Login lub e-mail Hasło   

Kalkulator zdolności leasingowej. Pierwszy krok jeśli starasz się o leasing

Wynik oceny zdolności leasingowej jest dla firmy leasingowej podstawą do podjęcia decyzji o udzieleniu leasingu potencjalnemu leasingobiorcy.
Wyświetlenia: 4.514 Zamieszczono 17/04/2015

Na podstawie określonych kryteriów leasingodawca ocenia czy wnioskodawca jest w stanie wywiązać się z warunków umowy, zwłaszcza w zakresie regularnej spłaty rat leasingowych.

Ocena zdolności leasingowej ma ten sam cel co ocena zdolności kredytowej w bankowości, przy czym leasingodawcy mają w tym zakresie znacznie niższe wymogi oraz są bardziej elastyczni niż kredytodawcy. Również sam proces oceny zdolności leasingowej jest mniej czasochłonny niż przy kredycie.

Co analizują leasingodawcy przy ocenie zdolności leasingowej? W standardowej procedurze są to głównie wyniki finansowe klienta, czyli:

- przychody najczęściej za miniony rok, czasem również za rok bieżący,

- dochody za miniony rok, czasem również za rok bieżący,

- majątek firmy,

- zobowiązania z tytułu leasingów i kredytów (kapitał pozostały do spłaty, suma rat miesięcznych),

- historia spłacania zobowiązań.

Na tej podstawie oceniane są możliwości płatnicze wnioskodawcy.

W przeciwności do oceny zdolności kredytowej nie ma potrzeby tworzenia biznesplanów i skomplikowanych analiz finansowych, dzięki czemu ocena zdolności trwa zdecydowanie krócej.

Na wynik oceny zdolności leasingowej ma wpływ także data założenia firmy, branża w której działa oraz oczywiście o rodzaj środka trwałego, który planuje nabyć. Te dane mają jednak mniejsze znaczenie przy określaniu zdolności leasingowej i wpływają raczej na warunki leasingu niż na samą decyzję o udzieleniu finansowania.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nie każda transakcja leasingu jest powiązana z pełną procedurą oceny zdolności leasingowej opisaną powyżej. W przypadku, gdy firma wnioskująca o leasing ma pozytywną historię płatności w instytucjach finansowych (w bankach oraz firmach leasingowych) to uzyskanie leasingu jest prostsze i opiera się o uproszczoną procedurę. Wystarczy przedstawić dowód osobisty i NIP leasingobiorcy. O tym jakie firmy leasingowe stosują procedurę uproszczoną można się przekonać tutaj: www.wezleasing.pl/lp8

Aby zbadać zdolność leasingową firmy zapraszamy tutaj: www.wezleasing.pl/zdolnosc-leasingowa/ . Kalkulator zdolności uwzględnia takie firmy jak: Getin Leasing, Siemens Finance, Idea Leasing, Millenium Leasing, Raiffeisen Leasing, Masterlease, Leasing Polski.

Podobne artykuły


42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6498
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21264
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 17873
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22270
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 22875
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22634
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 21492
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19098
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 10698
16
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4717
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska