Login lub e-mail Hasło   

Nowoczesne narzędzia dla biznesu na miarę XXI wieku.

Mówiąc w dużym uproszczeniu e-podpis to zbiór danych, które wraz z pozostałymi informacjami umożliwiają identyfikację tożsamości danej osoby.
Wyświetlenia: 356 Zamieszczono 14/04/2015

Czy wiesz że podpisy elektroniczne i systemy informatyczne pomagają efektywnie chronić wszelkie przesyłane online dane? Obecne na polskim rynku certyfikaty elektroniczne służą do zabezpieczania a także akredytowania danych, jakie są transferowane przez Internet.

Podobnie skutecznym sposobem ochrony danych elektronicznych jest również e-podpis. Jest on  nieodzowny zwłaszcza w tych firmach gdzie istotne informacje są przesyłane często, w dużych pakietach i jest konieczny pewny system ochrony oraz weryfikacji danych. Wbrew potocznemu wyobrażeniu e-podpis nie jest podpisem, a zbiorem danych które razem z innymi informacjami umożliwiają określenie tożsamości danej osoby. Na pierwszy rzut oka zdaje się, że jest to bardzo proste narzędzie, które powinno znacznie ułatwić proces zawierania umów przez Internet. Tymczasem uzyskanie tego rodzaju usługi jest pracochłonne, stąd było kwestią czasu powstanie firm utrzymujących się z pomagania przedsiębiorcom w staraniach o e-podpis.

Mimo tych trudności zachęcam do ubiegania się o e-podpis, z tego względu iż wymiernie ułatwia relacje w branży B2B, prowadzenie biznesu przez Internet, a to tylko kilka największych zalet tego typu narzędzi dla biznesu. Jest znakomitą alternatywą dla przestarzałych już operacji dokonywanych pocztą takich jak przesyłanie faktycznej kopii wraz z oryginałem umowy za pośrednictwem poczty w formie papierowej.

Obecnie na naszym rynku oferta e-podpisów staje się coraz bogatsza i bardziej zróżnicowana, łatwo więc wybrać rozwiązanie najlepiej pasujące do profilu firmy.

Intrygujące jest to, że mimo iż na polskim rynku e-podpis istnieje już od dłuższego czasu, to nadal nie znaleziono dla niego żadnej konkurencji. Jak dotąd jest to jedyne w swoim rodzaju zabezpieczenie, z jednoczesną weryfikacją tożsamości.

Oczywiście, na rynku obecne są wszelkiego typu systemy informatyczne, które również pomagają w ochronie danych przekazywanych drogą elektroniczną. Dzięki indywidualnym kluczom ich odczytanie realne jest tylko między odbiorcą oraz nadawcą. Nie mniej oferta narzędzi dla biznesu jest na tyle bogata że każdy znajdzie coś dla siebie.

Podobne artykuły


7
komentarze: 18 | wyświetlenia: 634
7
komentarze: 0 | wyświetlenia: 868
6
komentarze: 3 | wyświetlenia: 772
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 71005
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 647101
44
komentarze: 36 | wyświetlenia: 14593
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21152
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40118
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 12914
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 52779
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17741
28
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22077
28
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17078
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska