Login lub e-mail Hasło   

Zmywarka: jak oszczędnie z niej korzystać?

Wielu z nas inwestuje w zmywarki ze względu na wygodę i oszczędność czasu. Są jednak i tacy, dla których głównym powodem takiej inwestycji staje się możliwość oszczędności.
Wyświetlenia: 673 Zamieszczono 13/04/2015

Higiena to podstawa!

Zmywarki mają wielką zaletę – naczynia zmywane są w gorącej wodzie. Ma to wyjątkowe znaczenie, zwłaszcza gdy myjemy sztućce oraz kubki. Tu możliwość dokładnego wyparzenia naczyń jest doceniana przez miłośników czystości, podobnie jak i to, że można skutecznie walczyć z zarazkami bez konieczności narażania rąk na poparzenie.

Pamiętajmy też o tym, by w higieniczny sposób korzystać ze zmywarki. Przecież od tego, w jakim stanie utrzymamy jej wnętrze, zależeć będzie nie tylko czystość naszych naczyń, ale i sprawność samego urządzenia. Inwestycja w dobrej jakości środki pozwoli nam uniknąć problemów z tłuszczem i kamieniem, których nadmierna ilość wpływa nie tylko na skuteczność zmywania, ale i na stan techniczny urządzenia. A przecież naprawa zmywarki to inwestycja, której można uniknąć. Sięgając po rekomendowane przez producentów kostki do zmywarki czy tabletki do zmywarki np. marki Finish możemy w prosty sposób przedłużyć życie tego urządzenia. A co z rachunkami za wodę?

Woda i energia – czy zmywarka faktycznie się opłaca?

Osoby mieszkające samotnie lub młode pary, które w domu spędzają niewiele czasu, korzyści wynikających z posiadania zmywarki do naczyń raczej nie odczują. Większe rodziny mogą jednak sporo zyskać dzięki inwestycji w takie urządzenie. Wiadomo, że w ich przypadku w domu jada się znacznie częściej niż na mieście, a i ilość brudnych naczyń jest spora. Sprawia to, że bardziej ekonomicznym rozwiązaniem staje się korzystanie ze zmywarki niż mycie ręczne. Pozwala to zaoszczędzić sporą ilość wody, a często również energii. Dotyczy to w szczególności tych domów, w których wykorzystywane są przepływowe ogrzewacze wody.

 Czy zmywarka faktycznie zmniejsza rachunki za wodę i energię? Czy naprawdę pozwala utrzymać nasze naczynia w czystości?

Jak zwiększyć oszczędności dzięki zmywarce?

To proste – wystarczy zadbać, by wykorzystać maksymalnie każdą sekundę pracy zmywarki. Dbajmy więc oto, by pojemnik na naczynia zawsze był pełny, nawet jeśli ma to oznaczać, że brudne naczynia będziemy zbierać przez cały dzień. Wybierajmy też te zmywarki, które zostały uznane przez producentów i ekspertów za ekologiczne i ekonomiczne zarazem. Rozpoznamy je bez problemów, gdyż sprzedawcy takich urządzeń dbają o to, by te energooszczędne w specjalny sposób wyróżnić w swej ofercie.

 

Co można zyskać?

Zmywarki do naczyń są promowane jako urządzenia ekologiczne i ekonomiczne zarazem. Dla wielu osób takie hasła nie są jednak wystarczającą zachętą, gdyż oczekują oni konkretnych danych. Co można zyskać dzięki inwestycji w zmywarkę? Wiele zależy tu od ilości brudnych naczyń, z jakimi musimy się zmierzyć każdego dnia. Założyć jednak można, że w przypadku rodziny składającej się z czterech osób oszczędności będą znaczne. Ze statystyk wynika, że na jednym myciu można zaoszczędzić około złotówki. Im większa rodzina, im więcej naczyń – tym oszczędności związane ze zużyciem wody, energii oraz środków do mycia naczyń stają się większe. Doliczyć do tego należy jeszcze oszczędność czasu. Przeciętna pani domu, która postawi na zmywarkę, może zyskać nawet do czterech godzin w tygodniu. To sporo, szczególnie dla tych kobiet, dla których czas spędzany z dziećmi jest wartością bezcenną.

 

Czystsze i bardziej lśniące naczynia, większa ilość wolnego czasu i mniejsze rachunki za wodę i energię – oto podstawowe zalety korzystania ze zmywarek. Nie powinno dziwić to, że stają się one urządzeniami coraz bardziej popularnymi. Wszak im większa rodzina, tym większe korzyści wynikające z zakupu zmywarki.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1447
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 597
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1005
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 874
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 715
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 641
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 943
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 592
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 664
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 481
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 754
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 413
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 428
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 498
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska