Login lub e-mail Hasło   

Kalkulator zdolności leasingowej. Pierwszy krok jeśli starasz się o leasing

Wynik oceny zdolności leasingowej jest dla firmy leasingowej podstawą do podjęcia decyzji o udzieleniu leasingu potencjalnemu leasingobiorcy.
Wyświetlenia: 5.055 Zamieszczono 17/04/2015

Na podstawie określonych kryteriów leasingodawca ocenia czy wnioskodawca jest w stanie wywiązać się z warunków umowy, zwłaszcza w zakresie regularnej spłaty rat leasingowych.

Ocena zdolności leasingowej ma ten sam cel co ocena zdolności kredytowej w bankowości, przy czym leasingodawcy mają w tym zakresie znacznie niższe wymogi oraz są bardziej elastyczni niż kredytodawcy. Również sam proces oceny zdolności leasingowej jest mniej czasochłonny niż przy kredycie.

Co analizują leasingodawcy przy ocenie zdolności leasingowej? W standardowej procedurze są to głównie wyniki finansowe klienta, czyli:

- przychody najczęściej za miniony rok, czasem również za rok bieżący,

- dochody za miniony rok, czasem również za rok bieżący,

- majątek firmy,

- zobowiązania z tytułu leasingów i kredytów (kapitał pozostały do spłaty, suma rat miesięcznych),

- historia spłacania zobowiązań.

Na tej podstawie oceniane są możliwości płatnicze wnioskodawcy.

W przeciwności do oceny zdolności kredytowej nie ma potrzeby tworzenia biznesplanów i skomplikowanych analiz finansowych, dzięki czemu ocena zdolności trwa zdecydowanie krócej.

Na wynik oceny zdolności leasingowej ma wpływ także data założenia firmy, branża w której działa oraz oczywiście o rodzaj środka trwałego, który planuje nabyć. Te dane mają jednak mniejsze znaczenie przy określaniu zdolności leasingowej i wpływają raczej na warunki leasingu niż na samą decyzję o udzieleniu finansowania.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nie każda transakcja leasingu jest powiązana z pełną procedurą oceny zdolności leasingowej opisaną powyżej. W przypadku, gdy firma wnioskująca o leasing ma pozytywną historię płatności w instytucjach finansowych (w bankach oraz firmach leasingowych) to uzyskanie leasingu jest prostsze i opiera się o uproszczoną procedurę. Wystarczy przedstawić dowód osobisty i NIP leasingobiorcy. O tym jakie firmy leasingowe stosują procedurę uproszczoną można się przekonać tutaj: www.wezleasing.pl/lp8

Aby zbadać zdolność leasingową firmy zapraszamy tutaj: www.wezleasing.pl/zdolnosc-leasingowa/ . Kalkulator zdolności uwzględnia takie firmy jak: Getin Leasing, Siemens Finance, Idea Leasing, Millenium Leasing, Raiffeisen Leasing, Masterlease, Leasing Polski.

Podobne artykuły


83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75090
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648753
45
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5414
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15388
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 45095
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40741
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13289
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53555
24
komentarze: 41 | wyświetlenia: 15271
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28014
19
komentarze: 4 | wyświetlenia: 53761
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3967
18
komentarze: 87 | wyświetlenia: 6116
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska