowe zachowania, które są ponadczasowe, jednak aby kierować się nimi ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/02/2017

@lajla1: argumenty mam zarezerwowane dla myślących.

  lajla1  (www),  04/02/2017

@Hamilton Starszy:
Czy możesz wymienić, tych rzekomo myślących.

  Hamilton,  04/02/2017

@lajla1: przeglądnąłem wszystkie możliwe listy ludzi myślących i ciebie nigdzie nie znalazłem. Jeśli uważasz, że biblia to bezpośredni przekaz boga to dlaczego go poprawiasz tym swoim bełkotem. Nawet Chrystus nie miał odwagi zmienić zapisu biblii o jotę. Chorujesz na gigantyzm i wodogłowie religijne.

  lajla1  (www),  04/02/2017

@Henear:
Negowanie postaci Abrahama jest negowaniem Jezusa Zbawiciela, który jest postacią ewangeliczną i historyczną. Natomiast stworzony system duchowo - informacyjny który jest zbieżny z odkryciami nauki jest na blogu przy stworzeniu świata.

  lajla1  (www),  04/02/2017

@Hamilton Starszy:
Nie poprawiam tylko tłumaczę biblijne synonimy np. Czym jest drzewo poznania dobra i zła według ciebie ?

  Hamilton,  04/02/2017

@lajla1: słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów , słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów , słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów , słowa, dźwięki, wibracje - nośniki mowy słów i tak w kółko jak zepsuta kataryna. I to nazywasz tłumaczeniem? To tłumaczenie tłuka dla garkotłuka. Uważasz tych co cię czytają za pijanych skretyniałych debili?

@lajla1: Czym jest drzewo poznania dobra i zła
......
Poniewaz ja: Zakrawarski jestem reprezentantem boga na eiobie (mam patent:) czytaj:

http://eiba.pl/co

Wyjasniam co oznacza drzewo poznania !
Po Szwedzku nazywa sie: Träskale (trä = drzewo.....skale = czaszka)
Po Angielsku Bl

...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:"Polecił mi post, po czym pewnie najadł się do syta, jak jego koledzy biskupi i poszedł chyba spać."-Łoj to dobre! Łuuhahaaaaa. Alem sie uśmiał.Swoją drogą, moim zdaniem oczywiście, robicie panowie i panie wielki błąd czytając i interpretując Biblię literalnie i zawężająco.Biblia jest pełna metafor, symboli, przypowieści etc., to nie jest książka bynajmniej historyczna.Poza tym s ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: "Świat jest piękny dzięki tej różnorodności właśnie, a Wy jak widzę chcielibyście go urobić na swoją modłę!" Jest pewna sprzeczność w tym zdaniu. Gdyby nie było prób urabiania na swoją modłę, nie byłoby tej pięknej różnorodności. Pijesz chyba zbyt dużo ołowianki. A kysz.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska