Login lub e-mail Hasło   

Dowcip roku - słowa Magdaleny Ogórek, kandydatki na prezydenta RP

Fronda uznała słowa Pani Ogórek za bzdury i ją skrytykowała. No bo jak Kościół może być postępowy, przecież to obraza. Kościół ze swojego założenia zawsze h...
Wyświetlenia: 652 Zamieszczono 14/04/2015

Fronda uznała słowa Pani Ogórek za bzdury i ją skrytykowała. No bo jak Kościół może być postępowy, przecież to obraza. Kościół ze swojego założenia zawsze hamował postęp. Pani Ogórek chciała przypodobać się katolikom, aż za bardzo, zdobyć elektorat ale niestety tylko się ośmieszyła. Dla prawdziwych katolików zawsze będzie lewacka i postępowa, jest dla nich "tzw. katolikiem kościoła otwartego". Inna sprawa, że dla lefebrystów i zwolenników mszy trydenckiej, łacińskiej, ultrakatolicy z Frondy też są zgniłymi postępowcami i liberałami. Dodając do tego, że inne odłamy chrześcijaństwa uważają, że są bardziej chrześcijańscy od katolików to mamy jeden wielki Kabaret.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1416
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 850
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 892
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 749
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 840
13
komentarze: 75 | wyświetlenia: 1166
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 794
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 837
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 967
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 628
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 664
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 703
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Kościół ze swojego założenia zawsze hamował postęp." - Papież stara się z tym walczyć, jednak samymi dekretami czy słowami nie przekona każdego księdza z osobna o konieczności czy chęci rozwoju by pohamował się od komentarzy typu "toż to szatański wynalazek więc należy zaprzestać jego używania"

@SZKOLENIA.COM: Działania Franciszka uważazam za szopkę dla ludu, którą uprawia w błysku fleszy. Obliczoną na przyciągnięcie wiernych odpływajających z Kościoła a nie na jakieś zmiany w samym Kościele. Próba zrobienia z Franciszka szlachetnego w stadzie żmii, które mogłyby go otruć czy wykończyć uwaważam za groteksę w którą wierzą naiwni. Dla mnie jest taki sam jak reszta watykańskich polityków.

@kamil30: w takim razie dałem się nabrać - wszak to co robi (przed kamerami) w pełni wpisuje się w to co mówi zatem stwarza wrażenie człowieka wiarygodnego, prawdomównego, szczerego i konsekwentnego. W Watykanie nie mieszkam, nie widziałem go na żywo więc trudno oceniać Tą Postać z perspektywy bliższej

@SZKOLENIA.COM: Z różnych źródeł wiadomo, że w Argentynie donosił na lewicujących księży. Nie wiem czy to prawda czy nie ale ja politykom nie ufam. Tym bardziej papież to dla mnie showman.

@kamil30: ludzie go kupili, ja także. Czy to źle? Nie wiem, wiem tylko tyle, że im więcej słucham czy oglądam Go w tv czytam o jego działaniach, przemówieniach itp. tym bardziej utwierdzam się, jak inaczej mogłoby wszystko wyglądać, gdyby te słowa kościół i kapłani wcielali od dawna w życie.

Nazwij mnie osobą naiwną, ślepą i jak jeszcze chcesz - oceny na temat wiarygodności bądź nie, nie wyrobimy sobie na podstawie telewizyjnych, krótkich relacji z Watykanu.

@SZKOLENIA.COM: "jak inaczej mogłoby wszystko wyglądać, gdyby te słowa kościół i kapłani wcielali od dawna w życie". Gdyby...gdyby babcia miała wąsy :-) To co robi Franciszek to utrzymywanie ludzi w iluzji, w marzeniach - nie idą za tym realne czyny a jako papież ma taką moc i władzę. Ale tego nie robi, nie robi porządku z patologią a mógłby. Głównie dużo mówi i robi PR. Opowiada piękną bajkę ale to tylko bajka, podoba się, usypia, widocznie o to chodzi.

@kamil30: nawet jeśli bajka, nadal pozostanie to dla mnie i zapewne wielu innych odskocznią od realnego świata spotykanego w kościeleDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska