Login lub e-mail Hasło   

Wakacje z dzieckiem – wszystko zdaje się trudne, nim stanie się proste

Przyjście dziecka na świat, szczególnie jeśli jest to pierwsze dziecko, wiąże się z ogromnymi emocjami, które dotykają rodziców...
Wyświetlenia: 381 Zamieszczono 14/04/2015

Jest to z pewnością całe ich spektrum, gdzie na jednym krańcu gości euforia, a na drugim rozgościł się niepokój, bo przecież „jak to teraz będzie”? Wszyscy to powtarzali, a teraz pewnie doświadczacie na własnej skórze faktu, że wasze życie i czas wolny (jaki czas wolny?) nie do końca już do was należą, i nic nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie to miało się jakoś zmienić.  Jeszcze pewnie wam się zdarzy (o ile już nie zdarzyło), że nieprzytomni z niewyspania, między jednym a drugim karmieniem czy przewijaniem, z uszami pękającymi od niemowlęcych krzyków, będziecie mieć przerażające wrażenie, że to, co do tej pory nazywaliście „życiem”, bezpowrotnie się skończyło. Należą wam się zatem słowa otuchy: nie jesteście sami, przed wami przeszło przez to wiele rodzin, a w kolejce za wami czekają następni. Nic też dziwnego w fakcie, że reagujecie strachem i niepewnością w nowej i stresującej sytuacji. Przy okazji, warto pamiętać, że choć teraz to zdaje się niemożliwe, to z dnia na dzień będzie coraz prościej, a życie powoli zacznie wracać na swoje tory. Dlatego, jeśli lato w pełni, ruszajcie bez obaw na urlop, oczywiście w trójkę.Wakacje z dzieckiem czas zacząć! 


Należy zdawać sobie sprawę, że pierwszy trymestr życia waszego dziecka jest niezwykle ważny, a organizm małego człowieka jeszcze delikatny, dlatego planujcie wakacje z dzieckiem, ale przyjmijcie też pewne kryteria, które pozwolą wam wypocząć bez stresu i nie obciążać zbytnio malucha. Udajcie się w jakieś spokojne miejsce, z dostępem do wszystkich wygód i bieżącej wody. Wycieczki poza granice kraju, raczej nie wchodzą w grę: niemowlę z trudem może znosić ekstremalne temperatury i nie tolerować lokalnej wody. Pod znakiem zapytania stoi również jego samopoczucie podczas lotu samolotem. Zaplanujcie zatem niezbyt daleką podróż własnym środkiem transportu, najlepiej klimatyzowanym. Zarezerwujcie też z wyprzedzeniem pokój, żeby po przybyciu na miejsce uniknąć przykrej niespodzianki, po całym dniu podróży. Upewnijcie się, czy gospodarz w cenie pokoju przewiduje udostępnienie wam łóżeczka turystycznego, czy powinniście takie kupić/ wypożyczyć. Być może, nie wydaje się wam to teraz szczególnie ważne, ale warto rozważyć i tę alternatywę:  zdecydujcie czy szukacie samego pokoju, czy też pokoju z możliwością wyżywienia na miejscu. Ta druga opcja, choć pewnie trochę droższa, naprawdę wiele ułatwia, a szczególnie mamom, które jeszcze karmią piersią. Nie będą musiały tracić kilku godzin w ciągu dnia, żeby zrobić zakupy, a potem przygotować posiłek. To wakacje z dzieckiem, ale wszyscy mają prawo do odpoczynku!

Pakując się, pamiętajcie o zabraniu rzeczy, które będą wam potrzebne podczas urlopu: kremu do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka, z najwyższym filtrem UV, wystarczającej ilości mleka w proszku, termosu, w którym będziecie przewozić wrzątek podczas podróży, tak, by można szybko zrobić mleczną mieszankę podczas podróży, zapasu pieluszek i wilgotnych chusteczek, mleczka do ręcznego prania dziecięcych ubrań, turystycznej wanienki, wózka i moskitiery, którą można założyć również na łóżeczko, sprayu do odstraszania insektów, a jeśli dziecko już usiłuje siadać, także leżaczka, do którego da się je przypiąć, żeby oglądało świat podczas swoich godzin aktywności. Pakując ubranka, trzeba wziąć pod uwagę prognozy pogody i nieprzewidziane wypadki losowe. Krótko mówiąc: miejcie mały zapas. Nie zapomnijcie też też o smoczku, bez którego maluch będzie długo płakał nim wreszcie uśnie i ulubionej zabawce, choćby na razie była to tylko grzechotka czy gryzaczek! Weźcie też ciepły kocyk – na wszelki wypadek. Jeśli napawa was zgrozą ilość rzeczy, które musicie zabrać, wiedzcie, że wkrótce osiągniecie biegłość i w dziedzinie pakowania, a   dzięki wzięciu pod uwagę wszystkich możliwych zdarzeń, macie duże szanse na to, że wasze pierwsze wakacje z dzieckiem upłyną bez stresu i pozwolą wam cieszyć się tym, co najważniejsza – czasem z rodziną.

Na wakacje z dzieckiem zaprasza EHschool.pl

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2841
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1085
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 941
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 595
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 987
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1832
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 680
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 835
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 537
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 979
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 628
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska