Login lub e-mail Hasło   

Piszą Niemcy o Mateuszu Piskorskim i jego partii "Zmiana"

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://zygmuntbialas.salon24.pl/641899,p(...)-zmiana
Polska należy do krajów UE, które nie tylko z przekonaniem realizują politykę sankcji wobec Rosji, ale upierają się wręcz przy zaostrzeniu tych sankcji. Premier...
Wyświetlenia: 351 Zamieszczono 15/04/2015

Polska należy do krajów UE, które nie tylko z przekonaniem realizują politykę sankcji wobec Rosji, ale upierają się wręcz przy zaostrzeniu tych sankcji.

Premier Ewa Kopacz uchodzi ponadto za wspierającą polsko – amerykański sojusz i zwiększoną obecność militarną Amerykanów w Polsce w celu obrony przed rzekomym rosyjskim niebezpieczeństwem.

W Polsce powstała tymczasem nowa partia opozycyjna, która nie popiera kursu rządu – pisze Financial Times. – Partia ZMIANA sprzeciwia się zachodnim sankcjom wobec Rosji i stara się o dobre stosunki polsko – rosyjskie. W zbliżających się wyborach parlamentarnych, które odbędą się w październku br., chce ZMIANA zdobyć więcej niż 10% głosów.

Szef partii Mateusz Piskorski określa retorykę Zachodu wobec Rosji jako „język konfrontacji i trzeciej wojny światowej”. Jego zdaniem przesadna reakcja na rosyjską ingerencję na Ukrainie doprowadziła faktycznie do eskalacji konfliktu.

Nie było żadnej militarnej inwazji, lecz rozpad ukraińskiego państwa. Jesteśmy przeciwko tym, którzy twierdzą, że Rosja jest agresywną, imperialistyczną siłą – mówi szef nowej partii. – Inne kraje postępują bardziej racjonalnie i pragmatycznie, gdy idzie o politykę wschodnią”. Szef ZMIANY uważa, że ciężkie położenie polskich rolników, którzy ponoszą straty w wyniku sankcji, jest ważniejsze od wydarzeń na Ukrainie.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie klasyfikuje ZMIANĘ jako „jednoznacznie prorosyjską partię”. „Musimy zważać na to, kto finansuje takie partie i na czyją korzyść one pracują” – mówi minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Piskorski jest widziany w polskich kręgach rządowych jako „agent Kremla”. 37-letni politolog nie przyjmuje tego zarzutu. „Rosja jest naszym sąsiadem i partnerem – mówi. – Rosja jest ostatnim krajem, do którego wkroczyłaby Polska”.

Jest przekonany o tym, że nastąpi w Polsce i w UE zmiana nastrojów względem antyrosyjskich restrykcji. Tak podjęły niektóre polskie partie retorykę ZMIANY. Ludzie są niezadowoleni z powstałego zamieszania między Warszawą i Moskwą.

Faktycznie jest wewnątrz Unii zmiana nastrojów. Po Hiszpanii, Cyprze i Grecji wypowiedziały się też Czechy za zakończeniem konfrontacji z Rosją. „Co do sankcji, to trzeba zapytać, czy chce się płacić cenę za to – mówi doradca czeskiego prezydenta. – Stoimy na rozdrożu i jeśli źle skręcimy, może to zakończyć się zimną wojną”.

Szefowa rządu polskiego Ewa Kopacz powiedziała zaś, że celem aktualnych rosyjskich manewrów wojskowych jest przymuszenie rządów państw UE do przyjęcia łagodniejszej linii sankcji. Krem chce jakoby w ten sposób wpłynąć na proces decyzyjny wewnątrz Unii Europejskiej – mówi Ewa Kopacz.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiej wersji:
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/04/13/polen-neue-partei-kritisiert-russland-politik-der-regierung/

Komentują niemieccy czytelnicy:

---„Polacy przez wieki znajdowali tylko fałszywych przyjaciół. Tak mieli też zaufanie do Wielkiej Brytanii i Francji w 1939 roku. Ale Polaków nigdy nie nauczyła czegoś historia.

Teraz Ukraina jest przyjacielem? Nie zapominajmy: ukraińscy nacjonaliści zamordowali bestialsko 200 tysięcy Polaków. To jest znacznie więcej zamordowanych niż było ofiar oprawców Stalina w Katyniu”.

--- „W rzeczywistości nie ma już polskiego rządu, więc nie ma polskiej polityki wobec Rosji. Są tylko jeszcze polscy satelici CIA do brudnej roboty”.

--- Trzymam kciuki za pana Mateusza Piskorskiego i życzę mu, by wyprowadził naród z kryzysu!”

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1400
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 830
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 877
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 744
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 834
13
komentarze: 75 | wyświetlenia: 1160
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 788
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 826
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 963
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 621
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 654
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 694
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska