Login lub e-mail Hasło   

Moje pierwsze wakacje na jachcie!

Zbliżają się kolejne wakacje, które jak co roku zamierzam spędzić na jachcie. A z Wami chciałem wiedzą niezbędną każdej osobie, która chce podczas wakacji wynająć jacht.
Wyświetlenia: 312 Zamieszczono 14/04/2015

Pierwszy raz wynajmuję jacht

Na początku pragnę uściślić jeden fakt. Nie wynajmowałem nigdy jachtu żaglowego, ponieważ nie posiadam patentu żeglarskiego i nie mam czasu na jego zdobycie – zawsze pływam na jachtach motorowych o małych silnikach, tak zwanych spacerówkach. Podjąłem taką decyzję, ponieważ nie mam w rodzinie i wśród znajomych nikogo, kto może pływać większymi jednostkami i nie chciałem wynajmować sternika. A spacerówki są niesamowicie łatwe w prowadzeniu i można nimi pływać po krótkim przeszkoleniu w wypożyczalni.

Na co zwrócić uwagę wynajmując jacht?

Na początek wybierzmy oczywiście akwen wodny po jakim będziemy pływać. Ja osobiście uczyłem się na Zalewie Szczecińskim i gorąco polecam go innym początkującym motorowodniakom. Po pierwsze, czarter jachtów na Zalewie Szczecińskim jest bardzo łatwo dostępny. Po drugie, nie jest tam tłoczno, a akwen wodny jest spokojny. Dzięki temu będziemy mogli w komfortowych warunkach szlifować swoje umiejętności. Pamiętajmy, szukając jachtu do wypożyczenia nigdy nie kierujmy się ceną. Zazwyczaj niska cena jest tożsama z niską jakością czarterowanej jednostki – będzie ona po prostu stara i zużyta. Oczywiście da się wynająć dobry jacht w bardzo niskiej cenie, ale raczej nie uda nam się to w szczycie urlopowym tylko poza sezonem – od kwietnia do maja i od września do połowy października. Ale, odbiegam od meritum, czyli informacji o tym na co zwrócić uwagę wynajmując jacht! Szukając jachtu koniecznie weźmy pod uwagę liczebność załogi z jaką będziemy pływać. Dobrze jest wynająć nieco większy jacht, ponieważ dzięki temu wszyscy pasażerowie będą mieli bardziej komfortowe warunki i więcej miejsca na jednostce. Kiedy znajdziemy już wiarygodnego armatora należy szczegółowo zapoznać się z regulaminem wynajmu jachtu. Zdarzało mi się spotkać z pewnymi nieprzyjemnymi kruczkami prawnymi w umowie, dlatego też dobrze zapoznajmy się z warunkami wynajmu jachtu. Jeżeli warunki będą takie jak tutaj, to oznacza, że armator nie chce nas wystrychnąć na dudka i jest uczciwy.

Co dalej?

Kiedy wynajmiemy już łódź na wakacje możemy zacząć planować swoją podróż. Warto precyzyjnie wybrać Mariny do których zawiniemy, ponieważ nie wszystkie oferują równie dobre warunki postojowe a także atrakcje turystyczne w okolicy. Wszak jachting to nie tylko pływanie, ale również zwiedzanie. Mam nadzieję, że udało mi się przedstawić Wam najważniejsze aspekty żeglugi motorowodnej i zachęciłem Was do spędzenia wakacji na jachcie!

Podobne artykuły


14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1271
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 946
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1068
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1195
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 769
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 921
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 812
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 847
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 687
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 763
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 826
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 784
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 695
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 392
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska