Login lub e-mail Hasło   

Wiosna w domu

Wczesną wiosną, kiedy drzewa za oknami są jeszcze surowe i smutne, warto ożywić wnętrza domu.
Wyświetlenia: 443 Zamieszczono 22/04/2015

Wiosna to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych pór roku. Ziemia budzi się do życia, a przestrzeń wokół nas nabiera intensywnych, soczystych barw. Wiosna to dla wielu czas twórczy. Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych zyskujemy energię do działania i częściej się uśmiechamy. Często bywa, że z niecierpliwością oczekujemy, aż świat wokół nas się zazieleni. Nawet najbardziej zagorzali zwolennicy jednostajnych kolorystycznie przestrzeni  z początkiem wiosny odczuwają chęć wprowadzenia w swoim otoczeniu choćby odrobiny koloru. Wczesną wiosną, kiedy drzewa za oknami są jeszcze surowe i smutne, warto ożywić wnętrza domu. Nadać im bardziej świeży, ożywczy charakter. Nie potrzeba tu wielkich zabiegów ani sporych nakładów finansowych. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by nasza przestrzeń mieszkalna odżyła.

 

Najpopularniejszym i najprostszym sposobem jest ubranie wnętrza w kwiaty. I nie chodzi tu absolutnie o regularne kupowanie w kwiaciarniach kosztownych bukietów. Wystarczy, że w niewielkie doniczki wsadzimy drobne bratki w żywych kolorach – żółtym, amarantowym, szafirowym. Bratki można zastąpić – wedle upodobań – szafirkami, niezapominajkami. Kiedy nacieszą nasze oczy w domu, można je przenieść na balkon bądź posadzić w ogrodzie…

 

Aby nasz dom stał się jaśniejszy i bardziej świeży, warto ustawić żywe rośliny w miejscach, do których dociera najmniej światła. Zamiast kwiatów można wykorzystać również lampiony, w których tlić się będzie światło świec. Nasze wnętrza zyskają przy okazji na przytulności.

 

Innym sposobem wprowadzenia wiosny w progi domu jest udekorowanie wnętrz kolorowymi tkaninami. Wystarczy zawiesić zasłony w zielonym kolorze bądź nakryć sofę zielonym pledem. Bardziej odważnym polecamy tkaniny w limonkowym kolorze, zaś zwolennikom stonowanych barw – dodatki w kolorze oliwki. Dodatkowo można ułożyć na kanapie kilka poduszek w wiosennych kolorach, z wyrazistymi wzorami – motywami roślinnymi. Na stole wystarczy postawić kilka barwnych, zapachowych  świeczek bądź bukiet świeżych kwiatów.  Takie dodatki na pewno ożywią salon.

Tym, którzy gustują w przedmiotach z duszą, bądź po prostu lubują się w wyszukiwaniu perełek na targach staroci, polecamy udekorowanie domu gałązkami włożonymi do kolorowych, szklanych butelek. Kolory, które najpiękniej odświeżą dom to: lazurowe błękity, zielenie, turkusy. Najlepiej zestawiać je z neutralnym tłem – na przykład z beżami bądź szarościami.

 

Niebanalne dekoracje można stworzyć samemu. Potrzeba tylko odrobiny wyobraźni…

Wprowadzając wiosnę do domu nie możemy zapominać o balkonach i tarasach. Warto zaaranżować je tak, by stały się ulubionym miejscem odpoczynku i picia porannej kawy, wszak posiłki na świeżym powietrzu smakują najwyborniej. Zadbajmy o nasze balkony, nawet te niewielkie. Na niedużej przestrzeni także można poczuć wiosnę. Wystarczy zaopatrzyć się w funkcjonalne meble balkonowe (najlepiej składane), a klimat stworzyć dodatkami – pledem, poduszkami, obrusem, lampionami i kolorowymi doniczkami. Wiosenny balkon może służyć nam również jako miejsce uprawy ziół, które każdej potrawie nadadzą niesamowitego aromatu. Wystarczy posadzić w ozdobnych donicach zioła takie jak: rozmaryn, tymianek, mięta i cieszyć się ich zapachem całą wiosnę i lato.

 

Nie sposób przecenić wartości balkonu czy tarasu. Może być miejscem przechowywania rożnych rzeczy, ale też powiększyć wizualne przestrzeń mieszkania, ocieplić wnętrze, dać możliwość bliższego kontaktu z naturą i obserwacji zmieniających się pór roku. Niektóre rozwiązania architektoniczne pod tym właśnie względem potrafią być bardzo nowatorskie i zaskakujące, jak np. balkony-szklarnie w jednej z nowo powstających poznańskich inwestycji mieszkaniowych Evergreen 365, prezentowanej na serwisie nowych mieszkań i domów dopoznania.pl.  

Wraz z nadejściem pięknej pogody spędzajmy więcej czasu na świeżym powietrzu. Nawet uprawiając sport  nie trzeba rezygnować z designu. Zachęcamy do rowerowych przejażdżek. Jazda na takim, wiosennym rowerze, to czysta przyjemność…

 Nierzadko kupując rower zastanawiamy się, jak będziemy go przechowywać. Szczęśliwi posiadacze domów z ogrodem bądź/i garażem mają problem z głowy. Gorzej już, gdy jesteśmy właścicielami mieszkania z przynależną doń piwnicą. Tutaj naprzeciw potrzebom cyklistów wychodzą firmy, produkujące oprzyrządowania do montażu rowerów – do woli: na ścianie, pod sufitem, a nawet (co widać na załączonym zdjęciu) na rurce aluminiowej… Jeśli nie posiadamy piwnicy, ale mamy wystarczająco sporo miejsca w pokoju dziennym, jednoślad można zamontować z fantazją – na stelażu pod sufitem. Rozwiązanie świetnie dopasuje się do wnętrza urządzonego w stylu industrialnym.

Jeżeli jednak myślimy o prawdziwej wiosennej rewolucji i zamianie dotychczasowego mieszkania na nowe, nie zapominajmy o uwzględnieniu rozwiązań pozwalających na rowerowe przejażdżki czy poranną kawę na świeżym powietrzu. Łatwo przecież dobrać lokale z opcją balkonu/tarasu czy z piwnicą korzystając z wyszukiwarki mieszkań i dobierając odpowiednie parametry lub po prostu kierując pytania bezpośrednio do deweloperów. Po tak dokonanym wyborze wiosenne aranżacje siłą rzeczy będą czystą przyjemnością szukania nawiązań i symboli budzącej się natury.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1333
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1061
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 991
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 753
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 786
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 434
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 575
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1034
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 976
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 628
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1395
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 865
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 490
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 412
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 561
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska