Login lub e-mail Hasło   

Niepowodzenia Boże.

Przeczytałem artykuł Hamiltona Starszego i poczułem duży niedosyt informacji.
Wyświetlenia: 898 Zamieszczono 22/04/2015

Niepowodzenia Boże.

Przeczytałem artykuł Hamiltona Starszego i poczułem duży niedosyt informacji. W Pięcioksięgu Mojżeszowym jest znacznie więcej nie tylko bzdur, ale i chamstwa Nieudacznika. Czasem zastanawiałem się, dlaczego tak Wielki Nieudacznik cieszy się taką renomą na świecie, że zawojował 1/3 świata?

A oto moja lista Jego niepowodzeń.

1. Można by wnioskować, że dokąd Stwórca nie zaczął tworzyć nie miał porażek. Tak jest zawsze, bo dokąd się nic nie robi, nie ma się porażek z wyjątkiem jednej, – że się nic nie robi. Ale lepiej mieć tylko jedną porażkę z powodu nicnierobienia, niż mieć porażkę zawsze tam, gdzie zacznie się coś robić. Kiedy Pan Bóg stworzył niebo, piekło i anioły, przeciwko niemu zbuntował się Szatan. Za bunt strącony do piekieł zabrał ze sobą jedną trzecią aniołów. Bunt Szatana był niczym najsiarczystrzy z siarczystych policzków kiedykolwiek i komukolwiek wymierzonych. Z czasem Pan Bóg na swój obraz i podobieństwo stworzył człowieka, więc wiemy jak wówczas wyglądał.

2. W raju mordował się ze scalaniem gliny, syntetyzował ją. Nie wyrywał małpie kończyn z tułowia, czyli nie analizował jej, tylko ujednolicał glinę nadając jej określony kształt, a potem dmuchając nadał jej właściwy sobie charakter. Następnie uśpił to cudo i z żebra zrobił kobietę, która nie zastosowała się do jego poleceń i zerwała jabłko z drzewa poznania. Zatem kobieta ta zwana Ewą z drugiej strony twarzy wymierzyła Mu kolejny policzek. Za to nieposłuszeństwo Pan wyrzucił ich z raju – z dobra do zła. W raju Ewa nie mówiła Adamowi: ten banan jest mój, albo: to drzewo jest moje itd., a Pan Bóg nie musiał ich godzić. Strefa zła charakteryzowała się własnością prywatną. Ona jest tutaj do dziś i jest wyznacznikiem ziemskiej gehenny. Czym więcej prywaty tym więcej zła.

3. Kiedy Adam z Ewą już się rozmnożyli i na świecie był już Kain i Abel, Kain zabił Abla, który dla Pana Boga hodował „baranki”. /Do potopu ludność nie żywiła się mięsem, tylko panowała nad zwierzętami/. To tak jakby mu przyłożył pięścią prosto w nos, od czego nos mu się spłaszczył i opuchła górna warga i od tamtej pory wygląda jak darwinowska małpa.

4. Kolejnym niepowodzeniem Boga był przedpotopowy bunt ludności. Nie dokończono budowli Wierzy Babel tylko dlatego, że budującej ją ludności pomieszał języki. Dla mnie nie jest rzeczą ani wygodną, ani przyjemną, kiedy wyjeżdżam do Niemiec czy na Litwę i nie mogę się porozumieć z tamtejszą ludnością.

5. Z czasem doszedł do wniosku, że to, co stworzył, jest nad wyraz złe i grzeszy przeciwko Niemu nie tylko sodomią /do tej pory współżycie seksualne ze zwierzętami istnieje, a zdjęcia krążą po Internecie/, więc to, co zrobił, ukrył w wodach potopu. Zostawił jedynie Noego z rodziną, pewny już, że dokonał właściwego wyboru.

6. Wybór nie był słuszny, więc z Ur sumeryjskiego wyprowadził Abrahama, aby z czasem obdarzyć go wnukami. Okazało się, że są oni owłosieni /chyba na Jego wzór i podobieństwo/, więc Jakuba szybko ogolono polsilverami, które od Niego dostali. Na golenie Ezawa żyletek nie starczyło. Czyżby w genach darwinowskiego szympansa mieszał palcem nie w tą stronę?

7. Ponieważ już wcześniej przyrzekł sobie, że już nigdy nie będzie karał ludzi potopem /teraz może ogniem/, więc do pieca żelaznego, jakim był Egipt, wprowadził Izraela nazywając go narodem wybranym, by z czasem go stamtąd wyprowadzić. Jednak szybko okazało się, że jest to naród „sztywnego karku”. Tak pisał o tym narodzie w swojej księdze zwanej Biblią. Było to jego kolejną siódmą poważną porażką.

8. Aby okiełzać sztywne karki Izraela, który w „Niewoli Babilońskiej” przekształcił się w Żydów, a potem zmieszał się z babilońskimi przesiedleńcami z Samarii z roku 722 p.n.e., oraz z nie lubianymi przez Niego Idumejczyków, czyli potomków nie lubianego Ezawa, bo go nie ogolili i nielubienia Chetytek z którymi się Ezaw żenił, wysłał na ziemię swojego syna zwanego Synem. Myślał, że takie postąpienie przyniesie mu żądany efekt. Nie stało się jednak zgodnie z Jego oczekiwaniami, ponieważ:

9. Gardząc jego synem „plemię żmijowe” oddelegowało w celu stłamszenia rebelii w Damaszku faryzeusza Saula /Pawła/. Odtąd jednak kult Syna, czyli zgodnie z ich, faryzeuszy, a nie Boga planem, zaczął rozpowszechniać się między pogany tworząc Kościół święty, czyli Kościół przeklęty. Sam Chrystus powiedział przecież: jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela. Paweł św., czyli przeklęty, faryzeusz, wbrew samemu Bogu i Synowi rozpowszechnił tą wiarę na pogan nazywając ją chrześcijaństwem. To niepowodzenie uważam za równie wielkie jak Wielki Niebiański Bunt. Pierwszy znany nam bunt. Niebiańska rewolucja.

10. A co z kobieto-mężczyzną, która ma kobiece piersi i męskie narządy płciowe? A są i takie panie, które mają wszystko. Tak jak wcześniej napisałem: Czyżby w genach małpy mieszał palcem nie w tą stronę?

11. Wolna wola! Co z nią? Czy to był jego sukces, czy porażka?

Czy miałem wolną wolę, kiedy mnie chrzczono?!

Czy miałem wolną wolę, kiedy przyzwyczajano mnie do jedzenia mięsa?

Czy miałem wolną wolę, kiedy zmuszano mnie do uczestnictwa w lekcjach religii, spowiedzi i kanibalizmie w postaci komunii, i bierzmowaniu, i uczestnictwie w ofierze mszalnej, czyli powtórnym wirtualnym morderstwie, jakim jest ponowne krzyżowanie Chrystusa, czyli we Mszy św. zwanej przeze mnie Mszą przeklętą? Wszak msza to ponowne składanie ofiary.

Czy człowiek miał wolną wolę, kiedy tworzono go tak, aby mięso było potrzebne mu do rozwoju?

A w końcu kto miał wolną wolę: czy ten który stał na stosie, czy ten, który podpalał stos?

Czy skurwl /skurwl znaczy wspaniały/ Chazar Wielki, to znaczy Karol Wojtyła vel John Paul II miał wolną wolę, kiedy w 1939 r. Niemcy napadły na Polskę? Miał, miał, ale jako „patriota” chował się po kamieniołomach. A tak było, tak było!

Jeśli Bóg jest Wszechmogący, to nie mógł mieć takich niepowodzeń, a jeśli mimo wszystko one istnieją, to znaczy, że On nie jest Wszechmogącym, lub zrobił to celowo, a jego instynkt samozachowawczy podtrzymywany jest tylko przez watykańską wszechmoc. Może, dlatego stworzył Watykan? Wiedział, że bez ziemskiego wsparcia Jego kult zaniknie.

Dlaczego na świecie rozpowszechnił się Jego kult, skoro w niebie i na ziemi doświadczał samych klęsk? Czyżby inna działalność np. wraz z Szatanem, przynosiła mu jakieś sukcesy? Zapewne tak! Jego pośrednią ziemską działalność znamy z księgi Hioba. Hiob też wiedział, że tylko Jemu zawdzięcza swe tragedie.

Może ktoś jeszcze zna jakieś Jego niepowodzenia?

A może to nie On bawił się gliną nad Eufratem tylko jakiś chuligan kosmiczny nazwany Bogiem.

Ale dusza…? Och ta dusza! Skoro stworzył niebo i piekło…? Przecież Adam miał duszę, bo Pan mu dmuchał! A czy Ewa miała duszę skoro jej nie dmuchał…?  

Muszą stwierdzić, że jedyną rzeczą, jaka Mu się na ziemi udała, to … – ORGAZM… – Ha…! Ha…! Ha…! Ha…! Ha…! 

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 1869
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1003
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1646
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1347
15
komentarze: 134 | wyświetlenia: 2043
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 532
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1129
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 725
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 944
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 876
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 830
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1123
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 531
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 842
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lewi,  23/04/2015

Niewiedza biblijna.

Czy w księdze rodzaju pisze że Ewa zerwała jabłko?

Biblia nie naucza o piekle.

Autor nie ma ,,zielonego pojęcia'' z jakiego powodu Bóg pomieszał języki ?

Stek samych bzdur!

Na drugi raz proponuję nie brać się za tak ambitny temat, albo bardzo solidnie się przygotować. Najlepiej niech Kitek napisze coś o wiosennych kwiatkach. Pozdrawiam

@lewi: Czy na pewno niewiedza?
Jest napisane że zerwała Ewa owoc.
Biblia nie naucza o piekle, ale kościół uczynił z tej nauki fundament swojej dominacji. Jednkj są wzmianki o czeluści, wiecznym ogniu itp.
Ciekawe dlaczego pomieszał języki? Bo chcieli być razem? A czy wiedział jakie będą konsekwencje pomieszania języków i niezrozumienia się? Wojny, uprzedzenia, prześladowania i nienawiść, mało?

  lewi,  24/04/2015

@roszpunek:

Tak, zerwała owoc ale nie jabłko.

To że pisze w Biblii o wiecznym ogniu , nie znaczy że istnieje piekło. W Biblii również pisze że że z nieba został zrzucony wielki smok, wąż starodawny. (Obj 12:9) Nie powiemy że w niebie żyją smoki czy węże! Bajka o piekle to wymysł kościoła.
Pomieszał języki dlatego, ponieważ zamierzeniem Boga było, żeby ludzie zaludnili ziemię-- nie tylko Mezopotamię. (Rodz 1:28)

@lewi: Czyli we wszystkim miałem rację? Szkoda że nie odpowiedziałeś na pytanie o konsekwencje ... a tak na marginesie, po kiego człowiekowi wolna wola jeżeli nie może z niej korzystać?

  lewi,  27/04/2015

@roszpunek: Może korzystać z wolnej woli, tylko w rozsądny sposób. Podam przykład. Po wypłacie mam 2-możliwości.
1. udać się do knajpy z kumplami i przepić zarobione pieniążki
2. udać się do domu trzeźwy z wypłatą

Mam wolną wolę i możliwość podjęcia mądrej decyzji, której nie będę później żałować. Czy w tym wypadku nie korzystamy z wolnej woli, przecież nikt nas nie przymusza jak postąpimy, niestety zapłacimy cenę jeżeli niewłaściwie skorzystamy z wolnej woli.

@lewi: Dalej nic o konsekwencjach ;-) Proponowana przez ciebie "wolna wola" to farsa, jak mówić że ktoś ma wolną wolę jeżeli jest karany za podejmowane decyzje.
To bardziej przypomina sytuację gdzie ktoś wymyślił sobie pielgrzymkę a kto nie pójdzie będzie miał obcięty język albo wyłupane oczy. No cóż jeżeli taka wolność ci odpowiada.

  Kitek,  27/04/2015

@roszpunek: Wolna wola jest po to, aby usprawiedliwić Go z niepowodzeń.

  lewi,  28/04/2015

@roszpunek: Wolna wola to podejmowanie racjonalnych decyzji. Jeżeli mamy do wyboru życie i śmierć, to tylko chory psychicznie wybierze to drugie. Należy zwrócić uwagę, że Stwórca ma prawo zakreślić pewne granice postępowania. Ludzie od innych też wymagają przestrzegania nakazów i przepisów. Nakaz nie spożywania owocu miał na celu DOBRO człowieka, a nie zło. Kiedy ludzie złamali Boże prawo, zaczęły się cierpienia.

@lewi: Bzdury piszesz, wolna wola to prawo do podejmowania dobrych i złych decyzji. Jeżeli jesteśmy karani za decyzje, które się bogu nie podobają to po co mówić że mamy wolną wolę i możemy decydować.

@roszpunek: właśnie ta kara jest efektem posiadania wolnej woli ;-)

Niestety dzisiaj naprawdę baaardzo dużo ludzi zapomina, że za wolną wolą powinna iść odpowiedzialność na zasadzie - rób co chcesz, ale pamiętaj o innych, o sobie, swoim otoczeniu i o konsekwencjach, jakie niesie za sobą skorzystanie z tej właśnie wolnej woli.

Jeśli przekroczysz prędkość - to jest Twój wybór, masz w

...  wyświetl więcej

  lewi,  29/04/2015

@roszpunek: Nie rozumiesz co znaczy wolna wola. Jeżeli byśmy nie posiadali wolnej woli, bylibyśmy zaprogramowani bez możliwości podjęcia decyzji.Czy cenisz sobie swobodę wyboru tego, co zrobisz i co powiesz, co zjesz i w co się ubierzesz, jaką pracę będziesz wykonywać oraz gdzie i jak będziesz mieszkać? A może wolałbyś, żeby w każdym momencie życia ktoś dyktował ci każde słowo i każdy krok?

...  wyświetl więcej

Ale pokręciłeś!

To prawda, że nie myli się ten kto nic nie robi, ale czy nic nierobienie jest czymś lepszym od robienia?
Czasem tak, czasem nie. Gdyby Bóg o którym piszesz, a którego utożsamiasz z wszelkim stworzeniem nic by nie robił/tworzył to byś nie mógł takich rzeczy pisać bo zwyczajnie by Cie nie było tu i teraz.

Może to, że świat wygląda tak jak wygląda nie jest kwest

...  wyświetl więcej

@SZKOLENIA.COM: Ciekawe czym/kim wg ciebie jest bóg? Mówisz że może się mylić "poprawiając błędy, które popełnił przy projektowaniu TEGO świata", nie ogarnia wszystkiego "musiał swój czas poświęcić też na inne rzeczy, inne planety inne istoty, które może akurat tworzy lub stworzy" ciekawe co jeszcze?
Gdyby "nic by nie robił/tworzył to byś nie mógł takich rzeczy pisać bo zwyczajnie by Cie ni ...  wyświetl więcej

@roszpunek: Nikim - nie wierzę w bogów tego czy innych. Jest coś "nad nami" ale nie wierzę w istotę nadprzyrodzoną w postaci Boga. Moje pytania były czysto hipotetyczne - czy czasem obraz Boga, który często przytaczamy, na który się powołujemy nie jest zbyt idealistyczny?

A może to my po prostu go nie rozumiemy i zamiast skupić się na tym, by postępować uczciwie wobec siebie i innych, by p

...  wyświetl więcej

@SZKOLENIA.COM: Może wystarczyłoby aby ludzie zrozumieli co tak naprawdę daje im szczęście? Może właśnie bóg i sygnowane przez niego hierarchiczne społeczeństwo to największe przekleństwo ludzkości?

@roszpunek: może, może, może, może ... może .. nie sprawdzimy tego to się nie dowiemy :-)

@SZKOLENIA.COM: Pozdrawiam ;-)

  Kitek,  23/04/2015

@roszpunek: Według mnie Bóg jest kimś wolnym od wszelkiego działania.

@Kitek: Lem i Najwyższa Inteligencja B-) Tylko czy wtedy będzie jeszcze Bogiem?

  liwa,  23/04/2015

ale bzdury.. nawet nie chce mi się uzasadniać swojego zdania..

W jednym ze swoich wspanialych opowiadan Stanislaw Lem opisuje konferencje
miedzygalastyczna na ktorej uczestnicy usiluja ustalic w jaki sposob powstalo zycie
na planecie ziemia.
Jeden mieszkaniec ziemi jest na konferencji, ale przez uczestnikow z innych galaks,
ktorych sylwetki byly zbudowa z materii przypominajacej diamenty i byly nadzwyczaj piekne,
delegat zie ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: gówniana sprawa....

  Kitek,  23/04/2015

W artykule przedstawiłem Jego niepowodzenia. Jeśli ktoś zna jakieś Jego powodzenia, to proszę je przedstawić, a nie pisać o jakimś swoim widzimisię w postaci „ale bzdury”, albo „ale pokręciłeś”. To nie są argumenty.

@Kitek: trochę to kiepsko wygląda, kiedy swoim podsumowaniem przytaczasz moje słowa i jeszcze twierdzisz, że nie użyłem argumentów. Zacząłem od krytyki i zechciej proszę przeczytać resztę mojego komentarza by dowiedzieć się dlaczego skrytykowałem cały artykuł a w trakcie czytania staraj się zrozumieć moje słowa, jeśli sprawia Ci to trudność, chętnie wyjaśnię co miałem na myśli. Ale nie pisz, że ni ...  wyświetl więcej

  Kitek,  24/04/2015

@SZKOLENIA.COM: Ja ustosunkowałem się do jego kościelnej wizji, a to że On w międzyczasie dłubał sobie słonecznik, to już mnie nie obchodzi.

@Kitek: patrząc w taki sposób można powiedzieć, że Hitler był rewelacyjnym gościem - miłosiernym, uczciwym, kochającym ludzi - bo z PKT. WIDZENIA jego ludzi, dla nich mógł właśnie taki być.

Przedstawiasz problem w okrojonej wersji, a jak to zauważyłem (podobnie jak inni czytelnicy) to zarzucasz mi brak konstruktywności. Tymczasem zwyczajnie tej krytyki nie przyjmujesz z jakiegoś powodu

  Kitek,  24/04/2015

@SZKOLENIA.COM: A jaką nieokrojoną wersję chciałbyś widzieć - Leibniza? Kościelna jest obowiązująca ponad 2 miliardy ludzi! Jak chcesz możesz przedstawić lepszą.

@Kitek: w Twoim artykule jest pełna krytyka dla wszelkiego boskiego stworzenia. Wyliczone błędy/pomyłki. Tylko nie wziąłeś pod uwagę, że przez to co nazywasz błędami możesz tu i teraz pisać (z 2 miliardów ludzi robi się jedna osoba a prawdo to stosuje się do CAŁOŚCI ludzkości - że właśnie mogą ŻYĆ).

  Kitek,  27/04/2015

@SZKOLENIA.COM: Niebyt jest leprzy od takiego bytu - to wszystko.

@Kitek: dlatego korzystając z wolnej woli która tak sklinana jest w artykule, możesz popaść w niebyt - po co się męczyć i trwać w czymś co jest tak beznadziejne. W przeciwnym razie postępujesz nieuczciwie wobec siebie samego a i przy okazji tracisz na wartości wśród innych odbiorcówDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska