Login lub e-mail Hasło   

Czy słyszałeś kiedyś o teatrze?....

W którym sen i jawa przeplatają się ze sobą, a światło, ruch i dźwięk tworzą niezapomniany spektakl? Jeżeli nie, to musisz koniecznie poznać Teatr V6!
Wyświetlenia: 492 Zamieszczono 27/04/2015

Teatr V6 to owoc pomysłu zrobienia w Łodzi czegoś, czego nie ma w żadnym innym mieście, czyli prywatnego teatru tańca. Założyciel, Tomasz Filipiak tchnął drugie życie w opustoszałe sale kina Przedwiośnie i stworzył tetr inny niż wszystkie. Teatr, w którym nie ma miejsca na monotonne, adresowane do wąskiej grupy odbiorców spektakle. Każde przedstawienie realizowane przez Teatr V6 trafia zarówno do okazjonalnych gości teatrów jak i ich regularnych bywalców.

Fruwać, tańczyć, śpiewać!

Przedstawienia realizowane w teatrze V6 są zupełnie inne od tych, które znamy z klasycznych teatrów, gdzie kilku aktorów porusza się między kartonowymi scenografiami, a atmosferę tworzy jeden reflektor i od czasu do czasu suchy lód. O nie, tutaj każde przedstawienie jest dopracowane do granic możliwości, a o jego sile decyduje perfekcyjnie dopracowana choreografia aktorów, ciekawa fabuła, niesamowite efekty świetlne i bezbłędnie wykonywane sztuczki akrobatyczne.

Każdy aktor występujący w teatrze to jednocześnie profesjonalny tancerz z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu mamy gwarancję, że idąc na spektakl nie otrzymamy przeciętnej chałtury, ale wysokiej jakości przedstawienie, które wywoła u na efekt WOW!  

Co jest grane?

Od momentu swojego powstania teatr zrealizował już kilka autorskich przedstawień. Sweet Chic Club to burleska w której obserwujemy perypetie młodej damy chcącej przywrócić świetność podupadającemu klubowi nocnemu. Zatrudnię Milionera jest monodramą przedstawiającą historię miłości do bogatego sponsora. Bal Wampirów opowiada o wielkim, dorocznym balu wampirów, podczas którego dzieją się wydarzenia o których nie śniło się nawet ich uczestnikom. Nius to częściowo improwizowany spektakl poruszający jakże bliski nam problem uzależnienia od informacji, a Imibala, najnowsza produkcja teatru odpowiada historię podróży małej dziewczynki do bajkowego świata snu,  o którym nic Wam nie powiem, ponieważ ten spektakl jest obecnie grany. 

No właśnie. Teraz wspomnę o tym, co moim zdaniem jest największą bolączką teatru, czyli o nieco pustym repertuarze. Niestety, V6 w sezonie gra tylko jeden spektakl (z bardzo okazjonalnymi wystawieniami wcześniejszych sztuk). I o ile występy gościnne innych twórców są w nim realizowane dość często, to niestety, trochę smutne jest to, że nie można obejrzeć wcześniejszych przedstawień. 

Z drugiej strony rozumiem to, ponieważ każde przedstawienie jest dopracowane do granic możliwości, a co za tym idzie, być może nie dałoby się przeprowadzić takiej ilości prób, które pozwalałby na wystawianie większej liczby spektakli, których galerie możecie zobaczyć tutaj

Czy warto? 

Zdecydowanie tak! Każdej osobie, niezależnie od tego gdzie mieszka polecam wizytę w teatrze V6, ponieważ będzie to okazja do poznania sztuki teatralnej od zupełnie innej strony! A że teatr znajduje się w Łodzi, tuż obok skrzyżowania autostrady A1 i A2 to ciężko znaleźć wymówkę żeby tu nie przyjechać!!! 

Podobne artykuły


16
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1079
14
komentarze: 6 | wyświetlenia: 963
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 976
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1127
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 823
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1003
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1040
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 977
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 762
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 775
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 661
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 740
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska