Login lub e-mail Hasło   

Czego pragną kobiety od mężczyzn?

Postanowiłam zdradzić Wam tajemnicę.
Wyświetlenia: 1.368 Zamieszczono 13/04/2015

Nad(t)chnełam się jakiś czas temu na tekst mojej koleżanki do swojego ukochanego:

"So many times I thought I would never find someone to love me the way I needed to be loved,

Then you came into my Life & showed me what True Love really is... Love u..."

zachód słońca w Santiago de Chile

Zadrżało mi wtedy serce. Dawno nie czytałam zdania, które było by tak prawdziwe i szczere, tak pełne kobiecego uczucia, tak pełne szczęśliwej miłości. Poczułam dreszcze na wspomnienie pięknych chwil, gdy sama się tak czułam.

Każda kobieta potrzebuje być kochana w taki sposób, jaki sprawia, że czuje się tą jedyną. Wymaga to od mężczyzny siły, odwagi i cierpliwości.

Tu nie chodzi o poczucie szczęścia, bo można je czuć również  będąc sama/samemu. Chodzi o to, by razem było szczęśliwiej, radośniej, odważniej. Nie odmawiajcie kobiecie poczucia bezpieczeństwa, nie bagatelizujcie jej obaw. Bez względu na płeć, w parze czujemy się odważniejsi i bezpieczniejsi. Czasem naprawdę wystarczy być - być w miejscu i czasie. Cierpliwie zaczekać. Czasem porozmawiać otwarcie i mądrze. Postarać się wydobyć z siebie siłę by troszeczkę bardziej docenić, wesprzeć, zrozumieć. Kobietom jest ciężko się wyluzować. Często biorą na siebie zbyt dużo lub zbyt dużą odpowiedzialność. Wystarczy Twoje ramię i przytulenie by zapomniała o całym świecie. Nie bójcie się uczuć kobiety. Nawet tych skrajnych. Bez względu czy płacze, krzyczy czy się śmieje. Jest taka sama jak Ty. tylko jej droga do tego punktu była inna.

Gdy łączy Was coś niezwykłego, gdy możecie przy sobie odetchnąć głęboko, czujesz ją. Czujesz jej bijące serce -  z całą mocą i hukiem uderza raz za razem, jednocześnie jest małe, schowane w klatce tej silnej, kruchej istoty. Czujesz jej ciepło, które nie kończy się z granicą jej skóry. Słyszysz jej oddech, który wydaje się zabierać z tlenem wszystkie iskry wokół was. Zamyka oczy jakby zamykała was i całą przestrzeń wokoło pod powiekami. Tak się właśnie zatrzymuje czas.

 

Czego pragnie kobieta? - żebyś ją widział i zaakceptował taką jaka jest. Reszta przyjdzie sama. Kobieta nie zmienia się w środku dla kogoś, ona zmienia się w środku pod wpływem tego co przy kimś poczuła.

I wiesz co?

Ty masz tak samo.

Podobne artykuły


44
komentarze: 17 | wyświetlenia: 13444
36
komentarze: 10 | wyświetlenia: 92826
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 7546
17
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6141
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6494
40
komentarze: 12 | wyświetlenia: 58803
37
komentarze: 60 | wyświetlenia: 12891
33
komentarze: 47 | wyświetlenia: 14727
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10610
32
komentarze: 68 | wyświetlenia: 11829
32
komentarze: 98 | wyświetlenia: 9790
30
komentarze: 35 | wyświetlenia: 8274
 
Autor
Artykuł  awers,  13/04/2015

Oby to była prawda.

@awers: Myślę, że to mądre spostrzeżenia. I tytuł można równie śmiało odwrócić...

@Skalny Kwiat: Dziękuję za dostrzeżenie tego, co chciałam wyrazić :)

@Maria Angel: :)

@Maria Angel: Czuję,że jest Pani doświadczoną i mądrą kobietom, zawsze chciałem zapytać kogoś z wiedzą o życiu:

1.Czy miłość wyczuwaną z serca można stracić bezpowrotnie?
2. Czy to kobieta wybiera mężczyznę, czy mężczyzna kobietę?
3. Czy wielomiłość jest dla Pani czymś dobrym czy złym, a może naturalnym albo nienaturalnym?

Więcej nie będę męczył- na podstawie odpowiedzi oddam się medytacji.
Dziękuje za artykuł i pozdrawiam serdecznie.
:-)

@Józef Jankowski: Wracam do pisania :) Więc odpowiadam. Lepiej późno, niż wcale ;) Z tą wiedzą o życiu, to jest tak, że każdy kto chce - rozwija się, wie więcej, doświadcza więcej. Czy ja mam "wiedzę o życiu" ? Jakąś mam, ani gorszą, ani lepszą od innych. Mam moją własną historię.

1. Miłości z serca się nigdy nie traci. Trzeba by było stracić wszystkie emocje, by się z nią pożegnać. Możemy

...  wyświetl więcej

@Katarzyna Wasik: Czemu zadaje Pani pytanie zamknięte do wyboru? Ograniczanie w odpowiedzi jest w pewnym stopniu narzucaniem swojej woli. Czy Pani ignoruje myślenie o konsekwencjach tego co napisała, czy nie zwraca Pani na to uwagi? ;) Uważam, że nam kobietom powinno zależeć na dawaniu dobrego przykładu i uczeniu innych, a nie na wytykaniu błędów i nazywaniu takich osób ignorantami. Czy Pani wie j ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska