Login lub e-mail Hasło   

Przyczyny trzęsień ziemi

Można więc w tej chwili stwierdzić, że przyczyna trzęsień ziemi została odkryta i jest nią zmienna energia niesiona do Ziemi przez wiatr słoneczny.
Wyświetlenia: 719 Zamieszczono 12/04/2015

Przyczyny trzęsień ziemi

Dnia 7 kwietnia 2015 roku wykonałem na podstawie danych z Internetu wykresy, które wykazały korelację prędkości kątowej Ziemi i gęstości protonów-parametru wiatru słonecznego oraz korelację gęstości protonów wiatru słonecznego i liczby trzęsień ziemi w okresie kwietnia –lipca 2012 roku. Ponieważ te korelacje potwierdzały moje wcześniejsze przypuszczenia, że aktywność magnetyczna Słońca wynikająca z rezonansów w Układzie Słonecznym powoduje aktywność sejsmiczną Ziemi oraz zmiany klimatu, wysłałem do naukowców polskich i światowych jednostronicową informację o wynikach moich badań zatytułowaną „The Solar Wind and Earthquakes”. W dniu 12 kwietnia 2015 roku za pomocą internetowych baz danych wykonałem badanie znaczących trzęsień ziemi w roku 2009 i 2011.

Badanie 10 silnych trzęsień ziemi wykazało, że następują one w 9 przypadkach w okresie godzin   gwałtownego spadku gęstości protonów wiatru słonecznego po uprzednim okresie godzin gwałtownego wzrostu gęstości protonów. W jednym przypadku trzęsienia ziemi we wschodnim Honsiu (Fukushima) z dnia 11 kwietnia 2011 roku epizod sejsmiczny nastąpił podczas godzin fali gwałtownego wzrostu gęstości protonów. Wyniki te świadczyć mogą, że zmiany natężenia wiatru słonecznego powodują ruchy metalicznego jądra ziemskiego. Wywołują one zmiany prędkości obrotu Ziemi oraz wzrost naprężeń w skorupie ziemskiej skutkujący trzęsieniami ziemi, głównie na krawędziach płyt litosfery. Można więc w tej chwili stwierdzić, że przyczyna trzęsień ziemi została odkryta. Wysiłki naukowców powinny zmierzać w kierunku prognozowania wstrząsów sejsmicznych, które są zagrożeniem dla życia na Ziemi (patrz Fukushima). Ponieważ energia niesiona przez wiatr słoneczny rośnie co najmniej dwukrotnie podczas minimów aktywności słonecznej (mierzonej liczbą plam na Słońcu) należy się spodziewać w nadchodzących latach rosnącej aktywności sejsmicznej Ziemi, ponieważ zbliża się minimum aktywności słonecznej.

Ponadto międzynarodowe badania naukowe konsekwentnie wykazują, że zmiany prędkości obrotowej ziemi są silnie skorelowane ze zmianami klimatycznymi w atmosferze i oceanach, a moje badania wykazały zależność prędkości kątowej Ziemi od energii wiatru słonecznego. Rosnąca w nadchodzących latach energia wiatru słonecznego najprawdopodobniej spowoduje takie zmiany prędkości kątowej Ziemi, że nastąpi gwałtowne oziębienie ziemskiego klimatu.

Czy nasza cywilizacja jest przygotowana na gwałtowny wzrost liczby i siły trzęsień ziemi oraz gwałtowne oziębienie klimatu?

 

Warszawa, dnia 12 kwietnia 2015 roku, godzina 13:50 Bogdan Góralski

Podobne artykuły


10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1377
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 905
9
komentarze: 172 | wyświetlenia: 186
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1736
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 430
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 784
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141538
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 238381
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110328
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 121961
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska